kibernetiniai sukčiai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kibernetiniai sukčiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kibernetiniai sukčiai“.
Skubiai įspėja naudojančius „Facebook“: būtina padaryti 1 veiksmą
Naudojantiems „Gmail“, „Yahoo“, „Facebook“, „TikTok“ ar „X“ platformas kibernetinio saugumo ekspertai siunčia svarbią žinią – masiškai įsilaužinėjant į šių socialinių tinklų paskyras, svarbu atlikti kelis veiksmus, kad užtikrintumėte savo paskyrų saugumą.
Visiems, turintiems el. pašto ar socialinių tinklų paskyras ekspertai pataria nesnausti – „Action Fraud“ komanda teigia, kad sulaukia tūkstančių žmonių žinučių apie įsilaužimus į jų paskyras.
Masiškai plinta klastinga sukčių afera Lietuvoje: ragina neapsigauti
Sukčiai toliau aktyviai veikia ir nors daug kalbama apie tai, kaip sukčiai bando išvilioti iš tautiečių pinigus, vis dar atsiranda užkimbančių ant jų kabliuko, ypač laukiantys siuntų.
Kaip socialiniuose tinkluose skelbia Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC), siuntų laukiantys asmenys, gavę žinutes su kenkėjiškomis nuorodomis, jas paspaudžia.
Darbo pasiūlymai lietuviams su algomis iki 30 tūkst. eurų: neapsigaukite, tai – sukčiai
Šiais laikais sukčiams gauti jūsų kontaktinius duomenis nėra taip ir sunku. Gyventojus dažnai pasiekia įvairūs keisti pranešimai tiek SMS, tiek el. laiškų pavidalu. Vis tik ne visada iškart prašoma kažkokių duomenų ar atsiunčiamos nuorodos, o tai gali suklaidinti – mat kam sukčiams tiesiog siūlyti darbą?
Vienas asmuo, paskambinęs Užimtumo tarnybai, netrukus gavo pranešimą apie darbo atranką užsienio kalba.
NKSC: kibernetinių sukčių žinučių pratybų metu neatpažino beveik kas penktas darbuotojas
Kibernetinių sukčių veiklą imituojančių laiškų neatpažino beveik kas penktas darbuotojas iš pratybose dalyvavusių institucijų, antradienį pranešė Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC).
Šis centras spalio pradžioje organizavo antrąjį kibernetinio saugumo pratybų „Kibernetinis skydas PhishEx“ etapą, kurio metu buvo išsiųsta daugiau kaip 77 tūkstančių el. laiškų, imituojančių internetinių sukčių veiklą.
Šiuos el.
Skelbia populiariausius slaptažodžius: radę savo – nedelsiant pasikeiskite
Visiems, besinaudojantiems įvairiomis paslaugomis internete, vertėtų pasitikrinti savo slaptažodžius ir atlikti keletą paprastų pakeitimų. Programišius atskleidė lengviausiai „nulaužiamus“ slaptažodžius – jei tokius naudojate, kuo skubiau pakeiskite.
„Etišku programišiumi“ prisistatantis vyras pasidalino patarimais, kaip užtikrinti didesnį internetinių paskyrų saugumą – jų tikrai verta laikytis, jei norite apsaugoti savo asmeninius duomenis.
Įspėja lietuvius jokiu būdu nespausti tokių nuorodų: gali baigtis liūdnai
Ekspertai įspėja lietuvius – kibernetiniai sukčiai bando išvilioti pinigus, prisidengdami Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vardu. Gavę įtartiną žinutę, neskubėkite pervesti pinigų į neaiškias sąskaitas.
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) pasidalino įspėjimu socialiniuose tinkluose ir priminė, kaip elgtis sulaukus įtartinos sukčių žinutės.
„NKSC įspėja, kad internetiniai sukčiai bando išvilioti gyventojų duomenis apsimesdami VMI.
„Tele2“ sako užkirtusi kelią kibernetiniams sukčiams, prisijungusiems prie klientų paskyrų
Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ penktadienį pranešė užkirtusi kelią kibernetiniams sukčiams, prisijungusiems prie keliolikos klientų paskyrų.
„Kibernetiniai sukčiai spėjo pasinaudoti tik keliolikos klientų paskyrų slaptažodžiais ir prisijungę prie jų savitarnos programėlės pasipildė išankstinio papildymo paslaugos sąskaitas“, – rašoma įmonės pranešime.
Anot bendrovės, papildymų sumos siekė nuo 5 iki 30 eurų. Dalį gautos sumos nusikaltėliai iškart stengėsi išleisti.
Sukčiai suskubo pasinaudoti nauju įstatymu: ragina neapsigauti
Gegužės 25-ąją įsigalios naujas Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas. Apie pokyčius įmonės jau dabar aktyviai informuoja savo klientus elektroniniais laiškais, žinutėmis ar lentelėmis svetainėse ir socialiniuose tinkluose. Tačiau proga suskubo pasinaudoti ir kibernetiniai sukčiai. Technologijų lyderės „Tele2“ teisės ir reguliavimo skyriaus vadovas Edvinas Krasauskas teigia, kad penktadienį įsigaliosiantis reglamentas fiziniams asmenims reikš dar didesnį jų asmens duomenų saugumą.
Kibernetiniai sukčiai taikosi į bet kokius išmaniuosius įrenginius
Technologijų pasaulyje plinta kibernetinės grėsmės, kurioms pagrindą suteikia spartėjantis įrenginių konvergencijos procesas. Jis apima kompiuterius, mobiliuosius telefonus, fotoaparatus, netgi spausdintuvus – visus išmaniuosius įrenginius, kurie gali tarpusavyje jungtis, internetu ar vietiniu tinklu keistis duomenimis.
Ekspertai prognozuoja, jog ši tendencija stiprės ir ateinančiais metais taps viena iš didžiausių saugumo grėsmių.
Kur kalėdinių dovanų ieško kibernetiniai sukčiai?
Sparčiai artėjant didžiausioms metų šventėms, saugumo ekspertai įspėja apie suaktyvėjusias internetinių sukčių atakas.
Pasinaudoję kalėdiniu subruzdimu ir sumažėjusiu atidumu, sukčiai dairosi „dovanų“ populiariuose socialiniuose tinkluose, pokalbių programose ir fiktyviose svetainėse.
„Kalėdos – tinkamas laikas „gaudyti“ atsitiktines aukas internete. Šiuo metu suaktyvėja socialinės inžinerijos (angl.
REKLAMA
REKLAMA