minimalus mėnesio atlyginimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „minimalus mėnesio atlyginimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „minimalus mėnesio atlyginimas“.
P.Gražulis siūlo MMA susieti su vidutiniu atlyginimu
Minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA) dydį nuo kitų metų siūloma sieti su vidutiniu darbo užmokesčiu. Tokią Darbo kodekso pataisą Seime užregistravo „tvarkietis“ Petras Gražulis. P.Gražulis siūlo, kad MMA būtų apskaičiuojama atsižvelgiant į paskutinių trejų metų vidutinį darbo užmokestį šalies ūkyje. Jis siūlo MMA neleisti būti mažesnei negu pusė vidutinio darbo užmokesčio šalies ūkyje vidurkio, apskaičiuoto per paskutinius trejus metus.
Atlyginimai Lietuvoje – beveik trečdaliu mažesni nei Estijoje
Vidutinis atlyginimas Lietuvoje - 29 proc. mažesnis nei Estijoje ir beveik 8 proc. kuklesnis nei Latvijoje, rodo oficialioji statistika. Baltijos šalių nacionalinių statistikos žinybų duomenimis, vidutinis mėnesio darbo atlygis, neatskaičius mokesčių, pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje buvo 818 eurų, Latvijoje - 886 eurai, Estijoje - 1153 eurai. Per metus (palyginti su praėjusių metų pirmu ketvirčiu) vidutinis paskaičiuotas mėnesio darbo užmokestis labiausiai išaugo Lietuvoje - 9,3 procento.
Laura Galdikienė. Kur slypi tikrosios pajamų nelygybės priežastys?
Pajamų nelygybė Lietuvoje pasiekė kritinę ribą. Apie tai signalizuoja į aukščiausią lygį ir modernios Lietuvos istorijoje, ir tarp visų ES šalių įkopęs pajamų nelygybės indeksas ir sustojęs progresas mažinant skurdą. Tačiau pagrindinis pastaraisiais metais didėjusios nelygybės šaltinis buvo ne darbuotojų pajamos. Tikrosios nelygybės priežastys yra susijusios su gyventojais, kurie turi ribotas galimybes dalyvauti darbo rinkoje, o kartu ir su besikeičiančia Lietuvos ekonomikos struktūra.
Minimalaus atlyginimo likimas Lietuvoje: ar prilygs kitoms ES šalims?
Praeitais metais Lietuvoje du kartus padidintas minimalus mėnesio atlyginimas (MMA) vis dar neprilygsta kitų Europos Sąjungos šalių minimaliam darbo užmokesčiui. Šiais metais jis nebedidės, tačiau gal ir nėra kaip kelti minimalų atlygį? Ekonomistų nuomonės išsiskiria. Štai neseniai Eurostat paskelbė 2017 m. sausio mėnesio MMA statistiką Europos Sąjungoje.
Verslininkai: alga nėra svarbiausias rodiklis renkantis darbą
Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime verslininkai rinkosi diskusijai kur link žengia verslas ir kaip paskatinti jaunuolius grįžti ir kurti vertę Lietuvoje. Tiek jaunieji, tiek ilgą patirtį sukaupę verslininkai pabrėžė, kad būtent patys darbuotojai renkasi įmones, o atlyginimas nėra pirmumo klausimas. „Lietuvos energijos” generalinis direktorius Dalius Misiūnas išskyrė, kad žmonių talentas yra likvidi prekė ir viskas priklauso nuo žmogaus požiūrio platumo.
Vyriausybė patvirtino: MMA nuo liepos didės iki 380 eurų
Minimalus mėnesio atlyginimas (MMA) nuo liepos didės 30 eurų iki 380 eurų. Tokiam Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pasiūlymui trečiadienį pritarė ministrų kabinetas. Tai bus jau penktas kartas, kai dabartinė Vyriausybė didina minimalią algą. „380 eurų minimali mėnesinė alga būtų taikoma apie 350 tūkst. darbuotojų, tarp jų - apie 80 tūkst. yra biudžetinių įstaigų darbuotojai. 2016 metų biudžete tam jau yra rezervuota 21,1 mln.