naujos psichoaktyvios medžiagos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „naujos psichoaktyvios medžiagos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „naujos psichoaktyvios medžiagos“.
Dėl masiško kvaišalų plitimo – sukrečianti gydytojos žinia: mes pavėlavom, dabar vartoja visi, visur ir viską
2023 metai pasižymėjo skaudžiomis istorijomis, kai į ligoninę kiekvieną mėnesį patekdavo mažiausiai po vieną narkotikais apsinuodijusi nepilnametį, o keli atvejai baigėsi mirtimis. Po tragiškų įvykių Vidaus reikalų ministerja ėmėsi bandomojo narkotikų vartojimo ir platinimo prevencijos mokyklose modelio projekto, tačiau gydytojai kalba atvirai – mes jau pavėlavome.
Skubiai įspėja tėvus dėl plintančios pavojingos „mados“ tarp vaikų: atkreipkite dėmesį laiku
Lietuvoje vis dažniau kalbama apie pavojingą kvaišalų „madą“, kuri vis stipriau plinta tarp nepilnamečių, o tėvai, mokyklų administracijos ir specialistai skambina pavojaus varpais. Narkotikų vartojimas ir spartus plitimas sukėlė institucijas ant kojų. Ekspertai teigia, kad priežasčių, dėl kurių jaunuoliai klimpsta į narkotikų liūną, yra daugybė, tačiau šeimoms vis dar sunku kreiptis pagalbos.
Pamatęs, kokius kvaišalus dabar vartoja jaunimas, gydytojas perspėja visus: „Kraupūs dalykai“
Po vakarėlio galimai nuo narkotikų miręs 17-metis ir besisvaiginantys pradinukai – tokia šių dienų realybė Lietuvoje. Jaunuoliai nesunkiai ir įvairiais kanalais gauna psichoaktyviųjų medžiagų, nors dažnai nė nežino, ką iš tiesų vartoja. Toksikologas Robertas Badaras pastebi, kad labiausiai nerimą kelia naujosios psichoaktyviosios medžiagos. Šiuo metu Europoje jų suskaičiuojama per 900, o kai kurios per vieną valandą žmogui gali smogti keliais skirtingais būdais.
Įspėja apie naujų psichoaktyvių medžiagų pavojų – 5 gramai pražudytų visą Klaipėdą
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) duomenimis, naujų psichoaktyvių medžiagų pavojus kasmet didėja. Šiandien rinkoje per savaitę atsiranda vidutiniškai po vieną naują psichoaktyvią medžiagą. Sunerimti verčia ir tai, jog yra nežinoma ne tik jų sudėtis, bet ir poveikis organizmui. Apie tai diskutavo TV3 televizijos laidoje „Sveikata.lt“ kalbintos specialistės.
Naujos psichoaktyvios medžiagos, literatūroje plačiau žinomos kaip NPS (angl.