magnetiniai poliai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „magnetiniai poliai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „magnetiniai poliai“.

Magnetiniai Žemės poliai gali apsisukti: kas lauktų po to?

Maždaug kas kelis šimtus tūkstančių metų magnetiniai Žemės poliai apsisuka, todėl didėja spinduoliuotė, kenkianti visiems planetos gyviams, rašoma „IFL Science“.   Apsisukdami Žemės magnetiniai poliau apsikeičia vietomis, todėl iš esmės šiaurinis polius virsta pietiniu, o pietinis – šiauriniu. Tai įvyksta vidutiniškai kas 300 tūkst. metų, o paskutinį kartą šis reiškinys įvyko maždaug prieš 780 tūkst. metų. Remiantis paleomagnetiniais duomenimis, per pastaruosius 160 mln.
2024-12-25

Kai šiaurė taps pietumis

Magnetinių Žemės polių inversija ilgai buvo spekuliacijų apie pasaulio pabaigą tema. Per artimiausius du tūkstančius metų pirmą kartą per visą žmonijos istoriją susidursime su šiuo reiškiniu. Bet ar polių pasikeitimas toks baisus, kaip yra piešiamas? Pirmą kartą dėmesį į magnetinių polių pasikeitimo fenomeną dėmesį atkreipė geofizikas Motonori Matuyama.
2015-02-05

Magnetinių polių persivertimą signalizuoja Žemės branduolio augimas

Neproporcingas Žemės branduolio augimas gali padėti paaiškinti, kodėl kas keletą tūkstančių metų planetos magnetinis laukas pakeičia savo kryptį. Jei tai nutiktų dabar, liktume neapsaugoti nuo saulės vėjų, kurie gali sutrikdyti pasaulines ryšių sistemas ir elektros tiekimą, praneša NewScientist.com. Viena Žemės vidinio, kieto branduolio pusė pamažu auga, o kita pusė lydosi.
2012-07-16

Magnetinė anomalija Saulėje atšaldys Žemę, mano mokslininkai

Artimiausiu metu Saulėje gali susidaryti keturi magnetiniai poliai. Toks reiškinys gali sukelti laikiną Žemės klimato atšalimą, mano Japonijos mokslininkai. Apie tokią Japonijos nacionalinės observatorijos ir Gamtos mokslų instituto mokslininkų prognozę šiandien pranešė šios šalies spauda. Japonų mokslininkai remiasi ilgalaikių Saulės stebėjimų, kuriuos vykdo Japonijos kosminė observatorija „Hinode“, duomenimis, sakoma pranešime.
2012-04-23
Į viršų