laiko juosta
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „laiko juosta“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „laiko juosta“.
Ispanija svarsto galimybę pereiti prie kitos laiko juostos
Ispanijos įstatymų leidėjai ketvirtadienį pasiūlė šaliai pereiti į kitą laiko juostą, pasukant laikrodžio rodykles valanda atgal, siekiant sureguliuoti piliečių valgymo ir miego režimą ir padidinti darbininkų produktyvumą. Didžioji Ispanijos teritorijos dalis geografiškai priklauso tai pačiai zonai kaip Portugalija ir Didžioji Britanija. Tačiau, išskyrus Kanarų salas, šalis yra toje pačioje laiko juostoje kaip Prancūzija ir Vokietija.
Bandomas naujas „Facebook“ laiko juostos dizainas
Pranešama, kad „Facebook“ šiuo metu bando naują laiko juostos (Timeline interface) dizainą. Vietoj dviejų atnaujinimo juostų tikriausiai bus palikta tik viena.
Pakeisti senąjį laiko juostos dizainą sumanyta dėl to, kad dvigubos juostos paprasčiausiai blaško naudotojus ir neleidžia atskirti naujesnių įrašų nuo senesnių. Aiškesne chronologine seka skelbiamas socialinio pobūdžio naujienas lankytojai galės lengviau atskirti ir pasirinkti aktualias sau.
„Facebook“ pradėjo profilių išvaizdos keitimą
Socialinis tinklas „Facebook“ per savaitę pakeis visų savo vartotojų profilių dizainą.
Naujasis profilio dizainas pavadintas „Laiko juosta“ (Timeline), „Facebook“ vartotojai gali laukti pasiūlymo atnaujinti savo paskyros išvaizdą, arba patys jį įsijungti specialiame socialinio tinklo puslapyje, sakoma „Facebook“ tinklaraštyje. Čia pat pateikiama informacija apie svarbiausius pakeitimus ir naujas galimybes.
Tikslų laiką skaičiuoja kelių šimtų laikrodžių tinklas
Kai daugumoje pasaulio valstybių milijonai laikrodžių buvo persukami valanda atgal, pačių tiksliausių atominių laikrodžių prižiūrėtojai ramiausiai ilsėjosi.
Pasaulio suderintasis laikas nesikeičia kiekvieną rudenį ir pavasarį, kaip ir skaičiuojant laiką pagal daugelį kitų skalių, dažnai rodyklių persukti netenka, svarbu žinoti tik sekundės dalių paklaidą nuo tikslaus laiko.
Didžioji Britanija gali prisijungti prie Vidurio Europos laiko
Jungtinės Karalystės vyriausybė svarsto galimybę atlikti eksperimentą ir per ateinančius trejus metus vasarą ir žiemą pasukti laikrodžius vieną valandą į priekį. Taip šalis prisijungtų prie Vidurio Europos laiko, skelbia BBC naujienų tarnyba.
Jungtinės Karalystės vyriausybė svarsto galimybę atlikti eksperimentą ir per ateinančius trejus metus vasarą ir žiemą pasukti laikrodžius vieną valandą į priekį. Taip šalis prisijungtų prie Vidurio Europos laiko, skelbia BBC naujienų tarnyba.
Rusijoje dėl nepersukto laikrodžio prasidėjo „prietaisų sukilimas"
Rusijoje nuo šių metų rudens bus taikomas tik vasaros laikas, kuris paskutinį spalio sekmadienį nebus keičiamas į žiemos laiką elektros energijos taupymo sumetimais, antradienį pareiškė Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas.
D. Medvedevas pridūrė, kad laiko keitimas, Rusijoje taikomas nuo 1981 metų, žmonėms gali sukelti "stresą ir ligas".
Vasaros laikas keičiamas į žiemos laiką elektros energijos taupymo sumetimais visose Europos šalyse, išskyrus Islandiją.
Naudinga žinoti: vasaros ir žiemos laikas Europoje ir visame pasaulyje
Kad ir kaip garsiai medikai kalbėtų apie laikrodžio sukiojimo sukeltus sveikatos sutrikimus, o visuomenė mėgintų kelti diskusijas apie tokių permainų naudingumus ir sukeliamus nepatogumus, panašu, kad laikrodžių rodykles teks pasukioti... ES pratęsė direktyvą, kuria laiko kaitaliojimas dar išliks iki 2016 metų, rašo kelionių tinklalapis Makalius.lt.
Vienos valandos dilema
Kasmet prieš persukant laikrodžio rodykles valanda į priekį ar atgal, vis kyla diskusijų, kam naudinga versti žmones gyventi vasaros ir žiemos laiku ir kiek tai kenkia jų sveikatai.
Lietuviai niekada turbūt iki galo ir nebuvo susitaikę su palyginti nauja tradicija kiekvieną kovą ir spalį į darbą keltis ne jiems įprastu laiku.
Laikrodžių persukimai sveikatai kenks ir toliau
Šį sekmadienį, kovo 27–ąją, 3 val. nakties bus įvestas vasaros laikas. Laikrodžių rodykles turėsime pasukti viena valanda į priekį. Vasaros laiku gyvensime iki spalio 30–osios nakties, tuomet žaidimą su laikrodžiais vėl teks pakartoti – pasukti rodykles atgal.
Ilgesnis šviesus paros metas esą padeda sutaupyti elektros energijos, ilgiau džiaugtis dienos šviesa, daugiau nuveikti. Mūsų šalyje vasaros laikas įvedamas ir atšaukiamas nuo 2003 metų.