6-ių vaikų mama Kristina Zamarytė-Sakavičienė: svarbiausias darbas – mamos darbas
Aš esu šešių vaikų mama. Gerai žinau, kiek kainuoja auginti vaikus: finansiškai, sveikatos, laiko prasmėmis. Aš tikiu, kad mamų darbas yra svarbiausias darbas valstybėje. Juk mes vykdome gyvybiškai svarbią misiją – auginame naujus piliečius. Mano tikslas: sugrąžinti valstybės pagarbą ir realią pagalbą šeimai, o ypatingai – mamoms. Todėl kandidatuoju į Seimą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše Nr. 8. Mano numerį reitingavimui įsiminti lengva: 6 vaikai = 6 numeris sąraše.
Grįžimas į darbą po motinystės atostogų – ekspertės įvardijo, kas gali pakišti koją
Tėtis Simonas ir „Tėvai paprastai“ šį kartą kviečia pokalbiui dvi įkvepiančias mamas: verslininkę, laidų vedėją Katažiną Bilinską ir „Mamų darbo biržos“ įkūrėją Viktorija Voitkevič. Abi moterys dalijasi asmeninėmis istorijomis apie tai, kaip derinti motinystę su karjera, ir atvirai kalba apie sunkumus, su kuriais susiduria daugelis tėvų grįždami į darbo rinką.
Kalbamės apie tai, kaip išlikti pasitikinčiai savimi, ieškoti darbo po motinystės atostogų ir rasti balansą tarp šeimos ir darbo.
Kaip užtikrinti vaiko saugumą už namų ribų: patikimi „KartuSaugu“ sprendimai tėvams
Vaikams augant ir tampant vis savarankiškesniems, natūraliai kyla poreikis leisti jiems tyrinėti pasaulį už namų ribų – eiti į mokyklą, žaisti su draugais, dalyvauti popamokinėse veiklose. Nors šie žingsniai yra svarbūs vaiko vystymuisi, jie taip pat gali sukelti tėvams nerimą dėl saugumo. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip tėvai gali užtikrinti savo vaikų saugumą net tada, kai jie yra toli nuo namų, ir kaip „KartuSaugu“ technologiniai sprendimai gali padėti sukurti saugią aplinką.
Nauji mokslo metai su „iLapė“: nuo žaidimų kūrimo iki dirbtinio intelekto
Artėja nauji mokslo metai – pamokos prasidės ne tik mokyklose, bet ir neformalaus ugdymo centruose. Šiais laikais būrelių pasiūla tokia didelė, kad raibsta akys, todėl prieš renkantis juos svarbu įvertinti vaiko ateities perspektyvas.
Vilniaus universiteto matematikos dėstytojas, vienas iš iLapė įkūrėjų dr.
Agnė su mažais vaikais keliauja po visą pasaulį: pasidalijo patarimais tėvams
Kelionės su vaikais gali gąsdinti ne vieną. Dažnai galvojame, kada jau galima skirsti su mažyliu, ar ne per anksti, kaip jis ištvers kelionę lėktuvę arba kaip prisitaikys prie atostogų ritmo, kitos šalies klimato. Tačiau sporto trenerė Agnė Mickevičiūtė-Butienė parodė, kad baimintis nėra ko – Agnė ryžtasi keliauti su dviem visai mažais vaikais 5 savaites Azijoje.
Psichologė Donata – apie darbą su likimo nuskriaustais vaikais: valant žaizdas paaiškėja skaudžių dalykų
Lietuvoje šiuo metu yra daugiau kaip 6 tūkst. vaikų, kurie bent laikinai neteko tėvų globos ir pernelyg anksti turėjo patirti sudėtingus gyvenimo išbandymus. Didžioji dalis vaikų atsidūrė globėjų šeimose, tačiau nemažai jų apsigyveno bendruomeniniuose vaikų globos namuose arba globos institucijose.
Šie ženklai išduoda, kad jūsų vaikas vartoja narkotikus: pastebėkite kuo greičiau
Tyrimai rodo, jog kvaišalus vartojančių vaikų amžius vis jaunėja. Pradinukai, 8-10 metų vaikai, jau yra girdėję, kad tokie dalykai egzistuoja. Lietuvoje, remiantis tyrimų duomenimis, paaugliai pabando kvaišalų būdami vidutiniškai 14 metų amžiaus. Tad naujienų portalui tv3.lt vaikų psichologė Vilija Malinauskaitė pasakoja, kaip atpažinti narkotinėmis medžiagomis apsvaigusį vaiką, kaip jį apsaugoti ir teisingai pasielgti.
Vaikas kenčia nuo ADHD sindromo? Štai, kas padės
Kiek kartų vaikystėje girdėdavome, kad vaikas, kuriam sunku susikaupti, nusedėti vietoje ar ilgai atlikti tam tikrą užduotį – yra neklaužada? Šiandien galime tik pasidžiaugti, kad tokius vaikus matome kitomis akimis ir ieškome būdų, kaip jiem padėti. Ir ne tik jiems.
Šiandieniniame kontekste ypatingai daug dėmesio skiriama ir būsimų mamų sveikatai – ne tik fizinei, bet ir emocinei.