kvantinė informacija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kvantinė informacija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kvantinė informacija“.
Pasiektas rekordinis kvantinės informacijos apdorojimo klaidų rodiklis
Nacionalinio standartų ir technologijos instituto (JAV) mokslininkams, eksperimentuojantiems su vieno kvantinio bito (kubito) sistema, pavyko pasiekti rekordiškai mažą kvantinės informacijos apdorojimo klaidų skaičių. Tai pirmasis darbas, kuriame pateikiamas toks mažas klaidų rodiklis, atitinkantis teorinius reikalavimus, keliamus pilnai funkcionuojančiam kvantiniam kompiuteriui.
Kelionės laiku – neįmanomos, teigia mokslininkai
Pademonstruodami, kad vienas vienintelis fotonas negali keliauti didesniu nei šviesos greičiu, mokslininkai įrodė, kad kelionės laiku neįmanomos.
Honkongo fizikai teigia įrodę, kad fotonas paklūsta Alberto Einsteino teorijai, kad niekas negali keliauti didesniu nei šviesos greičiu, taip pademonstruodami, kad, išskyrus mokslinę fantastiką, kelionės laiku yra neįmanomos.
Atskiras fotonas negali viršyti šviesos greičio
Visiems žinoma taisyklė, kad niekas gamtoje negali judėti greičiau už šviesos greitį vakuume, yra vienas pagrindinių gamtos dėsnių. Iki šiol šviesos greičio riba buvo patikrinta informacijai, perduodamai didelės fotonų grupės. Fizikai pradėjo spėlioti, ar vienas fotonas ir jo perduodama informacija gali viršyti šviesos greitį?
Naujame tyrime mokslininkai sukūrė vieną kontroliuojamos bangos formos fotoną ir parodė, kad atskiri fotonai taip pat neviršija šviesos greičio ribą.
Kvantinė magija be „vaiduokliškos sąveikos“
Kvantmechaninis susietumas (angl. entanglement) yra žinomo kvantinio teleportavimo eksperimento šerdis. Šis reiškinys Alberto Einšteino buvo pavadintas kaip „vaiduokliška sąveika dideliu atstumu“.
Grupė mokslininkų iš Vienos universiteto ir Austrijos mokslų akademijos Kvantinės optikos ir kvantinės informacijos instituto sukonstravo sistemą, kurioje susietumas nėra galimas. Tačiau gauti rezultatai negali būti paaiškinti klasikinės fizikos rėmuose.