lietuvos raudonoji knyga

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lietuvos raudonoji knyga“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lietuvos raudonoji knyga“.

Radinys Lietuvos žemėje pribloškė net specialistus: to išvysti nesitikėjo

Prieš metus pradėti Baltosios Vokės šlapynės atkūrimo darbai duoda svarbių rezultatų: teritorijoje, kurioje buvo šalinamos nendrės, šią vasarą rasta gausi retos orchidėjos – dvilapiopurvuolio – augavietė. Baltosios Vokės šlapynė anksčiau buvo graži žemapelkė. Tačiau prieš septyniasdešimt metų čia buvo pradėtos kasti durpės, naudotos Vilniaus miesto šildymui, o visa gyvoji gamta – sunaikinta.
2024-08-26

Jokiu būdu nerinkite šių grybų: gali baigtis labai liūdnai

Lietuvoje kas kelis ar keliolika metų atnaujinamas nykstančių ir saugomų gyvūnų, augalų ir grybų sąrašas, dar žinomas kaip Lietuvos raudonoji knyga. Neseniai (2021 m.) pasirodė naujasis knygos leidimas su pakoreguotu sąrašu, tad susipažinkime, kokie yra Raudonosios knygos grybai. Pasidomėkime, kurie valgomi grybai yra saugotini, kaip jų per klaidą neprisirinkti, nes dėl neteisėto jų rinkimo ir neatsakingo elgesio miške gali tekti atverti piniginę baudai susimokėti.
2024-07-12

Pražydo viena rečiausių Lietuvos orchidėjų: pamatykite, kaip atrodo šis grožis

Šiuo metu žydi rečiausia ir paslaptingiausia Neries regioninio parko gėlė – smulkiažiedė svila arba smulkiažiedė gegužraibė (lot. Neotinea ustulata). Pernai parko specialistų nusivylimui nebuvo rastas nei vienas žydintis augalas, o štai šiemet rasti net 9 žydintys augalai. Ši orchidėja – tarsi vaiduoklis: vasarą suaugus žolynams be žiedų jos tiesiog neįmanoma pastebėti. Jos itin retos visoje Lietuvoje, žinomos vos 3 vietos, kuriose dar auga.
2024-07-08

Įspėja dėl šio reto augalo: už taisyklių nesilaikymą galite gauti baudą iki 140 eurų

Atšilus orams intensyviai pradėjo augti laukiniai pavasariniai augalai. Nemažai jų naudojama maistui, sveikatai pagerinti. Vieni mėgstamiausių – gamtoje natūraliai augančių meškinių česnakų lapai. Svarbu atminti, kad šis augalas yra saugomas, todėl neatsakingas jo rinkimas gali užtraukti baudą.

Vaizdelis kieme Vilmą paliko be žado: paaiškino, kas tai

Kėdainių rajono Josvainių seniūnijos Kunionių kaime pastebėtas retas Lietuvoje, o ypač centrinėje jos dalyje paukštis – kukutis. Į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytą paukštį pastebėjo ir nufotografavo Vilma Fedosiukienė, aktyvi kraštietė, buvusi kaimo bendruomenės centro pirmininkė. Kukučio apsilankymas neša laimę Kunioniškė V. Fedosiukienė pasakojo, kad paukštis buvo labai smalsus ir drąsus. Jai pavyko jį nufotografuoti mobiliuoju telefonu.
2023-10-17

Išėjusi grybauti Inga neteko žado: negalėjo patikėti, ką mato

Lietuvos gamta kupina pačių įdomiausių radinių – čia tūno įvairiusiomis formomis ir išvaizda stebinantys augalai bei grybai. Vieną jų pavyko rasti ir nufotografuoti panevėžietei Ingai Gotoveckaitei. Į jos akiratį pateko itin retas, į Lietuvos Raudonąją knygą įtrauktas grybas. Grybautojų grupėje socialiniuose tinkluose pasidalinusi moteris juokavo: „Kas kepenis padžiovė?“ Ji Panevėžio rajono miškuose rado Ąžuolinę kepeną (lot.
2023-09-13

Vaizdo daržinėje Eglė ilgai nepamirš: tai išvysti pasiseka retam

Balandžio 30 dieną Sakalinės kaime aptiktas itin retos rūšies šikšnosparnis, įtrauktas į Lietuvos Raudonąją knygą.  Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija savo „Facebook“ pasidalino šia žinia ir parodė, kaip atrodo šis retai aptinkamas šikšnosparnis.  Aptiko retą šikšnosparnį Savo „Facebook“ paskyroje Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija rašo, kad šikšnosparnis aptiktas malkų rietuvėje, sodyboje.
2022-05-13

Prie TV3 būstinės pastebėtas retas svečias

Pirmadienį prie TV3 būstinės Vilniuje medyje ilsėjosi retas padarėlis – šikšnosparnis. Snaudžiantį gražuolį nufotografavo ir portalo tv3.lt skaitytojas. Ši šikšnosparnių rūšis, atrodo, yra įtraukta į Lietuvos raudonąją knygą. Naktinio skraidūno niekas nelietė, nenorėjo jo trikdyti, todėl rūšis nėra tiksliai žinoma. Lietuvoje aptinkama apie 15 šikšnosparnių rūšių, visos jos saugomos, o daugelis nyksta ir įrašytos į raudonąją knygą.
Lietuva 2015-09-01

Smiltynėje jau pasirodė ruonių jaunikliai

Pirmasis šių metų vados ruoniukas buvo pastebėtas praeitą savaitę plaukiojantis Smiltynėje, ties molu. Pilkųjų Baltijos ruonių patelės vaikuojasi vasario pabaigoje – kovo pradžioje ant ledo lyčių. Jaunikliai per tris savaites, maitindamiesi motinos pienu, patrigubėja ir, užaugę veik iki 50 kilogramų, atsiskiria nuo patelių, mokindamiesi prasimaitinti patys.
2010-03-22

Kėlė inkilus žvirblinėms pelėdoms

Kelios dešimtys gamtos mylėtojų šeštadienio rytą rinkosi netoli Kauno, į Būdo-Pravieniškių miškų poligoną, kur vyko akcija „Iškelk inkilą žvirblinei pelėdai“. Žvirblinė pelėda – maždaug varnėno dydžio miške gyvenantis paukštelis. Mūsų šalyje šių pelėdų rūšis – gana reta, įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų