laiko sukiojimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „laiko sukiojimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „laiko sukiojimas“.

Šį savaitgalį nepamirškite padaryti 1 veiksmo: palies visus

Europos Parlamentas pritarė siūlymui panaikinti laiko sukiojimą, tačiau dėl to nesusitaria Europos Sąjungos šalių vyriausybės. Tad paskutinį spalio savaitgalį – naktį iš šeštadienio į sekmadienį – Lietuvoje, kaip ir daugumoje Europos šalių, ir vėl bus įvedamas žiemos laikas. Vieną valandą atgal pasukamas laikas gali paveikti žmonių savijautą, taip pat kelti abejonę, ar kasdien naudojami išmanieji įrenginiai rodo tikslų laiką.
2024-10-21

Piktinatės dėl laiko sukiojimo žalos? Gydytojų nuomonė pasirodys netikėta

Vos tenka įvesti ar atšaukti vasaros laiką, pasipila diskusijos dėl tiek dėl laiko sukiojimo poveikio sveikatai, tiek apskritai šio dalyko reikalingumo. Nors pasigirsta nemažai įspėjimų, kaip tai žaloja sveikatą, poveikį jai dramatizuoti linkę ne visi gydytojai. Kalbėdamas apie biologinį šio klausimo aspektą gydytojas neurologas dr. Jokūbas Fišas tvirtino, kad nuogąstavimai ir susirūpinimas čia yra kiek perdėti.

Medikų verdiktas negailestingas: laiko kaitaliojimas didina net vėžinių susirgimų riziką

Laiko sukiojimas ne vieną kelioms savaitėms ar ilgesniam laikui išmuša iš vėžių. Kad tai nėra į naudą, pažymi ir medikai. Profesoriaus Juliaus Kalibato teigimu, dienos šviesą tausojantis laikas – klaida, kurios politikai neskuba taisyti. „Tikriausiai, nerasite nei vieno šeimos gydytojo, kuris patvirtintų, jog du kartus metuose vykdomi laiko kaitaliojimai, siekiant įvesti taip vadinamą dienos šviesą tausojantį laiką, teigiamai atsiliepia žmonių sveikatai.

Nepamirškite pasukti laikrodžių: sekmadienį Lietuvoje įvestas žiemos laikas

Sekmadienio naktį laikrodžio rodyklę pasukus viena valanda atgal įvestas žiemos laikas. Žiemos laikas galios iki kovo pabaigos. Šiuo laikotarpiu šviesusis paros metas ryte prasideda anksčiau ir vakare trunka trumpiau, palyginti su vasaros laiku. Žiemos ir vasaros laiką nuspręsta įvesti, kad būtų geriau išnaudojamas šviesusis paros metas. Kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.

Valstiečių atstovas žada padaryti galą žiemos ir vasaros laiko kaitaliojimui

Sekmadienį bus įvestas vasaros laikas – laikrodžius persuksime viena valanda į priekį. Medikai sutartinai tvirtina, kad laiko kaitaliojimas yra kenksmingas žmonių sveikatai ir psichologinei būklei. Valstiečių žaliųjų frakcijos atstovas parlamentaras sveikuolis Dainius Kepenis žada padaryti galą laiko kaitaliojimui. Naudinga nebent „į Briuselį važinėjantiems politikams“ Oficialiai teigiama, kad pagrindinė priežastis, kodėl sukiojamas laikas – dienos šviesos taupymas.
Į viršų