kvantiniai kompiuteriai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kvantiniai kompiuteriai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kvantiniai kompiuteriai“.
Moore'o dėsnis praras aktualumą per artimiausius 10 metų?
Įžymus amerikiečių fizikas teoretikas Michio Kaku mano, jog garsusis empirinis Muro dėsnis per artimiausius dešimt metų praras savo aktualumą, praneša „The Register“.
Moore'o dėsnis buvo suformuluotas daugiau nei prieš 45 metus. 1965 m. balandžio 16 d. žurnale „Electronics Magazine“ pasirodė tuo metu mažai žinomo chemiko Gordono Moore'o straipsnis, apžvelgiantis tuometinę elektronikos pramonę.
Dar vienas žingsnelis kvantinių kompiuterių link
Raiso universiteto (JAV) fizikams pavyko sukurti mažytį „elektronų greitkelį“, kuris, kaip manoma, vieną gražią dieną bus panaudotas konstruojant kvantinį kompiuterį – įrenginį, savo sparta gerokai pralenksiantį dabartines skaičiavimo mašinas.
Piramidiškieji kvantiniai taškai ateities kvantiniams kompiuteriams
Paslaptingieji kvantiniai taškai yra pagrindinės kvantinių kompiuterių sudedamosios dalys. Lozanos federalinio politechnikos instituto (Šveicarija) fizikai išmąstė naują teoriją, kuri teigia, jog taško simetrijos pakanka, kad būtų galima paaiškinti daugelį jo optinių savybių.
Fizikai sukonstravo piramidiškąjį tašką, kurio aukštis siekia 100 nanometrų, o pagrindo kraštinėje išsirikiavę 200 atomų.
Sugalvotas metodas, leisiantis supaprastinti kvantines grandines
Ksiao Žu (Xiao – Qi Zhou) kartu su kolegomis iš Bristolio universiteto Kvantinės fotonikos centro (Jungtinė Karalystė) bei Kvinslendo universiteto (Australija) pavyko įrodyti, jog valdomas operacijas – tas, kurios įgyvendinamos „kontroliniam“ bitui esant būsenoje 1 – galima gerokai supaprastinti, lyginant jas su įprastiniais realizavimo būdais.
Sukurti aštuoni susieti fotonai
Mokslininkų grupė iš Kinijos Mokslų ir technologijos universiteto (University of Science and Technology), esančio Hefėjuje (Hefei), sugalvojo, kaip vienu metu susieti aštuonis fotonus ir juos stebėti.
Prieš tai atliktame eksperimente buvo dirbama su šešiais fotonais. Savo straipsnyje jie aprašo, kaip jie sugebėjo paversti vieną fotoną į du susietus fotonus, panaudodami netiesinį kristalą.
Naujas kvantinio pasaulio rekordas: 14 kubitų sistema
Insbruko universiteto (Austrija) kvantinės fizikos specialistai pasiekė dar vieną pasaulio rekordą: jiems pavyko suvaldyti 14 kvantinių bitų (kubitų) susietumą – didžiausią kada nors sukurtą kvantinį registrą.
Šiuo eksperimentu mokslininkai ne tik priartėjo prie realaus kvantinio kompiuterio sukūrimo, bet ir gavo įdomių kvantinio susietumo rezultatų.
IBM inicijavo kvantinių kompiuterių technologijai kurti skirtą projektą
Paskatinta naujausių pasiekimų kvantinių technologijų srityje, elektronikos gigantė IBM inicijavo penkerius metus truksiančią programą, kurios metu bus siekiama sukurti pagrindinius kvantinių kompiuterių technologijos principus.
Dviejų kubitų kvantinė sistema panaudota vandenilio molekulei modeliuoti
Nors kvantiniai kompiuteriai kol kas egzistuoja tik pradinėje tyrimų stadijoje, mokslininkai nepailsdami plečia jų galimybes. Neseniai tyrinėtojų komanda panaudojo dviejų kvantinių bitų (kubitų) sistemą vandenilio molekulės energijoms modeliuoti ir nustatė, jog šiuo būdu skaičiavimai atlikti labai tiksliai.
Eksperimento metu naudojant iteracinius algoritmus buvo skaičiuojamas fazinis poslinkis.