mokslo populiarinimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mokslo populiarinimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mokslo populiarinimas“.
REKLAMA
Išrinkti geriausi mokslo populiarinimo projektai  Išrinkti geriausi mokslo populiarinimo projektai

Išrinkti geriausi mokslo populiarinimo projektai

Lietuvos mokslų akademija (LMA) skelbia penkiolika geriausių 2022 metais įgyvendintų mokslo populiarinimo projektų. Iš LMA organizuotam Mokslo populiarinimo projektų skatinimo konkursui pateiktų daugiau kaip 40 paraiškų ekspertai išrinko po penkis laimėtojus pagal kategorijas „Plačiajai visuomenei skirti mokslo populiarinimo renginiai“, „Audiovizualinių priemonių projektai“ ir „Projektai, įgyvendinti naudojant kitas priemones“. Anot konkurso organizatorių, mokslininkų darbai ir pasiekimai gerai...

Jaunieji mokslininkai kviečiami į „Šlovės laboratorijos“ atrankas

Vilniaus universitetas (VU) kartu su Britų taryba kviečia į tarptautinio mokslo komunikacijos konkurso „Šlovės laboratorija“ (angl. „FameLab“) atrankas. Jos vyks balandžio 23–24 d. Vienas pagrindinių šio konkurso tikslų – jaunuosius mokslininkus paskatinti atvirai ir originaliai dalytis savo idėjomis, patraukliai jas pateikti plačiajai visuomenei.
2015-04-20

Kodėl mokslo populiarinimas yra nedėkingas užsiėmimas?

Mokslo populiarinimas yra nedėkingas užsiėmimas. Ypač, jei nesi specialistas. Tiksliau, nesi net mokslininkas, o esi koks humanitarinio fakulteto absolventas. Ir nei tau mokslas patinka, nei tos technologijos, tu tiesiog dirbi darbą, kurį tau paskyrė redaktorius, šefas, instituto direktorius. Greičiausiai supratote, kad kalbu apie institutų, universitetų, mokslinių draugijų viešųjų ryšių specialistus. Arba apie laikraščio, žurnalo jaunoms mamoms, arba naujienų portalo mokslo skilties žurnalistą.
2015-04-04

„Mokslo pievos“ tyrėjai pristatys naujausius metų tyrimų rezultatus

Kaip Lietuvoje veikia virtualūs socio-politiniai tinklai, ką gyventojai mano apie krašto gynybą ir ar patys atskirtų priešo tanką, ar įmanoma išmokyti kompiuterį jausti ir atpažinti žmogaus emocijas balse, kuo išskirtinė Piterio Peno karta ir kaip iš tikrųjų balsuoja Seimo nariai? – tai tik kelios temos, kurias 2014 metais nagrinėjo eksperimentinės tyrimų laboratorijos „Mokslo pieva” tyrėjų grupės.
2014-12-16

„Mokslo sriuba“: kaip pastebėti pažeidimus sienoje?

Įsivaizduokime sieną, kuri mus saugo nuo priešų. O priešų daug. Išorė mums kelia nuolatinį pavojų. Sienoje įmontuota daugybė jautrių jutiklių. Jutikliai fiksuoja spaudimą, vibraciją, temperatūrą. Esant reikalui siena garina vandenį ir išskiria kenksmingas medžiagas. Sugalvok tu man tokią konstrukciją. Pasikeitus aplinkos sąlygoms, reaguoja ir saugo nuo šalčio. Siena nuostabiai lankstosi visomis kryptimis. Kas ji? „Soliariumo lempos pradeda spinduliuoti ultravioletinius spindulius.
2014-12-03

KTU pradėjo naują mokslo populiarinimo projektą „Iššūkis mokyklai 2“

Ar galima popieriaus lapą sulenkti daugiau nei septynis kartus? Tokį iššūkį moksleiviams paruošė KTU studentai antrą kartą vykstančiame mokslo populiarinimo projekte „Iššūkis mokyklai 2“. Paskatintas pirmojo tokio Lietuvoje projekto „Iššūkis mokyklai“ sėkmės ir moksleivių pageidavimų, Kauno technologijos universitetas (KTU) visus moksleivius kviečia ir vėl susirungti iššūkių maratone.
2014-11-24

„Mokslo sriuba“: du metai Marse

Tai buvo nuostabus 2012 m. rugpjūčio 6 d. rytas. Kai kurie snaudėme Palangoje, laikrodžiai tiksėjo po 7:17. Kai kurie laimingi bėgome prie jūros išsimaudyti. O tuo metu, po daugiau nei devynis mėnesius trukusios kelionės, nusileido robotas. Nusileidimas buvo sėkmingas, suveikus parašiutui, raketiniams stabdžiams bei dangaus krano sistemai. Robotas įveikė daugiau nei penkis šimtus milijonų kilometrų savo tikslo link.
2014-11-18

Prasideda naujas „Mokslo sriubos“ sezonas

Interneto TV laidos „Mokslo sriuba“ kūrėjai pranešė apie šį šeštadienį prasidedantį naują laidos sezioną. Anot jų, gyvename nuostabiais pažinimo ir klestėjimo laikais, tačiau viską naikinantys karai vis dar su mumis. Užuot iš esmės sprendę skurdo, korupcijos, klimato šilimo iššūkius, tarpusavyje kaunamės. Rengiame specialistus, kaip gerai nusitaikyti ir sunaikinti. Psichologų žinias panaudojame ne taikai ir bendradarbiavimui vystyti, o karo propagandai.
2014-10-01

Prasideda „Tyrėjų naktis“

Šiandien visoje Lietuvoje prasideda „Tyrėjų nakties“ renginiai, subursiantys į pustrečio šimto nemokamų renginių, kuriuose mokslininkai atvers savo kasdienio darbo erdves – institutus, mokslo ir tyrimų laboratorijas, – kviesdami dalyvauti dešimtyse stulbinančių eksperimentų ir įtraukiančių simuliacijų, naujus horizontus atveriančių parodų ir ekskursijų, akiratį praplečiančių paskaitų ir audringų diskusijų.
2014-09-26

Pažinti mokslą kviečia „Tyrėjų naktis“

Penktadienį pažinti mokslą smagiai vėl kviečia „Tyrėjų naktis“. Dešimties metų sukaktį pasitinkantis mokslo populiarinimo renginys šiais metais siūlo per 250 nemokamų renginių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Molėtuose ir kitur. Savo koridorius atvers 12 universitetų, 8 kolegijos, taip pat įvairūs mokslo institutai ir įmonės. „Tyrėjų naktis“ paskutinį rugsėjo penktadienį vyksta daugiau nei 30-tyje Europos šalių, pažinti mokslo rezultatus kvies daugiau nei 300-tai Europos miestų.
2014-09-26
REKLAMA
REKLAMA

„Tyrėjų naktis“: fizikos eksperimentai, sulaukiantys nuostabos šūksnių

Daugiau kaip dešimt tūkstančių mokslo entuziastų ir smalsuolių pritraukianti „Tyrėjų naktis“ šiemet kvies į daugiau kaip 250 nemokamų renginių, vyksiančių jau šį penktadienį, rugsėjo 26 dieną Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Molėtuose ir kituose Lietuvos miestuose bei miesteliuose.
2014-09-24

Į „Tyrėjų naktis“ renginius kviečia ir Lietuvos edukologijos universitetas

Mokslo entuziastų ir smalsaujančių iš arčiau pažinti mokslo „virtuvę“ pritraukianti „Tyrėjų naktis“ šiemet vyks rugsėjo 26-ąją. Dešimties metų jubiliejų pasitinkantis mokslo populiarinimo renginys sukvies į daugiau nei 250 nemokamų renginių didžiuosiuose šalies miestuose ir regionuose. Pabendrauti su mokslininkais ir jų darbo aplinkoje pajusti atradimų džiaugsmą bus galima ir Lietuvos edukologijos universitete, sakoma LDU pranešime.
2014-09-10

Prasideda mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“

Trečiadienį prasidedančiame mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“ šalies mokslininkai ir aukštųjų technologijų įmonės pasakos apie savo pasiekimus, leis išbandyti tyrėjo darbą ar sužinoti, kaip praktiškai pritaikomos mokslo naujovės. Renginys vyks daugiau nei savaitę.
2014-09-10

Dešimtojoje „Tyrėjų naktyje“ užmigti neleis daugiau kaip 250 renginių

Dešimtį tūkstančių mokslo entuziastų ir smalsaujančių iš arčiau pažinti mokslo virtuvę pritraukianti „Tyrėjų naktis“ šiemet vyks rugsėjo 26-ąją. Šiemet dešimties metų jubiliejų pasitinkantis mokslo populiarinimo daugiau kaip 250 nemokamų renginių didžiuosiuose šalies miestuose ir regionuose pristatys Tądien pabendrauti su mokslininkais ir jų darbo aplinkoje pajusti atradimų džiaugsmą jau dešimtą kartą bus galima Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Molėtų astronominėje observatorijoje ir ki...
2014-09-09

Mokslo festivalyje daugiausia renginių pristato Vilniaus universitetas

Rugsėjo 10 d. Vilniuje prasidės XI tradicinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė 2014“. Šioje daugiau nei savaitę truksiančioje žinių šventėje Vilniaus universitetas užims išskirtinę vietą. Beveik 80 proc. festivalio renginių vyks VU arba juos organizuos VU mokslininkai ir studentai. Miestiečius kviesime į daugybę skirtingų mokslo sričių paskaitų, ekskursijų, filmų peržiūrų ir kitų renginių, vyksiančių visuose VU fakultetuose, padaliniuose, institutuose bei mokslo centruose.
2014-09-08

Mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“ – Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo vaisiai

Prie kasmet vis augančio Nacionalinio mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ šiemet prisijungė mokslininkai, vykdantys penkis mokslinių tyrimų projektus, finansuojamus pagal Lietuvos ir Šveicarijos dvišalio bendradarbiavimo programą „Moksliniai tyrimai ir plėtra“. Rugsėjo 10 d. startuosiančiame mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“ bus pristatyti Vilniaus universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslinink...
2014-09-05

VGTU Mokslo atradimų diena kviečia pažinti, išbandyti ir patirti

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai skatina artimiau susipažinti su mokslo atradimais – rugsėjo 12 dieną tradicinio mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2014“ renginiuose jie kvies kartu tirti garso virpesius, statyti tiltus iš makaronų, išbandyti jėgas robotų valdymo varžybose, sukurti virtualų bepilotį orlaivį ar paskraidinti autonominį sraigtasparnį. „Mokslininko darbas prasideda ir baigiasi ne laboratorijoje.
2014-09-04

Ekspertai siūlo kurti nacionalinį mokslo muziejų

Įsteigus nacionalinį mokslo muziejų, būtų skatinamas didesnis visuomenės susidomėjimas mokslu, tvirtina Lietuvos mokslų akademijos (LMA) ekspertų grupė. Siūloma kurti ir specializuotą interneto svetainę, kurioje būtų skelbiama informacija apie vykstančius renginius, mokslo naujoves, mokslo populiarinimo literatūrą, pagrindines Lietuvos mokslo kryptis ir įstaigas.
2014-04-16

Mokslui populiarinti regionuose telks nevyriausybines organizacijas

Domėjimasis mokslo pasiekimais ir inovacijomis turi didelę įtaką jaunimo mąstymui, pilietinei brandai, o taip pat yra svarbiu faktoriumi įsiliejant į darbo rinką, tačiau pastangos didinti Lietuvos jaunimo susidomėjimą mokslo rezultatais – nepakankamos, rodo naujausias „Eurobarometro“ tyrimas. 84 proc. europiečių ir net 91 proc. apklausoje dalyvavusių įvairaus amžiaus lietuvių taip pat mano, kad pažintis su moksliniais tyrimais bei naujausiais išradimais skatina jaunų žmonių kūrybinį mąstymą.
2014-04-10

„Mokslo sriuba“: apie supermedžiagą grafeną

Kompiuterius, automobilius, saulės elementus, tankus – viską gaminame iš įvairiausių medžiagų. Kai susidėvi, siekiame perdirbti ir vėl gaminame iš naujo. Tobulesnius daiktus iš pažangesnių medžiagų. Ir štai neseniai lenkų įmonė „Nano Carbon“ paskelbė, kad sėkmingai pradėjo komercinę grafeno gamybą... „Grafenas internetą gali paspartinti apie šimtą kartų. Grafenas naikina bakterijas. Kinijos mokslininkai grafeno pagrindu sukūrė pakavimo popierių, kuris prailgina maisto galiojimo laiką.
2014-03-25

Pristatomas TV serialas „Kosmosas: erdvės ir laiko odisėja“

Šiandien, kovo 10 d., 18 val. „National Geographic Channel“ pristato unikalią pasaulinę premjerą – net 180 šalyje vienu metu bus pristatytas 13-kos dalių dokumentinis serialas „Kosmosas: erdvės ir laiko odisėja“ (angl. Cosmos: a Spacetime Odyssey). Valandos trukmės serialas bus verčiamas į 44 kalbas, sakoma „National Geographic Channel“ pranešime. 1980 m. pasaulį sužavėjo savo laikmetį pralenkęs serialas „Kosmosas: asmeninė kelionė“ (angl.
2014-03-10

Pažintis su moksliniais tyrimais moksleivius skatina labiau domėtis tiksliaisiais mokslais

Nors pastaruoju metu akcentuojama, kad Europos Sąjungoje stinga darbuotojų informacinių ir ryšių technologijų sektoriuje, reikalingi ir biologai, farmakologai, gydytojai, slaugytojai bei inžinieriai, taip pat stinga 800 tūkst. mokslininkų ir tyrėjų, gabiausi moksleiviai Lietuvoje paskutinius tris metus mieliau renkasi humanitarinių ir socialinių, o ne tiksliųjų mokslų specialybes.
2014-02-10

Pradedamas mokslo populiarinimo projektas „Mokslo pieva“

Sausio 27 dieną startuoja ilgalaikis projektas „Mokslo pieva“. Tai atvira kūrybai tyrimų ir mokymosi erdvė, kurioje tarpdisciplininės studentų grupės kartu su jaunais entuziastingais dėstytojais bei patyrusiais mokslininkais atliks tyrimus, sprendžiančius realias, daugeliui aktualias problemas, sakoma organizatorių pranešime. „Projekto metu vyresniųjų kursų bakalauro ir magistro programų studentai kviečiami mokytis to, ko paprastai neišmokstama 100 ar 200 studentų talpinančiose auditorijose.
2014-01-27

Kvantinės fizikos specialistas teigia, kad ateityje tapsime panašūs į dievus

„Likimo valia 2100 m. tapsime panašūs į tuos dievus, kuriuos kadaise garbinome ir kurių bijojome“, – tokią prognozę savo knygoje „Ateities fizika“ pateikia žinomas kvantinės fizikos specialistas Michio Kaku. Ir čia nėra jokios mistikos, sakoma Lietuvos mokslų akademijos (LMA) pranešime.
2014-01-20

„Matematikos gyvai“ rengėjai: Lietuvoje – didžiulė niša mokslo populiarinimui

Matematika gali būti labai smagi. Neseniai atidarytoje parodoje „Matematika gyvai“ lankytojams siūloma žaisti ir eksperimentuoti. Matematikos mokslas, pasirodo, gali būti ne tik nuobodus ir sunkus, bet ir žaismingas. Tuo galima įsitikinti „Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre“ vykstančioje parodoje „Matematika gyvai“. Ši paroda – naujas Goethe`s instituto projektas, atsiradęs bendradarbiaujant su pirmuoju pasaulyje interaktyviu matematikos muziejumi „Mathematikum“ Gysene.
2014-01-17

Prasideda 11 mokslo populiarinimo projektų

Lietuvos mokslų akademija atrinko vienuolika mokslo populiarinimo projektų, kuriems įgyvendinti skirs 374,5 tūkst. litų. Iš viso Lietuvos mokslų akademijos surengtam konkursui įvairios įmonės, įstaigos ir kitos organizacijos pateikė 97 pasiūlymus, kaip populiarinti mokslą pasitelkus audiovizualines priemones. „Nors norinčių populiarinti mokslą daug, tačiau ne visi turi originalių idėjų, kaip tai daryti.
2013-12-16

15 dažniausiai filmuose pasitaikančių mokslo mitų

Nepakeičiamasis teisybės serumas? Viską ryjantis tiranozauras? Visagalis defibliriatorius, gelbėjantis JAV pacientų klinikų gyvybes? Nemalonu suvokti, kad tave apgaudinėjo, tačiau štai 15 mitų, kuriais jūs galimai tikite, jeigu reguliariai žiūrite kiną ir televiziją, teigia cracked.com. Klausykite, lazerinis kardas nematomas. Tam, kad jį pamatytume, reikėtų atspindinčios aplinkos – rūko, dulkių arba kažko panašaus.
2013-11-06

Devintoji „Tyrėjų naktis“ ypač traukė mažuosius smalsuolius

Šiųmetė „Tyrėjų naktis“ ypač traukė dalyvauti pačius jauniausius mokslo entuziastus – vaikus ir paauglius. Anot renginio organizatorių, mažuosius smalsuolius lydėję tėvai ypač pasigenda tokio pobūdžio renginių jų atžaloms, o patys vaikai itin entuziastingai kibo bandyti mokslo atradimus. „Džiaugiuosi, kad į renginius tėvai atveda ir pačius mažiausius – sužadinę jų domėjimąsi mokslu ateityje turėsime naujų ir itin gerų atradimų įvykdysiančia kartą.
2013-10-02

Prasideda devintoji „Tyrėjų naktis“

Šiandien didžiuosiuose šalies miestuose mokslo pasaulį pažinti kviečianti „Tyrėjų naktis“ visus pasitinka su gerokai daugiau praktinių veiklų, nei anksčiau. Daugiau kaip 180 renginių kiekvieno – nuo pačių mažiausių iki senjorų, – laukia mokslininkų darbo erdvėse – institutuose, mokslo ir tyrimų laboratorijose, sakoma organizatorių pranešime.
2013-09-27

Prof. T. Krilavičius kasdienį gyvenimą paverčia skaičiais

Bene neįmanoma paprastai nusakyti Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakulteto profesoriaus ir Baltijos pažangių technologijų instituto IT skyriaus vadovo Tomo Krilavičiaus darbą – kartu su kolegomis jis renka duomenis iš pačių įvairiausių kasdienio gyvenimo sričių ir, jas apdorojęs – gali pasiūlyti kaip tą sritį patobulinti. Pvz. – kaip optimizuoti gydant vėžį taikomą radioterapiją. Mokslininką kalbiname artėjant rugsėjo 27-osios „Tyrėjų nakčiai“, kurioje dr.
2013-09-23

Ikimokyklinukams – svetainė apie mokslą

Mykolo Romerio universiteto (MRU) specialistų sukurta ikimokyklinio amžiaus vaikams skirta interneto svetainė www.mokslasmaziems.lt kviečia ne tik tėvus aktyviai naudotis lietuvių kalba surinktomis žiniomis, specialiai pritaikytomis mažamečiams. Pasak „Mokslas mažiems“ projekto specialisto Mariaus Kalinausko, universiteto darbuotojai siekė sukurti interneto svetainę ikimokyklinio amžiaus vaikams bei jų tėvams.
2013-09-16

Mokslo festivalyje – nuo prisilietimo sukietėjantys skysčiai ir karinės raketos

Pažiūrėti ar patiems išbandyti įvairių mokslų sričių eksperimentus mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“ penktadienį pasiūlė Kauno technologijos universiteto (KTU) studentų miestelyje. Organizatoriai džiaugiasi, kad šiemet mokslo mugė kaip niekad gausiai lankoma. Svarstoma, kad tam įtakos turėjo ne vienerius metus tokiuose renginiuose kaupta patirtis – mokslininkai vis išradingiau pateikia savo žinias. „Tai yra viena iš priemonių sužadinti visuomenės smalsumą mokslu, technologijomis.
2013-09-13

Energetinės mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ įdomybės

Nuo viduramžių sklando idėjos apie amžinuosius variklius (lot. perpetuum mobile) ir nenuslopsta bandymai juos sukurti. Amžinasis variklis – tai toks mechanizmas arba sistema, kuri gali nuolat (amžinai) gaminti daugiau energijos negu sunaudoja ir taip neribotą laiką tiekti energiją, sakoma Kauno technologijos universiteto (KTU) pranešime. Fizikų įrodytas energijos tvermės dėsnis teigia, kad amžinasis variklis yra neįmanomas.
2013-09-12

Devintoji „Tyrėjų naktis” kvies pažinti mokslininkus kasdieniame gyvenime

Daugiau kaip dešimt tūkstančių mokslo entuziastų ir smalsuolių pritraukianti „Tyrėjų naktis” šiemet kvies į daugiau kaip 100 renginių, vyksiančių penktadienį, rugsėjo 27 dieną Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Molėtuose ir kituose Lietuvos miestuose bei miesteliuose. Šiųmetė mokslo ir atradimų naktis kvies pasidomėti, ką iš tikrųjų veikia mokslininkai už laboratorijų ribų ir kokiais mokslo atradimais naudojamės dažniausiai mūsų kasdieniame gyvenime.
2013-09-11

R. Maskoliūnas: tai, ko neišsprendė NASA, įveikė lietuviai

„Erdvėlaivis Žemė“ Lietuvoje netrukus nusileis 10-ąjį kartą. „Iš pradžių buvo nelengva, nes visuomenė, mokytojai nelabai suprato, koks tai renginys, kam jis skirtas. Mokslas daugeliui asocijuojasi su kažkuo sudėtingu, neįdomiu ir rimtu. Tačiau jau po kelerių metų, ypač bendraujant tiesiogiai su mokyklomis ir universitetais, susidomėjimas ėmė augti“, – naujienų portalui LRT.lt pasakoja mokslo populiarinimo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ organizatorius ir idėjos autorius Rolandas Maskoliūnas.
2013-09-06

Kaune vyks Mokslo mugė

Rugsėjo 13 dieną nuo 11 val. iki 18 val. KTU studentų miestelyje, greta Elektronikos rūmų šurmuliuos Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ ypatingas renginys – Mokslo mugė.
2013-09-03

Studentai linksmins Kauną mokslu

Šį penktadienį, liepos 19 d. 20 val. Kaune prie „Avilio“ restorano (Vilniaus g. 34) bus rodoma vienų iš gabiausių Kauno technologijos universiteto studentų parengta specialiųjų efektų kupina programa „KTU – Kaunui“, pranešė KTU. Smagiame spektaklyje „Tarp ugnies ir ledo KTU virtuvėje“ bus parodyta, ką padaryti bananui, kad juo galėtum įkalti vinį, kaip netikėtais būdais išplauti indus ar patiekti maistą, sukurti specialiuosius efektus buitinėmis priemonėmis.
2013-07-18

Finansuojama vis daugiau mokslo populiarinimo renginių

Moksline veikla užsiimančios ir ją norinčios populiarinti institucijos sulaukė finansinės paramos. Socialinių inovacijų institutas kartu su partneriais atrinko dvidešimt renginių finansavimo paraiškų. Kaip ir pirmajame etape, kiekvienai iš jų bus skirta iki 16 tūkstančių litų. Konkurso rengėjai pastebi, kad šįkart didesnio dėmesio sulaukė ne tik valstybiniame sektoriuje, bet ir įmonėse vykdomi moksliniai tyrimai bei technologijų plėtra.
2013-07-08

Internete – lietuviškai išleistas mokslo populiarinimo bestseleris apie klimato kaitą

Penktoji Lietuvos mokslų akademijos mokslo populiarinimo serijos knyga „Ilgoji vasara“ siūlo sužinoti, kaip keitėsi mūsų pasaulio klimatas, kokią poveikį tai darė ir ateityje darys žmonėms. Knygos elektroninį variantą galima nemokamai atsisiųsti iš LMA interneto svetainės. Brajanas Murėjus Faganas (Brian Murray Fagan) yra populiarių knygų apie archeologinius tyrimus autorius, dirbantis JAV Kalifornijos universitete.
2013-06-20

Ar žmonės atsirado iš žuvų?

Iš kur ir kaip atsirado žmogus? Kokie mūsų požymiai paveldėti iš žuvų? Apie tai pasakoja ketvirtoji Lietuvos mokslų akademijos mokslo populiarinimo serijos knyga „Žuvis tavyje“, kurią nemokamai galima atsisiųsti iš LMA interneto svetainės, sakoma Lietuvos mokslų akademijos pranešime. Ketvirtojoje mokslo populiarinimo knygų serijoje pateikiama nauja žmogaus kūno kilmės teorija.
2013-06-14

Kviečiama teikti paraiškas mokslo ir technologijų populiarinimo renginių finansavimui

Lietuvos mokslo centrai, įmonių asociacijos, aukštosios mokyklos ir kitos su mokslu dirbančios organizacijos kviečiamos teikti paraiškas mokslo ir technologijų populiarinimo renginių finansavimui. Tai jau antrasis renginių rėmimo ciklas Socialinių inovacijų instituto kartu su partneriais įgyvendinamame projekte, kuriuo siekiama didinti visuomenės susidomėjimą Lietuvoje atliekamais moksliniais tyrimais ir gerinti mokslininkų gebėjimus pristatyti savo tiriamuosius darbus.
2013-05-28

Pamilti mokslą per tris minutes: artėja „Šlovės laboratorijos“ finalas

Šį šeštadienį Nacionalinėje dailės galerijoje įvyks bene intelektualiausias pramoginis metų renginys: mokslo komunikacijos konkurso „Šlovės laboratorija“ finalas, sakoma organizatorių pranešime. Dėmesio centre ir scenoje atsidurs nanotechnologijos, papildytoji realybė, polimero chemija ir panašios sudėtingai skambančios mokslinės temos. Iššūkis – paaiškinti jas taip, kad suprastų net mažas vaikas.
2013-05-14

„Tyrėjų naktyje“ labiausiai traukė praktiniai patyrimai

Nuvilnijusi aštuntoji „Tyrėjų naktis" pritraukė daugiau nei dešimt tūkstančių mokslo entuziastų. Didžiausio dėmesio, pasak organizatorių, sulaukė tiesioginę naudą siūlę įvykiai ir mokslininkai, kurie į mokslo pažinimo šventę kvietė viešose miesto erdvėse. Visoje Lietuvoje vykusiuose renginiuose įdomybių atrado ir vaikai, ir senjorai, o beveik 100 mokyklų surengė „Tyrėjų naktį" po savo stogu.
2012-10-02

VU „Tyrėjų naktyje“: nuo augalų klonavimo iki melo atpažinimo tyrimų

Penktadienį, rugsėjo 28 d., Vilniaus universitetas (VU) drauge su kitomis šalies aukštosiomis mokyklomis ir mokslo centrais „Tyrėjų naktyje“ atvers duris mokslo entuziastams, kviesdami susipažinti su įtraukiančiais ir intriguojančiais mokslo darbais. Vilniaus universitete „Tyrėjų nakties“ lankytojai galės klonuoti augalus ir išskirti DNR.
2012-09-27

„Tyrėjų naktis“ smalsuolius kviečia pažvelgti į mokslo virtuvę

Jau rytoj, rugsėjo 28-ąją, visoje Lietuvoje vyks daugiau kaip dvylikos valandų mokslo renginių maratonas. Duris atvers dešimtys aukštųjų mokyklų fakultetų ir laboratorijų, kur „Tyrėjų nakties“ dalyviams bus pristatomos dažnai nežinomos mokslo pasaulio paslaptys ir atradimai. Aštuntą kartą vyksiančioje „Tyrėjų naktyje“ šiemet dar daugiau renginių vyks viešose, netradicinėse mokslui miesto erdvėse, kurios praeitais metais sulaukė itin didelio lankytojų susidomėjimo.
2012-09-27

„Tyrėjų naktis“ VGTU pasiūlys daugiau nei 40 mokslinių renginių

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) pranešė rugsėjo 28 d.  kartu su dar penkiomis Lietuvos aukštosiomis mokyklomis dalyvausiantis tarptautiniame renginyje „Tyrėjų naktis“. VGTU renginiai vyks universiteto Centriniuose, Elektronikos, Mechanikos, Architektūros, Transporto ir Antano Gustaičio aviacijos instituto rūmuose.
2012-09-26

„Tyrėjų naktyje“ mokslininkai kviečia susitikti ir laboratorijose, ir kavinėse

Kitą penktadienį, rugsėjo 28-ąją, duris atvers dešimtys laboratorijų ir aukštųjų mokyklų fakultetų, kurie „Tyrėjų nakties“ dalyviams pristatys dažnai nežinomas mokslo pasaulio paslaptis ir atradimus. Daugiau kaip dvylikos valandų renginių maratonas, kupinas intriguojančių ir netikėtų atradimų, tęsis iki vėlyvo rugsėjo 28-osios vakaro, sakoma rengėjų pranešime.
2012-09-21

Mokslo mėgėjus kviečia festivalis „Erdvėlaivis Žemė“

Antradienį penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose prasidėjo tradicinis, jau 9-asis, mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“. Per 9 festivalio dienas Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje įvyks daugiau nei 150 nemokamų renginių įvairiaus amžiaus mokslo gurmanams, besidomintiems mokslo įdomybėmis, naujovėmis ir aktualijomis. Festivalio rengėjai primena, jog šiemet daugelyje renginių bus juntama Leoardo da Vinčio dvasia.
2012-09-11

„Tyrėjų naktis" šiemet sulaukė dvigubai daugiau lankytojų

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose nuvilnijusi „Tyrėjų naktis" populiarumu nustebino net ir pačius renginio organizatorius. Septintą kartą vykęs renginys sutraukė dvigubai daugiau nei pernai lankytojų – apie 10 000. Tačiau, pasak organizatorių, jų ne tik buvo žymiai daugiau, bet ir žingeidumas bei noras įsitraukti su metais kyla bene geometrine progresija. „Kaip pasakojo dalyvavę mokslininkai visoje Lietuvoje, dauguma lankytojų lyg mokslo bitė būtų įkandusi.
2011-09-27

Rytoj duris į mokslo pasaulį atvers „Tyrėjų naktis“

Penktadienį Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Molėtuose ir kituose mažesniuose Lietuvos miestuose duris visiems norintiems atvers Lietuvos mokslo laboratorijos, botanikos sodai, planetariumas, observatorija, jūrų ir oreivystės fakultetai ir kitos magiškos vietos. „Renginys Lietuvoje vyks jau septintą kartą.
2011-09-22
Į viršų