kinetinė energija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kinetinė energija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kinetinė energija“.
„Voltmaker“ – kinetinės energijos kroviklis elektroniniams prietaisams
Kiekvienas esame susidūręs su situacija, kai elektroniniai prietaisai išsikrauna tada, kai jų mums labiausiai reikia. Tačiau greitai dėl to jaudintis nebereikės. Net jei būsite toli nuo savo tradicinių įkroviklių, jūs vis tiek galėsite įkrauti savo telefoną ar planšetinį kompiuterį su mažu kišeniniu prietaisu, kuris tik visai neseniai pasirodė technologijų horizonte.
Išrastas kinetinės energijos akumuliatorius
Portale „Kickstarter“, padedančiame išradėjams ieškoti finansuotojų ir rėmėjų visame pasaulyje, pasirodė projektas, pavadintas Velkess (Very Large Kinetic Energy Storage System – Labai didelė kinetinės energijos talpykla). Jo autoriaus, Bilo Grėjaus (Bill Gray) teigimu, ji padėtų nebrangiai kaupti perteklinę energiją, pavyzdžiui, Saulės ar vėjo, ir ją panaudoti tuomet, kai jos ima trūkti.
Taupant degalus ieškoma efektyviausių būdų panaudoti kinetinę energiją
„Volvo Trucks“ sukūrė degalus taupančią sistemą „I–See“. Jos veikimas pagrįstas transporto priemonės sukuriamos kinetinės energijos įkalnėse ir nuokalnėse panaudojimu. Įdiegus šią sistemą sunkvežimių pramonėje, transporto įmonės degalų sąnaudas gali sumažinti iki 5 proc.
Kinetinė energija yra mechaninis darbas, atliekamas norint visiškai sustabdyti judantį objektą. Kai transporto priemonė yra stabdoma, kinetinė energija virsta šiluma, kuri išsiskiria į aplinką.
Apie masės ir energijos sąryšį
Kartais teigiama, jog priežastis, dėl kurios negalima skrieti greičiau už šviesą, yra ta, kad didėjant skriejimo greičiui atitinkamai auga jūsų masė. Kitaip tariant, kad ir kiek jūsų žvaigždėlaivis sugebėtų suteikti energijos, jus priartėsite prie tokio taško, kuriame nebepavyks pagreitėti, nes jūsų masė artės prie begalybės atžymos.
Toks mąstymas geriausiu atveju yra nepilnas tikrovės atspindys ir nėra itin tinkamas bandant paaiškinti, kodėl niekada nejudėsime greičiau už šviesą.
Kuriami vabzdžiai kiborgai
Tyrimas, atliktas Mičigano universiteto Inžinerijos koledže (JAV), leidžia tikėtis, jog vieną gražią dieną į gyvybei pavojingas zonas iš pradžių bus siunčiami... vabzdžiai.
Elektros ir kompiuterinės inžinerijos profesorius Kalilas Nadžafis (Khalil Najafi) kartu su savo doktorantu Erkanu Aktaku (Erkan Aktakka) bando surasti būdų, kaip surinkti energiją iš vabzdžių ir taip pereiti į kitą miniatiūrinių kiborgų kūrimo stadiją.
Kišeninė elektrinė
Nešiojamoji asmeninė elektrinė „nPower PEG“ – nedidelis prietaisas, kurį galima įsimesti į rankinę, kuprinę ar tiesiog į kišenę. Einant jis kinetinę energiją verčia elektra ir kaupia ją savo baterijoje. Vėliau ja galima įkrauti savo mobilųjį telefoną ar MP3 grotuvą. Apskaičiuota, kad per 26 vaikščiojimo minutes „nPower PEG“ pagamina tiek elektros energijos, kad jos pakanka 1 minutei pokalbio „iPhone 3G“ telefonu.