mažosios lietuvos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mažosios lietuvos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mažosios lietuvos“.
REKLAMA
Kryždirbystė  Kryždirbystė

Kryžių žemės fenomenas – unikalus religijos ir meno reiškinys

Kartais visai maži, o kartais dideli, mediniai ir metaliniai, kapinėse, pakelėse, prie sodybų ar net miškuose. Lietuvos kaimo peizažuose nuo seno statyti kryžiai ir koplytėlės vadinami unikaliu reiškiniu, kuriam UNESCO suteikė Nematerialaus kultūros paveldo statusą. Šie amatininkų rankose gimę kūriniai slepia daugiau nei paprastą kryžiaus reikšmę.
2021-03-10
REKLAMA
Renovuotas daugiabutis Palangoje  Renovuotas daugiabutis Palangoje

Daugiabučių modernizacija Žemaitijoje: kurios savivaldybės pirmauja?

Vaizdingu kraštovaizdžiu ir piliakalnių gausa pasižymintis Žemaitijos regionas šiandien dar labiau gražėja – įgyvendinama daugiabučių namų renovacija negrįžtamai keičia tiek mažesnių, tiek didesnių miestų veidus. Daugiau nei 10 šalies savivaldybių apimančiai Žemaitijai neretai yra priskiriamas ir beveik visą Baltijos pajūrio ruožą aprėpiantis Mažosios Lietuvos etnografinis regionas, į kurį patenka tokie miestai kaip Klaipėda, Palanga ar Šilutė.
2020-09-16

Kur keliauti su vaikais – 10 šauniausių vietų Lietuvoje

Kelionės su vaikais gali būti tikras iššūkis – mažieji keliauninkai greit pavargsta, trumpai domisi vienu objektu ir netrunka įkišti nosių į išmaniuosius telefonus. Ką daryti, kad kelionė teiktų džiaugsmą ir jums, ir vaikams? Gerai apgalvoti kelionės maršrutą ir išsirinkti šaunią vietelę, kurioje neteks nuobodžiauti. Jei išsiruošėte į kelionę su vaiku, laikykitės svarbiausios taisyklės – kuo trumpesni atstumai nuo skirtingų objektų.
2020-07-17

Kaziuko mugės stilius: vilniečiai bei miesto svečiai stebino vieninga drabužio detale

Tik kalendoriniam pavasariui prasidėjus, sostinėje jau nuo kovo 6 dienos vyksta Kaziuko mugė. Vilniečiai bei miesto svečiai kviečiami į „Regionų dienas“, kurios trunka net 3 dienas.  Pasižiūrėti, ką galima įsigyti Kaziuko mugės metu, suskubėjo tiek jauni, tiek vyresni žmonės, kurie stebino nepriekaištinga apranga. Nepaisant to, kad drėgnas oras, kiek vėsiau, tačiau žmonės išskubėjo paganyti akis į Kaziuko mugėje pardavinėjamus skanumynus bei aksesuarus.
2020-03-07

„Granatos Live“ gaisro byla pasiekė teismą: kaltės nepripažįsta

Kaišiadorių teismui perduota byla dėl gaisro, kilusio pernai per festivalį „Granatos Live“ Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. Gaisras, bylos duomenimis, kilo dėl naudotų netinkamų fejerverkų. Turto sunaikinimu dėl neatsargumo byloje kaltinami fizinis ir juridinis asmenys, nė vienas iš jų kaltės nepripažįsta, penktadienį pranešė prokuratūra.
Kriminalai 2018-10-26

„Granatos Live“ išvakarėse – pribloškianti diskusija: pataria, kaip įsinešti alkoholio

Jau šį savaitgalį, rugpjūčio 3-5 dienomis, vyksiančio festivalio „Granatos Live“ organizatorių laukia nemenki iššūkiai. Visų pirma, jie turi tikėtis, kad nepasikartos tai, kas nutiko pernai, kai Rumšiškėse festivalio metu kilo gaisras. Bet dukart į tą pačią vietą žaibas juk netrenkia. Tačiau iššūkių, panašu, bus ir daugiau.
Aktualijos 2018-08-02

Lietuvos Himno istorija: kūrinys, sulaukdavęs ne vieno biso

Lietuvos himną giedame svarbiausiomis mūsų šaliai akimirkomis, su pasididžiavimu klausome jo po sėkmingų Lietuvos sportininkų pasirodymų, kylant šalies vėliavai. Turbūt daugelis galėtų įvardyti ir Himno autorių – Vincą Kudirką, tačiau ar žinome, kokį kelią V. Kudirkos sukurta „Tautiška giesmė“ nuėjo, kad taptų Himnu. Konkurencija V. Kudirkos „Tautiškai giesmei“ Iki Vinco Kudirkos „Tautiškai giesmei“ tampant Lietuvos Himnu, buvo ne vienas kūrinys, kuris pretendavo į himno vardą.

Pagaliau atsakė, ar festivaliui „Granatos Live“ leis vykti Rumšiškėse

Festivaliui „Granatos Live“, per kurį šią vasarą sudegė du Lietuvos liaudies buities muziejaus pastatai, kitąmet bus leista grįžti į Rumšiškes, teigia muziejaus direktorės pavaduotoja Alvyda Jociuvienė. „Kad bus, tai tikrai. Sutartyje bus punktų daugiau, sudėtingesnė, bet ji lieka“, – BNS sakė A. Jociuvienė. Ji taip pat pabrėžė, jog su festivalio organizatoriais sutarta dėl pastatų atstatymo. „Jie atstatys tiesiog, o kiek kainuos – nežinome. Jau viskas sutarta, jau vyksta darbai“, – teigė ji.
Kriminalai 2017-12-04

Rytis Zemkauskas apie lietuvių kalbos mokymą: vaikai yra protingesni už mus

Kaip tinkamai ugdyti mąstantį ir kūrybingą žmogų – diskusijas kelianti nesenstanti tema. Pedagogai įsitikinę, kad šiame procese didesnį vaidmenį turi atlikti gimtosios kalbos mokymas. Tačiau norint pasiekti efektyvių rezultatų, būtina kurti nestandartines, kūrybiškumą skatinančias bei integruotas lietuvių kalbos ir literatūros pamokas.
2017-11-30

Įvardino galutinę priežastį, kas kaltas dėl gaisro „Granatos live“ festivalyje

Sekmadienį Rumšiškių liaudies buities muziejuje gaisras kilo nuo pašalinio ugnies šaltinio, dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Miglė Kasnauskaitė BNS pirmadienį sakė, kad gaisras pastatuose kilo nuo išorinio poveikio – nenustatyta, kad jį būtų sukėlę pastate buvę prietaisai. „Techninių priežasčių gaisrui kilti nenustatyta“, – nurodė ji.
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos Himno istorija: kūrinys, sulaukdavęs ne vieno biso

Lietuvos himną giedame svarbiausiomis mūsų šaliai akimirkomis, su pasididžiavimu klausome jo po sėkmingų Lietuvos sportininkų pasirodymų, kylant šalies vėliavai. Turbūt daugelis galėtų įvardyti ir Himno autorių – Vincą Kudirką, tačiau ar žinome, kokį kelią V. Kudirkos sukurta „Tautiška giesmė“ nuėjo, kad taptų Himnu. Konkurencija V. Kudirkos „Tautiškai giesmei“ Iki Vinco Kudirkos „Tautiškai giesmei“ tampant Lietuvos Himnu, buvo ne vienas kūrinys, kuris pretendavo į himno vardą.

Klaipėdoje ir Telšiuose prasideda krašto dainų šventės

Šį savaitgalį Klaipėdoje vyks dainų šventė, skirta Mažosios Lietuvos lietuvių dainų šventės 90 metų jubiliejui paminėti, o Telšiuose rengiama Telšių krašto dainų šventė „Žemaitija – garsių žemaičių žemė“. Klaiplėdos šventėje dainuos ir šoks per 250 meninių kolektyvų arba daugiau nei 7 tūkst. dalyvių iš visos šalies, pranešė organizatoriai. Vyks atskiri kolektyvų pasirodymai miesto Atgimimo aikštėje, Klaipėdos kariliono muzikos koncertas ir eitynės. Didžioji šventė numatyta sekmadienį 17 val.
Aktualijos 2017-06-10

Uostamiestyje pas klaipėdiečius muziejai su parodomis atvažiuoja patys

Kada paskutinį kartą lankėtės muziejuje? Klaipėdoje, šiųmetėje Lietuvos kultūros sostinėje, muziejai patys važiuos pas lankytojus: ekspozicijos bus įrengtos po miestą kursuojančiuose autobusuose ir stotelėse. Paklausti, kada paskutinį kartą lankėsi muziejuje, klaipėdiečiai stveriasi už galvų. Laikrodžių muziejuje minutes skaičiuoja arti dviejų tūkstančių įvairiausių laikrodžių. Rodyklės sukasi, tačiau lankytojų – ne per daugiausiai. Per metus duris praveria apie 35 tūkst. žmonių.
Aktualijos 2017-03-19

Kaip keliaujant po Lietuvą nepaspringti žuvies ašaka

Kur gyvena laimingiausios pasaulyje bitės? Kur yra didžiausia Lietuvoje 4 vandenų skalaujama sala? Kas sieja M.Gandį su Rusne? Kuo skiriasi žuvienė nuo žuvies sriubos? Išgliaudyti šiuos ir kitus klausimus galima tik pasiryžus leistis į kelionę po Lietuvą – palei Nemuną, į Pamario kraštą ir link Mažosios Lietuvos.
2016-09-23

Liudas Mikalauskas: kviečiu apsilankyti mažosiose Lietuvos kultūro sostinėse – nustebsite

„2016-ieji metų mažųjų Lietuvos kultūros sostinių renginiai jau įsibėgėjo, tenka aktyviai prisidėti prie kultūros sostinių veiklų. Matau ir jaučiu, kokią svarbą ir reikšmę toks titulas, pripažinimas turi paprastam kaimo žmogui. Į mažus miestelius, galbūt daugeliui net negirdėtus iki šiol, atvyksta garsiausi šalies kultūros atstovai, kūrėjai“, - teigia daug visoje Lietuvoje koncertuojantis operos solistas Liudas Mikalauskas.
2016-05-02

Ką turėtumėme žinoti apie prasidedantį Adventą?

Sekmadienį krikščioniškas pasaulis pradeda Adventą - keturių savaičių laiką iki Kalėdų - susikaupimo ir ramybės metą. Adventas simbolizuoja krikščioniškųjų metų pradžią ir yra ypač svarbi krikščioniška tradicija. Etnologė Gražina Kadžytė LRT radijui sako, kad per šį laiką reikia nepykti, stengtis būti geriems, tuomet ir visas pasaulis bus geresnis.
Aktualijos 2015-11-29

Šalia paminklo L. Rėzai Karaliaučiuje – raginimai neliesti Žaliojo tilto skulptūrų

Nežinomi asmenys Karaliaučiuje (Rusija) prie paminklo Lietuvos poetui ir filosofui Liudvikui Rėzai padėjo plakatą, įspėjantį „neliesti skulptūrų ant Žaliojo tilto“, šią savaitę pranešė vietos naujienų portalas kaliningrad.ru. „Dalia, būk atsargi - neliesk skulptūrų ant Žaliojo tilto!“, - rašoma ant plakato, kurį nuotraukoje prie paminklo užfiksavo portalo lankytojas Aleksandras.

Vokiečiams Lietuva prisistatys dainomis ir sutartinėmis

Berlyne sausio 23–24 dienomis skambės lietuvių liaudies dainos ir UNESCO nematerialaus kultūros paveldui priklausančios sutartinės. Sausio 24 d. jos lydės Airijos, Lietuvos ir Graikijos trejeto pirmininkavimo ES Tarybai pristatymą, o išvakarėse Lietuvos ambasadoje Vokietijoje rengiamas kamerinis lietuvių liaudies dainų ir sutartinių vakaras „Dainų kraštas“. Simboliniame pusantrų metų truksiančio trijų šalių pirmininkavimo ES atidaryme Berlyne koncertuos etnomuzikologai iš Lietuvos Daiva Vyčinien...

Išrinkta ekologiškiausia Lietuvos mokykla

Lietuvos moksleivius vienijusios ekologinės iniciatyvos „Acme ir Ekofanų turnė po Lietuvą“ baigiamo koncerto „Būk žalias kaip Ekofanas“ metu išrinkta ekologiškiausia Lietuvos mokykla. Šis garbingas titulas atiteko Plungės rajono Platelių gimnazijai. Per 3 iniciatyvos mėnesius ekologines idėjas bei sveiką gyvenseną simbolizuojantys akcijos personažai – Acme Lempiukas, Gėlytė ir Švariukas – aplankė daugiau nei 200 mūsų šalies mokyklų.
2012-05-03

Suomijoje atidaryta paroda skirta K. Donelaičiui

Lietuvos ambasadorius Suomijoje Arūnas Jievaltas kovo 9 dieną Salo miesto Mėlynojo namo galerijoje atidarė parodą „Kristijonas Donelaitis. 300 metų jubiliejų pasitinkant“, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Parodoje demonstruojami tarptautiniame tapybos plenere Tolminkiemyje menininkų sukurti darbai. Per dešimt kūrybinės stovyklos dienų dailininkai sukūrė apie 50 paveikslų.
2012-03-12

Spaudos apžvalga: vengrai rodo mums kelią

Šventus šeimos ir tautos postulatus savo Konstitucijoje įtvirtinusi Vengrija įsiutino šiandienius ES ideologus. „Kaip neįsiutins, jei tiek pastangų buvo įdėta siekiant ištrinti iš europiečių sąmonės pamatines krikščioniškąsias bei tautines vertybes, kuriomis rėmėsi pirmieji ES kūrėjai“, – interviu „Respublikai“ sakė Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Algirdas Patackas. – „Sugaišau visą naktį, kol suradau Konstitucijos tekstą anglų kalba. Jis yra tarsi slepiamas.

Kultūros estafetė perduota Anykščiams

Perduodami Lietuvos kultūros sostinės titulą Anykščiams šilutiškiai džiaugiasi, kad pavyko ilgam įamžinti Mažosios Lietuvos išskirtinumą. Lietuvos kultūros sostine tapusi Šilutė skelbė, kad pagrindinis jos programos tikslas – išgarsinti Mažosios Lietuvos išskirtinumą. Todėl ir vienas baigiamųjų renginių skirtas autentiškiems lietuvininkių rankdarbiams pristatyti. Mažosios Lietuvos paveldo pristatymo renginiai vyko beveik kiekvieną mėnesį.
2011-12-09
Į viršų