knygynai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „knygynai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „knygynai“.
Rinkdamiesi kalendorius klientai pasigenda Lietuvos vaizdų ir vertina patarimus
Prekybininkai sako, kad kalendorių pardavimai yra stabilūs ir pastaruosius kelis metus reikšmingai nekito, o dėl karantino dėl koronaviruso sumenkę pardavimai jau atsistatė.
Vilniaus centrinio knygyno „Vaga“ pardavėjos konsultantės Dainos Krasauskienės teigimu, „kalendorių perkamumas yra didelis“.
„Šiemet juos perka neblogai, šiek tiek geriau nei pernai. Nepasakyčiau, kad prastėja pastaraisiais metais.
Prekybininkai pastebi, kad žmonės taupo – vis mažiau pirkėjų užsuka į knygynus
Knygynų ir elektroninių knygų parduotuvių apyvarta prieš didžiąsias metų šventes šiemet neaugo tiek, kiek norėtų prekybininkai. Jų teigimu, šiek tiek mažiau jų knygynuose nuperkama, nes žmonės taupo, o knygų pasiūlai augant prekybos centruose, mažiau pirkėjų užsuka į knygynus.
Interneto knygyno patogupirkti.lt pardavimų ir rinkodaros vadovas Giedrius Milašiūnas BNS sakė, kad šiemet, palyginti su 2021-aisiais, pardavimai mažesni apie 15 procentų.
Nuo karo pradžios išaugo susidomėjimas knygomis apie Ukrainą
Rusijai įsiveržus į Ukrainą, knygynuose ir elektroninėse knygų parduotuvėse išaugo susidomėjimas ne tik ukrainiečių autorių kūriniais, knygomis apie Ukrainą, bet ir knygomis ukrainiečių kalba. Taip pat ūgtelėjo knygų apie įvairius karus, geopolitikos reiškinius paieškos ir pardavimai.
„Ukrainiečių autorių buvo labai mažai, todėl bet koks pokytis duoda didelius procentus.
Neturi ką pasiūlyti ukrainiečiams: rusiškų knygų atsisakė, ukrainietiškų neturi, bet džiaugiasi dėl žemėlapių
Prasidėjus karui Ukrainoje knygų rinka šiek tiek sustojo: žmonės mažiau skaitė, labiau domėjosi istorinėmis, karo knygomis, o kai kurie karo akivaizdoje domėjosi Europos ir Lietuvos kelių žemėlapiais.
Knygynai pripažįsta, kad knygų kainos kyla, atskleidžia, kokia literatūra populiariausia ir atneša daugiausia pelno.
Knygynams atsisakius rusiškų knygų ir didėjant ukrainietiškų knygų paklausai, karo pabėgėliams neturi ko pasiūlyti.
Prekė, kuri per pandemiją vėl tapo populiari: lietuviai pirko ją ir dešimtadaliu pabrangusią
Knygų pardavėjai atviri – per pandemiją žmonės prisiminė knygas, mat per pastaruosius metus knygų pardavimai ūgtelėjo kone dvigubai. Aktyviau pradėta prekiauti ne tik naujomis, bet ir jau perskaitytomis knygomis.
Tiesa, leidyklų atstovai pasakoja, kad per pandemiją brango ir knygų spausdinimas, nes pakilo popieriaus kaina, jo transportavimas taip pat ir kitos knygos savikainos sudedamosios dalys.
Knyga – apgalvotas pirkinys
Vilnietė Evelina (vardas pakeistas – aut. past.
Naujausia mafijos biblija šturmuoja knygynų topus
Mažiau nei prieš mėnesį Lietuvos knygynuose pasirodžiusi naujoji žurnalisto ir bestseleriais tapusių knygų „Tikroji Daktarų istorija” bei „Kruvinasis mafijos maršrutas” autoriaus Dailiaus Dargio knyga „Vilniaus bomberio išpažintis” kone iškart tapo viena iš populiariausių lietuvių autorių knygų.
Leidyklos direktorius: knygynuose – erotikos, sveikatos ir vampyrų bumas
Amerikoje literatūrine bomba tapusi knyga „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ (Fifty Shades of Grey) Lietuvoje gali nesulaukti tokio populiarumo ir likti nesuprasta. Taip sako manąs leidyklos „Versus Aureus“ direktorius istorikas Artūras Mickevičius. „Nežinau, ar Lietuvoje ši knyga sukels tokį furorą.
Leidyklos atranda internetą
Internetinė prekyba knygomis pamažu įsibėgėja ir vis labiau kaišo pagalius tradiciniams knygynams. Permetusios dalį pardavimo į elektroninę erdvę, leidyklos audžia ir elektroninių knygų projektus, rašo „Lietuvos rytas“.
Galimybė įsigyti knygų internetu skaitytojams atrodo vis patraukliau. Pasak „Baltų lankų“ rinkodaros projektų vadovės Ievos Bluvštein, šiuo metu savo interneto parduotuvėje leidykla parduoda per dešimtadalį savo knygų.
Kovo mėnesį knygynuose – švietėjiški renginiai tik moterims
Nuo kovo 13 d. didžiuosiuose Lietuvos miestuose prasidės švietėjiškos kampanijos „Raudona suknelė“, skirtos moterų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai, renginiai.
Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje esančiuose „Vaga“ knygynuose vyks vakarai moterims, kurių metu kardiologai skaitys paskaitas apie širdies ligas, aiškins, kaip jų išvengti, kokias prevencines priemones taikyti savo gyvenime.
Rašytojams lieka zuikio ašaros
Lietuvoje iš grožinės literatūros rašymo pragyvena vienetai, bet ir tai turi prisidurti iš šalies. Vidutinis standartinio autoriaus honoraras – nuo kelių tūkstančių litų už savo knygelę iki maždaug 6 tūkst. litų už solidesnį vertimą. Didesnes pajamas užsitikrina rašantieji populiariomis temomis – apie mafiją, milijonierius, žvaigždes.
REKLAMA
REKLAMA
A. Semaška: juodoji knygų rinka nekontroliuojama
Vilniuje prasidedančiai tarptautinei knygų mugei, žinomas žurnalistas ir leidėjas Algimantas Semaška prasitarė apie vis labiau įsigalinčius gangsterių veiklos metodus lietuviškų knygų leidybos versle.
Su leidyba nesusiję verslininkai žlugdo įmones
– Jūsų paskelbtoje nuomonėje viename naujienų portalų skelbiama, kad „kasmet nuo 2008 m. Lietuvos leidėjų asociacijos duomenimis, išleidžiamų knygų pavadinimų mažėja 15 – 20 proc.
S. Jobso biografija – perkamiausia knyga JAV
Vos per pirmąją savaitę rašytojo Walterio Isaacsono parašytos vieno iš „Apple“ įkūrėjų Steve'o Jobso biografijos JAV buvo parduota 379 tūkst. egzempliorių. Knyga be konkurencijos tapo perkamiausia knyga šalyje.
Vos per šešias pardavimų dienas knyga „Steve Jobs“ tapo 18-ta perkamiausia visų metų knyga.
Knygynai „Baltos lankos“ pervadinami į „Didysis Pegasas“
Nuo rugpjūčio 17 d. „Baltų lankų“ knygynai perima „Pegaso“ prekinį ženklą ir keičia savo pavadinimus.
„Baltų lankų“ knygynai, esantys Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos PC „Akropolis“, kartu su knygynu „Pegasas“, esančiu Vilniuje PC „Panorama“ nuo šiol vadinasi „Didysis Pegasas“....