mobilieji įrenginiai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mobilieji įrenginiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mobilieji įrenginiai“.
Trikojai greičio matuokliai suerzino vairuotojus, o rugsėjį policija tikrins dar dažniau
Rugsėjis Lietuvos keliuose – intensyvus. Didmiesčiuose automobiliais į gatves išvažiuoja naujieji miestų gyventojai, vaikai ir studentai grįžta į mokymo įstaigas, todėl transporto priemonių gatvėse žymiai daugiau. Pareigūnai perspėja, kad rugsėjo mėnesį keliuose bus skiriama daugiau dėmesio pėstiesiems, dviratininkams. Bus siekiama užtikrinti saugų eismą.
„Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ buvo kalbama apie tai, kokios yra didžiausios problemos, su kuriomis susiduriama keliuose.
Mergina atkeršijo vaikinui už nuolatinį naudojimąsi telefonu: išsigando ne juokais
Priklausomybė nuo mobiliojo telefono – dažna šių laikų problema, griaunanti porų santykius ir kartais net priverčianti pasukti skirtingais keliais. Matydama į telefoną įnikusi savo vaikiną mergina nutarė šiam originaliai atkeršyti, o į socialinį tinklą „Twitter“ patalpintas vaizdo įrašas sulaukė milžiniško dėmesio.
Minutės trukmės vaizdo įraše matyti, kaip mergina ateina pabendrauti su savo vaikinu, tačiau šis į mylimąją beveik nereaguoja.
Daiktų internetas: artėja mobiliųjų įrenginių baterijų išnykimas
Baterijos ilgą laiką buvo ir vis dar tebėra vienas iš svarbiausių nešiojamų išmaniųjų įrenginių komponentų. Tačiau neseniai pristatytas pirmasis be baterijos veikiantis mobilusis telefonas bei išmanusis laikrodis rodo, kad baterijų era artėja į pabaigą, o naujas daiktų interneto etapas jau netoli. Tačiau jis gali atnešti ne tik naujas galimybes, bet ir grėsmes. „Nors daiktų interneto sąvoka atsirado jau prieš daugiau nei 10 metų, viešojoje erdvėje ji išpopuliarėjo visai neseniai.
Ekspertai ragina rūpintis vaikų mobiliųjų įrenginių saugumu
Internete apstu įvairių grėsmių, ir jos kelia rimtą pavojų jaunesniems vartotojams. O mobiliaisiais įrenginiais besinaudojantys vaikai gali būti dar labiau pažeidžiami, nes jie gali laisvai naršyti internete bet kuriuo metu be suaugusiųjų priežiūros, teigia bendrovės „Kaspersky Lab“ ekspertai. Remiantis „Kaspersky Lab“ ir „B2B International“ atliktos apklausos rezultatais, per 12 mėnesių 22 proc. respondentų vaikai buvo patekę į kibernetinius incidentus.
Kaip naudotis mobiliaisiais įrenginiais per šalčius?
Šią savaitę, oro temperatūrai nusileidus iki 20 laipsnių šalčio, prisiminėme, ką reiškia tikra žiema. Kad ir kaip tokiu oru norėtųsi sėdėti šiltuose namuose, daugelio mūsų gyvenimo ritmas nepasikeitė, o nuolatiniai šiuolaikinio gyvenimo palydovai, mobilieji telefonai ar planšetės, yra reikalingi kaip visada. Tad kaip šaltą žiemą apsaugoti ir efektyviai naudotis mobiliaisiais įrenginiais? Štai keli „Samsung Electronics Baltics“ produktų žinovo Andrejaus Liudkovskio patarimai.
Mobilioji era: vartotojų įpročiai keičiasi greičiau nei reklamos rinka
Lietuvos internautų gyvenime vis sparčiau įsitvirtina mobilieji įrenginiai – šių metų birželį penktadalis tinklalapių peržiūrų buvo atlikta telefonais arba planšetėmis. Tai pranešė bendrovė „Gemius“. Dar metų pradžioje mobiliojo srauto dalis buvo 13 proc., 2013-ųjų birželį – 8 proc. Interneto vartotojai renkasi būti mobilūs, tačiau rinkodaros sprendimai nuo šių tendencijų kol kas atsilieka. Lietuvoje mobiliajai reklamai tenka 6 proc.
Darbe pramogaujam, namie dirbam
Žinių radijas Tyrimas parodė, kad net 77 procentai lietuvių dirba laisvalaikiu, naudodamiesi mobiliaisiais įrenginiais. Tačiau darbe nevengiama „lindėti“ socialiniuose tinkluose ar tvarkytis kitų reikalų.
Telefonais ir planšetėmis naršo trečdalis Lietuvos gyventojų
Liepos mėnesį Lietuvos rinkai pirmą kartą pristatytas interneto auditorijos tyrimas „gemiusAudience multiplatform“, nagrinėjantis telefonų ir planšečių statistiką. Tyrimo duomenimis, mobiliaisiais telefonais naršo 788 tūkstančiai realių vartotojų, o tai yra beveik kas trečias 7-74 m. amžiaus Lietuvos gyventojas. Dar 285 tūkstančiai internautų naudojasi planšetiniais kompiuteriais, sakoma bendrovės „Gemius“ pranešime.
Kaip patogiai skaityti straipsnius mobiliajame įrenginyje
Retos aplikacijos siūlo patogią ir gražią interneto svetainę primenančią sąsają skaitant mobilųjį turinį, kurį išsaugojai, kad perskaitytum vėliau. Viena tokių malonių išimčių yra naujausia nemokama Pocket (Android – www.snipca.com/10811; iOS – www.snipca.com/10812). Ji automatiškai pažymi turinį pagal Tavo skaitymo įpročius ir parinktis, atsisiųsta medžiaga yra suskirstoma į logiškas kategorijas ir sritis.
Mobilieji įrenginiai vis dažniau naudojami tvarkant kasdienius finansus
Mobiliųjų įrenginių populiarumas Lietuvoje pastebimai auga – šiandien nors viena su internetu susijusia funkcija, pavyzdžiui, e. paštu, paieškos sistemomis ar kitomis, mobiliajame telefone naudojasi 69 proc. gyventojų, planšetiniame kompiuteryje – 23 procentai, pranešė SEB bankas. Prieš trejus metus gyventojų aktyvumas, jų pačių teigimu, buvo kelis kartus mažesnis – mobiliaisiais telefonais su internetu susijusiomis funkcijomis naudojosi 34 proc., planšetiniais kompiuteriais – 4 procentai.
REKLAMA
REKLAMA
2018 m. 64 bitų procesoriai dominuos mobiliųjų įrenginių rinkoje
2013 m. kompanija „Apple“ pristatė savo pirmąjį 64 bitų mobilų procesorių A7. Jis jau naudojamas išmaniajame telefone „iPhone 5S“ ir planšetiniuose kompiuteriuose „iPad Air“ bei „iPad mini 2“. Būtent „Apple“ „privertė“ kitus gamintojus kurti 64 bitų procesorius, įsitikinę kompanijos „ABI Research“ analitikai. Pasibaigusioje parodoje „Mobile World Congress 2014“ daugelis garsių gamintojų pristatė savo „SoC“ mikroschemas su 64 bitų instrukcijų palaikymu.
„Google“ ir „Samsung“ sunerimę dėl „Microsoft“ ir „Nokia“ sandorio
„Microsoft“ ketina pabaigti sandorį dėl „Nokia“ mobiliųjų įrenginių verslo įsigijimo iki 2014 m. I ketvirčio pabaigos. Dabar beliko gauti tik Kinijos antimonopolinių tarnybų palaiminimą. Tiesa, šioje stadijoje gali kilti tam tikrų formalių problemų, rašo naujienų agentūra „Reuters“. Kompanijos „Google“ ir „Samsung“ prisijungė prie kinų gamintojų ZTE ir „Huawei“, kurios jau anksčiau buvo išreiškusios susirūpinimą dėl „Microsoft“ pozicijų sustiprėjimo po „Nokia“ telefonų padalinio įsigijimo.
Trys prieš vieną: nustatytas vidutinis grėsmių skaičius vienam mobiliajam įrenginiui
2013 m. buvo aptikta apie 143 tūkst. naujų kenkėjiškų programų mobiliesiems įrenginiams modifikacijų, o mobiliųjų virusų netikriems laiškams siųsti, kreditinių kortelių duomenims ir pinigams iš vartotojų banko sąskaitų vogti pavyzdžių skaičius padidėjo beveik 20 kartų.
Šiemet prie interneto prisijungs dar 6 milijardai įrenginių
Bendrovės „IHS Technology“ analitikų skaičiavimais, šiemet visame pasaulyje bus pagaminta daugiau nei 6 mlrd. įrenginių, turinčių prieigos prie interneto galimybę. Tai nešiojamieji kompiuteriai, planšetės, žaidimų kompiuteriai, išmanieji telefonai, išmanieji televizoriai, TV priedėliai ir kiti įrenginiai. 2013 m. pasaulyje buvo pagaminta apie 5,82 mlrd. prie interneto galinčių jungtis įrenginių. Analitikai prognozuoja, kad šiemet metinis tokių įrenginių augimas sieks 6 proc.
Mobilūs įrenginiai savo šeimininką atpažins iš kvapo
Kaip identifikuoti mobilaus įrenginio šeimininką? Galima naudoti slaptažodį, galima nuskenuoti jo pirštų atspaudus, akies rainelę arba atpažinti veido bruožus. Tačiau kodėl neidentifikavus žmogų pagal jo unikalų kvapą? Būtent tokią technologiją kuria Madrido technikos universiteto (Ispanija) specialistai. Mokslininkai pareiškė, kad kvapas, kurį skleidžia žmogus, praktiškai nesikeičia per visą jo gyvenimą. Naujoji technologija leidžia identifikuoti žmogaus kvapą 85% tikslumu.
Paplitęs įprotis naktį krauti mobiliuosius telefonus yra pavojingas
78 proc. mobiliųjų telefonų savininkų nepaiso gaisro pavojaus ir visada arba dažnai savo įrenginius krauna naktį, kai patys miega. Tokią tendenciją atskleidė draudimo bendrovės „If“ Lietuvoje atlikta internetinė apklausa. „Mūsų kolegos Švedijoje neseniai susidūrė su atveju, kai namai sudegė dėl užsiliepsnojusio kraunamo „iPod“ grotuvo.
54 proc. bendrovių BYOD laiko augančia grėsme verslo saugumui
Didžioji dauguma bendrovių darbuotojų į darbą atsinešamų savo mobiliųjų įrenginių populiarėjimo tendenciją, Vakaruose vadinamą „Bring Your Own Device“ (BYOD), vertina kaip augančią grėsmę savo verslui, sakoma bendrovės „Kaspersky Lab“ pranešime. Tačiau tik maža dalis bendrovių išsprendė šią problemą, liudija 2 895 verslo atstovų iš 24 šalių apklausos „Global corporate IT security risks 2013“, atliktos analitinės agentūros „B2B International“ kartu su „Kaspersky Lab“, rezultatai.
„Qualcomm“ pareiškė, jog dabartinės baterijos stabdo techninį progresą
Išmaniųjų telefonų segmente šiuo metu galima stebėti keletą skirtingų vystymosi krypčių. Viena vertus, komponentų energijos vartojimo lygis auga: atsiranda vis didesni ekranai, galingesni procesoriai, modemai mokosi dirbti daug spartesniuose mobiliojo ryšio tinkluose. Kita vertus, vartotojui norisi turėti įrenginį, kurio baterijos užtektų ilgiau nei porai dienų, tačiau tuo pačiu metu norima įrenginio su plonu korpusu, o jame baterija negali užimti daug vietos.
Mobiliųjų įrenginių problemos, kurių sprendimai uždirbs milijardus
Pastaruosius penkerius metus gyvename „Naujojo mobiliojo ryšio“ sąlygomis, kai bevielės stotelės ir mobiliųjų telefonų operacinės sistemos leidžia mums patirti aibes naujų dalykų. Tokią nuomonę savo tinklaraštyje dėsto „Facebook“ bendrovėje nuo pat jos įkūrimo dirbęs produktų vadovas Bubbas Muraka. Ekspertas rašo, kad pastarųjų metų technologinis tobulėjimas tiesiog pritrenkia. Vis dėlto tai tik pirmas technologijos, kuri keičia kiekvieno mūsų kasdienį gyvenimą, žingsnis.
Telefonai su saulės moduliais veiks iki 20 - 50 proc. ilgiau
Prancūzų kompanija „SunPartner“ sukūrė 300 mikronų ir 95 procentų permatomumo saulės energijos modulį, kurį galima integruoti į išmaniuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius. Jie turėtų pagelbėti šiems įrenginiams veikti ilgiau bei išnaudoti ekologiškos energijos galimybes. Saulės modulis gali būti įdiegtas tiek priekinėje, tiek nugarinėje mobilaus įrenginio dalyje. Šiuo metu nauja technologija baterijos darbo laiką pailgintų apie 20 proc.
Trijų lietuvių dizaino idėjos – tarp 100 pasaulio geriausių „Electrolux” konkurse
Šiemet net trys lietuvės prasiveržė į geriausių dizaino projektų šimtuką tarptautiniame dizaino konkurse „Electrolux Design Lab 2013”, sulaukusiame apie 1700 darbų iš 29 šalių. Šiemet dizaino studentai konkursui galėjo kurti ne tik buitinius prietaisus, bet ir aksesuarus, pakuotes ar paslaugas, atitinkančias „Įkvepiamo gyvenimo mieste” temą, sakoma konkurso organizatorių pranešime. Iš viso Lietuvos dizaino studentai konkursui pateikė 22 darbus.
„Toshiba“ ruošia revoliucinę MRAM atmintį
Išmaniųjų telefonų energijos suvartojimo lygis auga kaip ant mielių. Galingiausi modeliai, jei tik gauna pakankamai didelę apkrovą (įskaitant naršymą internete, nuolat įjungtą „Wi-Fi“, vaizdinės medžiagos peržiūrą ir t. t.) dažnai be kištukinio lizdo gali išbūti vos parą.
„Google“ ketina mažinti darbuotojų skaičių „Motorola“ padalinyje
„Google“ tęsia planus atleisti darbuotojus savo "Motorola Mobility" padalinyje ne Jungtinėse Valstijose ir prisiims 390 mln. JAV dolerių išlaidas už išeitines premijas, informuoja AP.
„Google“ atstovai rugpjūtį sakė, kad „Motorola“ padalinyje atleis maždaug 4 tūkst. darbuotojų. Du trečdaliai darbuotojų bus atleisti už JAV ribų.
„Google“ „Motorola“ savininke tapo šių metų gegužę, už aktyvą sumokėjusi 12,5 mlrd. dolerių.
Naujos kartos „iPhone“ savininką atpažins iš pirštų atspaudų?
Kompanija „Apple“ įsigijo patentą, aprašantį technologiją, kuri leidžia suteikti LCD ekranams biometrinio skenerio savybių. Visa paslaptis slypi itin plonose tranzistorių plėvelėse, kurios labai panašios į valdančias ekrano elementus ir yra jautrios šviesai.
Patente aprašomi įvairių įrenginių variantai su šviesai jautriomis tranzistorių plėvelėmis, kurios leidžia padidinti jautrumą ir sumažinti triukšmus.
„Facebook“ akcijų vertė smuko 10 proc.
Socialinio tinklalapio „Facebook“ akcijų vertė pirmadienį smuko beveik 10 proc., todėl buvo imtasi retai naudojamos priemonės – laikino prekybos apribojimo.
Akcijų vertė pradėjo smukti jau prekybos pradžioje, kai investuotojai sureagavo į finansinio leidinio „Barrons“ publikaciją, kad dėl „Facebook“ nesugebėjimo pritraukti pajamas iš reklamų mobiliuosiuose įrenginiuose kompanijos akcijų vertė turėtų siekti vos 15 JAV dolerių už akciją - 34 proc. mažiau nei pradinė pirmadienio kaina.
Pastatų kompleksas Vilniuje pristatytas pasitelkus išplėstąją tikrovę
Pirmą kartą Lietuvoje nekilnojamo turto vystymo bendrovė savo projekto pristatymui panaudojo išplėstosios realybės (augmented reality, AR) technologiją. Vilniuje, Konstitucijos prospekte modernų daugiafunkcinį verslo centrą vystanti Norvegijos bendrovė „Schage“ būsimą pastatų kompleksą atvaizdavo tikroviškame erdviniame makete. Toks sprendimas leidžia projektą apžiūrėti tarsi jis jau būtų pastatytas.
Sociologai aptiko ryšį tarp šiuolaikinių įrenginių ir nutukimo
Sociologai iš JAV nekomercinės organizacijos „Milken Institute“ teigia, jog rado glaudų ryšį tarp technologinio progreso ir žmonių populiacijos gausėjimo bei nutukimo.
Tyrėjai palygino nutukimo lygį 27 šalyse, įeinančiose į Tarptautinę ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (TEBIPO), nuo 1988 iki 2009 metų, kai plėtojosi informacinės technologijos. Paaiškėjo, jog 10% investicijų padidėjimas į informacines technologijas vidutiniškai 1,4% padidina gyventojų antsvorį.
„Murata“ sukūrė mažiausią pasaulyje keraminį kondensatorių
Portalo „Statesman“ teigimu, japonų kompanija „Murata Manufacturing“, visame pasaulyje žinoma kaip puslaidininkių gamintoja, serijiniu būdu pradėjo gaminti mažiausius pasaulyje keraminius kondensatorius. Jų dydis yra vos 0,25 x 0,125 х 0,125 mm. Plokštėje toks „liliputas“ užima maždaug 25 % mažiau vietos, nei pats mažiausias tokio tipo kondensatorius, gaminamas šiandien.
Centrinėje ir Rytų Europoje konkurentai vejasi „Apple“
Panašu, kad Centrinėje ir Rytų Europoje (CRE) internetas jau įsikūrė mobiliuose įrenginiuose – 2012 metų birželį kas 17-ta puslapio peržiūra regione buvo sukurta išmaniuoju telefonu arba planšetiniu kompiuteriu. Populiariausių mobilių įrenginių gamintoja „Apple“ vis dar išlaiko lyderio pozicijas, tačiau jos konkurentės nestovi vietoje ir po truputį „mina ant kulnų“ pirmaujančiai įmonei.
Mobilus srautas CRE auga įspūdingu greičiu.
„Apple“ jau pardavė daugiau nei 250 mln. „iPhone“
Vos penkerių metų prireikė kompanijai „Apple“, kad visame pasaulyje būtų parduota 250 mln. „iPhone“. Nežiūrint į gana aukštą kainą, šiuo išmaniuoju telefonu apsirūpino beveik visų amžiaus, tikėjimo ir kultūrinių grupių žmonės. Jei į visa tai pažvelgtume iš „Apple“ pozicijų ir teigtume, jog vidutinė „iPhone“ kaina sudaro 600 JAV dolerių, tai parduotų 250 mln. „iPhone“ skaičius reiškia 150 mlrd. JAV dol. pajamų.
„Broadcom“ išleido mobiliems įrenginiams skirtą 5G „Wi-Fi“ mikroschemą
Kompanija „Broadcom“ pranešė sukūrusi bevielio ryšio mikroschemą BCM4335, kuri skirta mobiliems įrenginiams – išmaniesiems telefonams, planšetiniams kompiuteriams, „ultrabookams“ ir t. t.
Ši mikroschema palaiko penktos kartos (5G) „Wi-Fi“ standartą 802.11ac, kuris šiuo metu yra juodraštinio varianto stadijoje (aišku, tai nesutrukdė eilei bevielių maršrutizatorių gamintojų pristatyti savo produktus su naujojo standarto palaikymu). Pastaroji technologija, kuri pagrįsta veikimu 5 GHz diapazone, l...
Sukurta lietuviška automatinio vertimo programa mobiliesiems įrenginiams
Bendrovė „Tilde informacinės technologijos“ („Tilde IT“) pranešė sukūrusi vertimo programėlę mobiliesiems įrenginiams. Pasak bendrovės atstovų, nuo šiol naudotis automatinėmis vertimo iš lietuvių į anglų ir atvirkščiai programomis gali naudotis ir visi išmaniųjų telefonų turėtojai.
Naująją programą galima nemokamai atsisiųsti ir naudoti „Android“, „iOS“ ir „Windows Phone“ platformose, sakoma „Tilde IT“ pranešime.
Pranešama, kad ji gali versti ir pavienius žodžius, ir tekstą.
„Samsung“ pradės gaminti lankstomus ekranus
Pietų Korėjos žiniasklaida pranešė, kad kompanija „Samsung“ ketina artimiausiu metu pradėti lanksčių ekranų masinę gamybą. Tai bus naujas AMOLED ekranų tipas, kurį be baimės bus galima lankstyti, tempti ir net susukti.
Tiesa, tokioms lankstumo savybėms šiuolaikiniuose mobiliuose įrenginiuose dar nėra didelio poreikio, todėl kompanija iš pradžių tokius ekranus ketina padengti apsauginiu stiklu, kuris neleis pasinaudoti „lanksčiomis“ tokių ekranų savybėmis.
Kinijoje – daugiau nei 500 milijonų interneto vartotojų
Kinijos interneto tinklų informacijos centro duomenimis, interneto vartotojų skaičius šalyje per pirmąjį metų pusmetį išaugo iki 538 mln., informuoja AP.
Vartotojų skaičius, palyginti su praėjusiais metais, išaugo 11 proc., o internetu dabar naudojasi 39,9 proc. Kinijos gyventojų.
Žmonių, kurie internetu naudojasi per mobiliuosius telefonus ar kitus belaidžius įrenginius, skaičius išaugo iki 388 mln. Tai 22 proc. daugiau nei pernai.
ARM: mes nenuvertiname „Intel“, tačiau esame priekyje
Britų kompanija ARM, kuri garsi kaip mikroschemų, naudojamų integruojamose sistemose ir mobiliojoje elektronikoje, gamintoja, neseniai žurnalistams pareiškė, jog kol kas rimtai nežiūri į galimą konkurenciją iš „Intel“ pusės.
„Mes rimtai vertiname „Intel“ pastangas, – „Pocket-lint“ žurnalistams sakė kompanijos diferencijuoto marketingo padalinio viceprezidentas Vincentas Korstanje.
„Facebook“ seks mobilius vartotojus, šie gaus naują reklamos dozę
Kompanija „Facebook“, norėdama gauti daugiau pajamų iš mobilios reklamos verslo, nusprendė sekti, kas iš jos vartotojų prie socialinio tinklo jungiasi mobiliaisiais įrenginiais. Funkcija „Facebook Connect“ bus sekamos tik tos programėlės ir puslapiai, kuriuos vartotojai aplanko, pasinaudodami savo „Facebook“ paskyros prisijungimo duomenimis.
„Adobe“: „Android 4.1 Jelly Bean“ jokio „Flash“ nebus
Mobilūs įrenginiai, kurie veiks operacinės sistemos „Android 4.1 Jelly Bean“ pagrindu, oficialiai nepalaikys „Flash“ technologijos, o tai patvirtina neseniai „Adobe“ tinklaraštyje atsiradęs pranešimas. Aišku, toks kompanijos sprendimas netapo didele sensacija, kadangi dar 2011 metų rudenį „Adobe Systems“ pareiškė, jog po truputį atsisakys tolimesnio mobilios „Flash“ versijos vystymo ir susikoncentruos ties asmeniniams kompiuteriams skirtos technologijos varianto.
Išmaniųjų telefonų vartotojai rizikuoja savo sveikata
Žmonės, po darbo valandų toliau dirbantys su išmaniaisiais telefonais, planšetiniais ir nešiojamaisiais kompiuteriais, rizikuoja savo sveikata, BBC cituoja valstybinę Jungtinės Karalystės fizioterapeutų asociaciją.
Pasak jos, žmonės tapo „ekranų vergais“ ir dažnai dirba keliaudami į darbą ar tada, kai grįžta namo.
Asociacija teigia, kad šiose aplinkose prasta laikysena gali lemti nugaros ir kaklo skausmus.
Tyrimas: 55 proc. mobiliųjų įrenginių naudoja neapsaugotus „Wi-Fi“ tinklus
Dauguma mobiliuosiuose įrenginiuose saugomų duomenų gali patekti į kibernetinių nusikaltėlių rankas. Tokią išvadą padarė „Kaspersky Lab“ ekspertai, atlikę tyrimą, kuriame dalyvavo daugiau nei 9 000 JAV, Europos ir Rusijos vartotojų.
Tyrimas parodė, kad apie 70 proc. planšetinių kompiuterių ir 53 proc. mobiliųjų telefonų vartotojų naudoja neapsaugotas slaptažodžiais belaidžio interneto prieigas. Belaidis internetas ir mobilieji tinklai, kuriuos duomenų perdavimui naudoja 58 proc.
Prie interneto per mobiliuosius įrenginius jungiasi 20,6 proc. Lietuvos gyventojų
Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 2012 m. I ketvirtį 20,6 proc. gyventojų jungėsi prie interneto naudodami mobiliuosius įrenginius: paprastus ar išmaniuosius mobiliuosius telefonus arba planšetinius kompiuterius; 15,9 proc. tai darė reguliariai (bent kartą per mėnesį ar dažniau).
Tyrimo duomenys rodo, kad vyrai prisijungimui prie interneto mobiliuosius įrenginius naudoja dažniau – 25,2 proc.
Kas antras išmanusis telefonas JAV valdomas „Android“
Kompanija „comScore“ paskelbė 2012-ųjų vasario pabaigos JAV mobiliųjų aparatų rinkos statistiką.
Mobiliuoju ryšiu šalyje naudojasi apie 234 milijonus žmonių nuo 13 metų. Populiariausiais išlieka „Samsung“ aparatai, jie užima 25,6% rinkos. Antroje vietoje yra „LG Electronics“ su 19,4%, o trečioje „Apple“ – su 13,5% rinkos. Ketvirtoje vietoje yra „Motorola“, jos rezultatas – 12,8%, o penktoje – HTC su 6,3% rinkos.
Tyrimas: mobilieji naršytojai internete kasdien praleidžia apie 20 minučių
Lietuvos mobiliųjų įrenginių vartotojai internete per dieną vidutiniškai praleidžia apie 20 minučių ir dažniausiai tikrinasi elektroninį paštą, o rečiausiai – naudojasi bankų internete paslaugomis. Mobiliajame įrenginyje naršo kas dvyliktas interneto vartotojas Lietuvoje. Tai parodė didžiausios Lietuvoje rinkos ir žiniasklaidos tyrimų kompanijos TNS LT atliktas tyrimas.
„Sony Ericsson“ virto „Sony Mobile“
Kompanija „Sony“ užbaigė bendrovės „Ericsson“ dalies bendroje kompanijoje „Sony Ericsson“ išpirkimo sandorį.
„Sony Ericsson“ bus pervadinta į „Sony Mobile Communications“. Kompanija ir toliau gamins mobiliuosius įrenginius bei taps vienu iš „Sony“ padalinių, kuriam vadovaus Bertas Nordbergas.
Sausio pradžioje parodoje „CES“ pristatyti išmanieji telefonai „Xperia S“ ir „Xperia Ion“, tapo pirmaisiais „Sony Mobile Communications“ įrenginiais.
5 technologijų tendencijos, kurios keis verslo pasaulį
Verslo programinės įrangos bendrovė SAP paskelbė, kokios informacinių technologijų tendencijos versle išryškės šiais metais.
1. Programinė įranga toliau kelsis į „debesis“
Debesų kompiuterijos sprendimai pradės dominuoti programinės įrangos, kaip paslaugos (ang. software as a service) rinkoje. SAP apžvalgininkų teigimu, 2012 metais pagrindinė tendencija bus hibridiniai „debesų“ kompiuterijos sprendimai, kuriuose bus derinami vieši ir privatūs duomenys.
Specialistų nuomonė: technologijų ir verslo tendencijos 2012 metais
Tie žmonės, kurie beatodairiškai pasitiki majų kalendoriaus pranašystėmis, 2012 metų laukia su dideliu nerimu – vis vien susidėliotus planus greičiausiai sužlugdys kokie nors pražūtingi kosminiai reiškiniai. O tie, kurie turi išsikėlę ilgalaikių tikslų ir uždavinių, į ateinančius metus turėtų žvelgti kiek viltingiau. Mėgindamas išskirti esmines 2012 metų tendencijas, internetinis puslapis „Bbc.co.
Lietuviai aktyviai naudojasi socialiniais tinklais
Dauguma Lietuvos gyventojų, besinaudojančių socialiniais tinklais, bendrauja su artimiausiais žmonėmis ir stebi, ką veikia jų draugai.
Tuo metu aktyvesnių naudotojų, kurie išsako savo nuomonę ir dalinasi rekomendacijomis socialiame tinkle, kol kas Lietuvoje nėra daug. Tai parodė Kompiuterių ir interneto naudotojų tyrimas, kurį atliko tyrimų bendrovė „TNS LT“.
Lietuviai socialiniuose tinkluose dažniausiai bendrauja su siauru artimų draugų ratu – taip teigė 66 proc.
Išmaniosios technologijos – ne tik standartiniams verslo sprendimams
Išmaniosios technologijos – ne tik standartiniams verslo sprendimams
Globali lėktuvų atsarginių dalių platforma „Locatory.com“ siūlo didesnes naudojimosi galimybes. Nuo šiol kompanijos klientai naudodamiesi išmaniaisiais telefonais ar planšetiniais kompiuteriais bei prisijungę prie „Locatory.com“ platformos (m.locatory.com) galės ieškoti aviacijos detalių, valdyti, siųsti, gauti ir atsakyti užklausas lėktuvų detalėms.
„Adobe“ atsisakė mobiliųjų „Flash Player“ versijų
Bendrovė „Adobe“ pranešė nutrauksianti naujų išmaniesiems telefonams ir kitiems mobiliesiems įrenginiams skirtų programinio grotuvo „Flash Player“ versijų plėtojimą.
Paskutiniąja mobiliesiems įrenginiams adaptuota „Flash Player“ versija taps „Android“ OS ir planšetiniams kompiuteriams „Blackberry PlayBook“ skirta „Flash Player 11.1“, sakoma oficialiame „Adobe“ tinklaraštyje.
„Ubuntu“ veiks ir telefonuose
Operacinę sistemą „Ubuntu“ plėtojanti bendrovė „Canonical“ pranešė, kad ji bus pritaikyta naudoti įvairiuose nešiojamuosiuose įrenginiuose. Skelbiama, kad tai bus išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai, prie interneto jungiami televizoriai, virtuviniai kompiuteriai, automobilinės pramogų sistemos ir kt.
Suderinamumas su mobiliaisiais įrenginiais bus įdiegtas „Ubuntu 14.04 LTS“ versijoje, kurią planuojama išleisti 2014 m. balandžio mėnesį, sakoma pranešime.
„Samsung“ kitais metais rinkai pateiks telefonus su lankstomais ekranais
Bendrovė „Samsung“ 2012 m. rinkai pateiks mobiliuosius telefonus ir kitus nešiojamuosius įrenginius su lankstomais ekranais, skelbia „IDG News“. Leidinys remiasi oficialiais „Samsung“ atstovais.
Skelbiama, kad pirmiausia parduotuvėse pasirodys „Samsung“ mobilieji telefonai su lanksčiais organinių šviesos diodų (OLED) ekranais. Vėliau tokie ekranai bus pradėti montuoti ir į planšetinius kompiuterius bei kitus mobiliuosius įrenginius. Naujųjų įrenginių techninių savybių „Samsung“ neatskleidžia.