lordų rūmai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lordų rūmai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lordų rūmai“.
JK leiboristai žada panaikinti Lordų Rūmus
Jungtinės Karalystės Leiboristų partija pirmadienį pažadėjo atsisakyti nerenkamų ir „nepateisinamų“ Lordų Rūmų, jei per kitus rinkimus pateks į valdžią ir galės pradėti vykdyti konstitucinę pertvarką, kuria būtų siekiama perskirstyti ekonomikos augimą po „Brexito“.
Atrodo, kad leiboristai per kitus rinkimus, kurie turi įvykti iki 2025-ųjų sausio, gali perimti valdžią, nes po politiniu ir ekonominiu atžvilgiu audringo laikotarpio visuomenės nuomonės apklausose jie smarkiai lenkia valdančiuosius ...
JK arčiau „Brexit“ sutarimo: Bendruomenių Rūmai pritarė sutarčiai
Jungtinės Karalystės Bendruomenių Rūmai ketvirtadienį 330 balsų prieš 231 patvirtino premjero Boriso Johnsono pateiktą išstojimo iš Europos Sąjungos projektą, atverdami kelią jau ne vienus metus atidėliojamam „Brexitui“ įvykti sausio 31-ąją.
Šiuo žingsniu užbaigiami nuo 2016-ųjų tęsęsi ginčai, sužlugdę dvi vyriausybes ir smarkiai suskaldę visuomenę.
JK Lordų Rūmai: karalienė patvirtino teisės aktą dėl „Brexit“ atidėjimo
Britų karalienė Elizabeth II oficialiai patvirtino įstatymą, kuriuo siekiama užkirsti kelią „Brexit“ be sutarties scenarijui, pirmadienį pranešė Lordų Rūmai. Įstatymas įpareigos premjerą Borisą Johnsoną prašyti Europos Sąjungos trims mėnesiams atidėti „Brexit“, jei jam nepavyks iki spalio 19-osios sudaryti susitarimo su ES. „EUWithdrawal6Bill“ gavo karališkąjį pritarimą“, – sakoma Lordų Rūmų paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtame pranešime, kuriame minimas naujasis įstatymas.
Johnsonas paleido „Brexit“ vadeles: pralaimėjo balsavimą dėl išstojimo
Jungtinės Karalystės įstatymų leidėjai trečiadienį 29 balsų persvara pritarė teisės akto projektui, kuris įpareigotų premjerą Borisą Johnsoną siekti „Brexit“ atidėjimo, jei nepavyktų užsitikrinti išstojimo iš Europos Sąjungos su susitarimu scenarijaus. Bendruomenių Rūmai 329 balsais prieš 300 pritarė įstatymo projektui, pagal kurį „Brexit“ gali būti atidėtas trims mėnesiams – iki kitų metų sausio 31-osios.
Įstatymas dėl sklandaus „Brexit“ susidūrė su rimta kliūtimi
Įstatymo projektas, kuriuo siekiama sušvelninti Didžiosios Britanijos pasitraukimą iš Europos Sąjungos, trečiadienį per žingsnį priartėjo prie paskelbimo įstatymu – ministrai pradėjo galvoti, ko jie nori iš „Brexit“. Bendruomenių rūmai pradės savo aštuntą ir paskutinę detalaus ES (išstojimo) įstatymo projekto nagrinėjimo dieną. Pagal šį įstatymą oficialiai būtų nutraukta Britanijos narystė bloke ir į britų teisę būtų perkeltos ES taisyklės.
Didžiojoje Britanijoje politikai svarsto migrantų likimo klausimą: palies ir lietuvius
Didžiosios Britanijos Lordų Rūmai trečiadienį greičiausiai nenusileis premjerei Theresai May ir pareikalaus garantijų Britanijoje gyvenantiems Europos Sąjungos piliečiams, tokiu būdu atidėdami įstatymo, įgalinančio ją pradėti „Brexit“ procesą, priėmimą. Opozicijoje esantys leiboristai tikisi, kad jiems pavyks prastumti pataisą įstatymo, leidžiančio T.May aktyvuoti ES Lisabonos sutarties 50-ąjį straipsnį ir pradėti dvejų metų derybų dėl išstojimo iš Bendrijos procesą.
Britanijoje nužudyto juodaodžio paauglio motina paskirta į Lordų Rūmus
Motina, surengusi protesto kampaniją dėl savo juodaodžio paauglio sūnaus nužudymo, paskatinusią didelį pertvarkymą "rasistinėje" policijoje, tapo viena iš Didžiosios Britanijos piliečių, ketvirtadienį paskirtų parlamento aukštųjų rūmų nariais iki gyvos galvos. Ji buvo viena iš 30 naujų "dirbančiųjų perų", oficialiai skiriamų karalienės, bet faktiškai atstovaujančių pagrindinėms politinėms partijoms.
Nuteistas sukčiavęs Lordų rūmų narys
Didžiosios Britanijos Lordų rūmų narys antradienį pripažintas kaltu dėl sukčiavimo. Jis tapo pirmuoju aukštųjų parlamento rūmų nariu, nuteistu dėl 2009 metais kilusio skandalo, skelbia naujienų agentūra „Reuters“.
Johnas Tayloras, žinomas kaip lordas Tayloras iš Voriko, pirmasis juodaodis konservatorius lordas, iš parlamento susigrąžinęs tariamai kelionėms ir nakvynei išleistus pinigus, nors iš tiesų gyveno Londone.