naudingosios iškasenos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „naudingosios iškasenos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „naudingosios iškasenos“.
Misija „Psyche“: kvadrilijonų vertės kosminis projektas, kuris gali sudrebinti pasaulio ekonomiką
JAV nacionalinė kosmoso agentūra patvirtino misijos į asteroidą „16 Psyche“ grafiką. Mokslininkai apskaičiavo, kad šiame dangaus kūne brangiųjų metalų yra už 10 tūkst. kvadrilijonų. 2022 metais į skraidantį Klondaiką bus išsiųstas pirmasis zondas. Zondas tik ištirs aplinką, apie galimą brangiųjų metalų kasybą kol kas dar nėra kalbama. Mokslininkai nori detaliai ištirti kosminį kūną ir nustatyti galimą išteklių gavybos būdą. Kol kas tikrai žinoma tik viena.
Lietuvoje daugėja naudingųjų iškasenų telkinių
Lietuvos geologijos tarnyba registruoja visus Lietuvos žemės gelmių išteklių telkinius, gręžinius ir atliekamus tyrimus. Pastarųjų metų duomenys rodo, kad šalyje daugėja žemės gelmių objektų. Iš viso iki 2014 m. sausio Žemės gelmių registre įregistruoti 807 telkiniai. Iš jų 789 yra kietųjų naudingųjų iškasenų telkiniai arba jų sklypai, 18 – angliavandenilių (naftos) telkiniai.
Skalūninių dujų žvalgytuvės virš telkinių gyvenantiems žmonėms pasėjo nerimo sėklą
Dar 2004 metais Lietuvos mokslininkai ėmė kalbėti apie Šilutės bei Tauragės rajonų žemės gelmėse neva egzistuojančius skalūninių dujų telkinius. Apie tai praėjusiais metais prabilo ir šioje srityje pažengusios JAV Energetikos išteklių informacijos agentūra. Suskubta pasidžiaugti tokiu atradimu bei artėjančia revoliucija, garantuosiančia energetinę nepriklausomybę bei saugumą.
Japonija aptiko didžiulius retų žemės elementų telkinius
Japonija skelbia Ramiojo vandenyno jūros dugne aptikusi didžiulį retų žemės elementų telkinį, kuris aukštųjų technologijų pramonę ištekliais galėtų aprūpinti daugiau kaip 200 metų.
Po jūros dugnu netoli rytinės Japonijos salos slypi apie 6,8 mln. tonų vertintų mineralų, naudojamų elektromobilių, „iPod“ grotuvų ir lazerių gamybai, teigia Tokijo universiteto profesorius Yasuhiro Kato.
Anot jo, netoli Minamitorišimos salos, esančios už maždaug 2 tūkst.
J. Cameronas ir „Google“ ruošiasi kasinėti asteroidus?
Masačiusetso technologijų institutas pranešė apie paslaptingą projektą, kurio kūrėjai tikisi sukurti naują gamtos išteklių eksplotavimo metodą.
Bendrovė „Planetary Recources“ savo planus ruošiasi pristatyti balandžio 24 dieną. Trumpame pranešime skelbiama, kad naujo projekto dalyviai ketina radikaliai pakeisti požiūrį į kosmoso tyrimus bei išteklių gavybą ir papildyti pasaulio BVP trilijonais JAV dolerių, rašo theverge.
Kenijoje pirmą kartą aptikta naftos
Britų naftos gavybos kompanija „Tullow Oil“ pranešė aptikusi naftingąjį klodą Kenijos šiaurės vakariniame Turkanos regione. Naftos šioje šalyje aptikta pirmą kartą.
Per spaudos konferenciją Nairobyje Kenijos prezidentas Mwai'us Kibakis atvirai džiaugėsi „šia nuostabia naujiena šaliai“, praneša BBC.
Ir vis dėlto valstybės vadovas perspėjo piliečius nedaryti skubių išvadų, nes, norint nustatyti, ar naftos klodas tinkamas eksploatuoti, prireiks papildomų žvalgybos ir gręžimo darbų.
Durpių pramonę stekena krizė ir prasti orai
Lietuvos durpių pramonę pastaruosius 3 metus stekena krizė ir lietingos vasaros – gavyba sumažėjo, žaliavą tenka vežtis iš užsienio.
Durpininkų teigimu, dabar pagrindinė jų užduotis – kaip nors išgyventi iki geresnių orų. Tada bus galima lengviau atsikvėpti. Jeigu tik Seimas nesugalvos apkrauti įmones didesniais mokesčiais, praneša LTV „Panorama“.
2008-ųjų pabaigoje smogusi krizė durpių pardavimą sumažino iki trečdalio. Tad teko mažinti ir gavybą.
Siūloma laipsniškai didinti mokestį už naudingąsias iškasenas
Siūloma laipsniškai kasmet didinti mokesčio tarifą už naudingąsias iškasenas bei statybinį gruntą.
Tokį Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymo pakeitimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narys Audrius Endzinas.
Jis tikisi, kad siūlomos pataisos užtikrins racionalų ir efektyvų ūkinės veiklos vykdymą, gamtos išteklių panaudojimą bei valstybės biudžeto pajamų surinkimą.
Biudžeto planuotojus gundo žemės turtai
Lietuvoje vėl bus didinami mokesčiai už gamtos išteklius. Nuo kitų metų už durpes, žvyrą ir kitas iškasenas jie šoktelės 2-3 kartus. Verslininkai įspėja, kad dėl to brangs statybinės medžiagos, rašo „Lietuvos rytas“.
Naudingosios iškasenos Lietuvoje apmokestintos tik simboliškai. Taip mano valdantieji, nusprendę priblokšti karjerų ir durpynų valdytojus.
Aplinkos ministerija jau parengė Valstybinių gamtos išteklių įstatymo pataisas.
Planai kasinėti Mėnulyje po truputį tampa realybe
Prognozuojama, kad žmogus netrukus galės išgauti naudingųjų iškasenų Mėnulyje, įskaitant ir itin retos Žemėje medžiagos – helio-3, aptiktos Mėnulyje, gavybą.
Mėnulyje aptikta gausių, milijardais tonų skaičiuojamų išteklių – pradedant vandeniu ir baigiant įvairiausiais metalais.
REKLAMA
REKLAMA
Neįvertinti Lietuvos žemės klodai
Skalūnų dujų burbulas visuomenę ir žiniasklaidą privertė vėl atsigręžti į primirštą per sunkmetį šalies ūkio sritį – geologiją. Jai sunkmetis nesibaigia.
Lietuva nėra turtinga naudingųjų iškasenų, tačiau, pasak Juozo Mockevičiaus, Lietuvos geologijos tarnybos (LGT) direktoriaus, nors kiek paskatinta finansiškai ir teisiškai, galėtų deramai prisidėti prie ekonomikos atsigavimo. Pasak jo, Lietuvoje aptikta ir ištirta 18 rūšių naudingųjų iškasenų, iš kurių naudojama pusė.