michailą golovatovą
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „michailą golovatovą“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „michailą golovatovą“.
Sausio 13-osios byla: žemi karininkai negali atsakyti už SSRS vadovų veiksmus
Sausio 13-osios byloje sovietų kariuomenės kuopos vadą ginantis ginantis advokatas sako, kad jo ginamasis negali atsakyti už Sovietų Sąjungos vadovų veiksmus. Vilniaus apygardos teisme advokatas Mykolas Girdiušas teigė abejojantis, kad sovietų armijos kapitono Vladimiro Prokofjevo veiksmus galima kvalifikuoti kaip karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui, jei nėra žinoma, ar jis suvokė aukščiausių vadovų vykdomą politiką ir parodė moralinį apsisprendimą dalyvauti operacijose Lietuvoje.
Sausio 13-oji: pažymėta krauju ir išpirkta Lietuvos žmonių gyvybėmis
Sausio 13-oji pažymėta krauju, bet ši Laisvės gynėjų diena yra mūsų tautos moralinės pergalės ir laisvės įprasminimo diena.
Turėtume suvokti: laisvėje gimęs jau nevergaus. Laisvė yra tikrasis tautos laimės ir gerovės šaltinis, o jos netektis – galimybės augti, tobulėti praradimas. Vargu ar kuris mūsų norėtų būti vergu, nes tai žemina bei menkina valią ir dvasią.
Mums laisvė kainavo brangiai: ji pažymėta krauju ir išpirkta Lietuvos žmonių gyvybėmis.
Austrija – Lietuva: politika prieš teisę
Europą neseniai sudrebino tarptautinis skandalas, į vieną politinį ir teisinį rezginį įpainiojęs Sovietų Sąjungos karininką Michailą Golovatovą, Austrijos teisėsaugą, Lietuvos institucijas ir Europos sąjungos vienybę bei autoritetą. Įvykis sulaukė didžiulio žiniasklaidos dėmesio ir įvairių nuomonių. Mes nusprendėme sužinoti, kaip šį skandalą vertina du skirtingų sričių mokslininkai, kilę iš postsovietinių šalių ir įgiję išsilavinimą Vakarų Europos universitetuose.
M. Golovatovo paleidimo skandalo bangos jau ritasi ir už Atlanto
Atgarsiai apie Austrijoje paleistą Sausio 13–osios bylos įtariamąjį, buvusį KGB karininką Michailą Golovatovą pasiekė ir Vašingtoną.
JAV Kongrese ne kartą skambėjo Lietuvos vardas, rašo „Lietuvos rytas“.
„Rusija pademonstravo nepagarbą žmogaus teisėms. Lietuva tikėjosi bendradarbiavimo su Rusijos institucijomis ieškodama teisingumo dėl žmonių žūties 1991 metų sausio 13–ąją. Lietuvos valdžia reikalavo buvusio KGB smogikų “Alfa„ būrio nario M. Golovatovo išdavimo.