lapų grėbimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lapų grėbimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lapų grėbimas“.

Kartą ir visiems laikams: štai ar tikrai reikia grėbti nukritusius lapus

Šiuo metu, kai gamta jau paniro į tylos ir ramybės periodą, kai dauguma medžių jau apnuogino savo šakas, pagalvokime, ar tikrai verta atimti natūralius gamtinius užklotus iš žiemoti jau susiruošusių smulkių padarėlių?  Palikdami nesugrėbtus ir neišvežtus lapus galime apsaugoti jautrius žiemos šalčiams augalus, parūpinti maisto sliekams ir kitiems skaidytojams, pagerinti dirvožemio kokybę, rašoma Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos pranešime.
2024-11-19

Už 1 daikto išmetimą į konteinerį Lietuvoje gresia 600 eurų bauda: žino ne visi

Rudens metu daugeliui sodininkų norisi susitvarkyti savo lauko aplinką ir pasirūpinti, kad žemė nebūtų nuklota nukritusiais lapais. Visgi, ne vienas jų pamiršta, kad svarbu ne tik sugrėbti lapus, bet ir tinkamai juos tvarkyti. Už netinkamą lapų ir kitų žaliųjų atliekų kompostavimą gresia triženklės baudos, specialistai primena, kad jų šiukštu negalima mesti į komunalinius konteinerius, o už netinkamą žaliųjų atliekų deginimą taip pat gresia atsakomybė.
2024-11-14

Perspėja dėl lapų tvarkymo: štai kada teks mokėti ne tik baudas

Įspėja dėl lapų: kai kuriems jų kompostuoti ar tvarkyti kaip visada šiemet nepavyks
2024-10-05

Pasakė, ar sode rudenį reikia grėbti lapus: kiti to nežino

Krentantys lapai nukloja žemę spalvotu kilimu, tačiau kai kuriems šis grožis tampa tikru galvos skausmu – ką daryti su lapais, kur juos dėti? Neretai visa tai yra sugrėbiama į krūvą, sukišama į maišus ir išmetama. Tačiau visai be reikalo – sodininkų auksu vadinamos atliekos yra be galo vertingos visiems augalams. Grėbti ar ne? Dauguma lapus tiesiog išmeta, nes nenori matyti šiukšlių ant tvarkingos vejos. Tačiau vilnietė Jovita Pukienė pripažino, kad šitaip prarandama labai naudinga trąša.
2024-08-11

Kartą ir visiems laikams: ar reikia kieme sugrėbti lapus?

Vienas iš pagrindinių rudens darbų yra nukritusių lapų grėbimas, tačiau kyla aršios diskusijos – reikia tai daryti ar ne. Tad ekspertas kartą ir visiems laikams atsakė į šį rūpimą klausimą: reikia kieme sugrėbti lapus ar ne? Labai dažnai tarp sodininkų kyla diskusijos, kaip jie elgiasi – rudenį grėbia lapus ar palieka juos per žiemą. Pasirodo, yra aiškus atsakymas, užbaigsiantis šią diskusiją visiems laikams.
2023-11-02

Ar reikia sugrėbti nukritusius lapus? Pasakė tiesą

Vienas iš rudens ženklų – nuo medžių krentantys įvairiaspalviai lapai. Didžiausiu galvos skausmu tampa klausimas, nukritusius lapus sugrėbti ar palikti pūti. Ohsospotless.com paaiškino, kodėl reikia sugrėbti lapus. Nors tai techniškai nėra visiškai būtina, tai yra svarbus darbas rudenį, galintis padėti apsaugoti augalus nuo ligų ir kenkėjų. Jei nesugrėbsite bent dalies lapų, gali tekti atsisveikinti su gražia veja. Rudenį ir žiemą ant žemės likę lapai gali trukdyti augti žolei pavasarį.
2022-10-22

Paskutiniai rudens darbai

Ką ir kaip reikia daryti, kokius darbus reikia atlikti lapkričio mėnesį darže ir sode - pataria agronomė Joana Giedraitrytė. *Grėbkite ir kompostuokite lapus. Tačiau įsidėmėkite, kad kompostuoti netinka segančių vaismedžių lapai. Juose esančių ligų užkratas puikiai peržiemos ir kitais metais vėl vaismedžiai sirgs įvairiais puviniais ir kitomis ligomis. Vaismedžių lapus, šiltnaminių augalų liekanas reiktų sudeginti. Netinka kompostuoti ir ąžuolo lapai, nes turi daug rauginių medžiagų.
2012-10-29

Lapų grėbimas – lengvas ir naudingas rudens darbas

Rudens pradžioje pradėję gelsti lapai sukelia pakilią nuotaiką – gamta niekuomet nebūna tokia spalvota, o kaip smagu prisiminti vaikystę ir pasimėtyti lapais parke. Tačiau rudeniui perkopus į antrąją pusę ir artėjant šalnoms tenka nuspręsti, kur dėti žemę nuklojusius lapus. Laukia ir ne visuomet įkvepiantis darbas – juos sugrėbti. Tai privalu padaryti norint, jog pavasarį kieme ar sode laiku išdygtų ir tolygiai suvešėtų žolė.
2012-10-22
Į viršų