• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naudojantiems „Gmail“, „Yahoo“, „Facebook“, „TikTok“ ar „X“ platformas kibernetinio saugumo ekspertai siunčia svarbią žinią – masiškai įsilaužinėjant į šių socialinių tinklų paskyras, svarbu atlikti kelis veiksmus, kad užtikrintumėte savo paskyrų saugumą.

Naudojantiems „Gmail“, „Yahoo“, „Facebook“, „TikTok“ ar „X“ platformas kibernetinio saugumo ekspertai siunčia svarbią žinią – masiškai įsilaužinėjant į šių socialinių tinklų paskyras, svarbu atlikti kelis veiksmus, kad užtikrintumėte savo paskyrų saugumą.

REKLAMA

Visiems, turintiems el. pašto ar socialinių tinklų paskyras ekspertai pataria nesnausti – „Action Fraud“ komanda teigia, kad sulaukia tūkstančių žmonių žinučių apie įsilaužimus į jų paskyras.

Apsaugokite socialinių tinklų paskyras

Pasak „Action Fraud“, įsilaužimai į socialinių tinklų ir el. pašto paskyras tampa vis didesne problema, todėl Nacionalinė sukčiavimo ir kibernetinių nusikaltimų tarnyba ragina vartotojus pasitikrinti savo paskyras ir pasikeisti slaptažodžius, rašo express.co.uk.

„Naudojate tą patį slaptažodį kelioms paskyroms? Tai reiškia, kad kibernetiniams nusikaltėliams pakanka pavogti vieną jūsų slaptažodį, kad įsilaužtų į kelias paskyras.

REKLAMA
REKLAMA

El. pašto ir socialinių tinklų slaptažodžiai turėtų būti stiprūs ir visi jie turi būti skirtingi“, – aiškinama „Action Fraud“ įraše socialiniame tinkle „X“.

REKLAMA

Svarbu patikrinti ir pasikeisti savo slaptažodžius, nes jei visoms turimoms paskyroms naudojate vieną ir tą patį slaptažodį, jums gali kilti rimtas pavojus.

Tiems, kurie jau seniai nekeitė savo slaptažodžių, būtina tai padaryti ir itin svarbu susikurti stiprų slaptažodį. „Action Fraud“ teigia, kad trijų atsitiktinių žodžių, kurių kiekvienas jums kažką reiškia, derinys puikiai tinka stipriam slaptažodžiui – jį lengva įsiminti, bet sunku nulaužti.

REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, slaptažodį galite sukurti į vieną vietą sujungdami savo gimtojo miesto, mėgstamos vietos pavadinimą ir augintinio vardą. Kad sukčiams būtų dar sunkiau, taip pat pravartu į slaptažodį įterpti keletą skaičių, didžiųjų raidžių ir simbolių.

Taip pat patariama įjungti dviejų faktorių autentifikavimą, tai reiškia, kad iš kitų prietaisų nebus galima prisijungti prie jūsų paskyrų, jei nebus suvestas papildomas unikalus kodas, kurį sugeneruoja programėlė arba kuris atsiunčiamas tekstine žinute.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kibernetines atakas ir įsilaužimus vykdo beveidžiai kibernetiniai nusikaltėliai, kurie taikosi į nieko neįtariančias aukas, norėdami pasinaudoti neapsaugotomis socialinių tinklų ir el. pašto paskyromis.

Kadangi fiksuojamas tokių įsilaužimų padaugėjimas, svarbu imtis veiksmų ir užtikrinti, kad jūsų paskyros būtų saugios.

Apsisaugokite nuo sukčių, kurie bando pavogti arba gauti prieigą prie jūsų vertingos informacijos, užtikrindami, kad jūsų socialinių tinklų ir el. pašto paskyrų slaptažodžiai būtų saugūs.

Visi jūsų slaptažodžiai turėtų būti skirtingi ir niekada jais su niekuo nesidalinkite. Jei turite galimybę, įjunkite dviejų faktorių autentifikavimą, kad užtikrintumėte dvigubai didesnę savo paskyrų apsaugą“, – patarė „Action Fraud“ direktoriaus pavaduotojas Adamas Merceris.

Sveiko proto žmonės nesunaudoja FB, nes suvokia, kad tas Facebookas tapęs nekontroliuojama landyne su daugybe šlamšto ir degradų bei bepročių. Ten nėra nieko naudingo ir padoraus. Dėl to apmaudu, kad visokios įstaigos, savivaldybės ir pan. publikuoja turinį ne į oficialius jų tinklapius o į tokias sumautas skyles, tuo skatindami piliečius nenoriai ieškotis informacijos tokiose landynėse.
Ar galetu sie Egzpertai paaiskinti, kaip patikrinti, ar tavo ismaniojio ekrano kas nors neirasineja, neseka veiksmu telefone pzv hakeriai ar slaptosios tarnybos, ir ka daryti, kad to isvengti?
Nusiperki mobilųjį, tuomet į kompiuterį instaliuoji atitinkamą programą, pajungi mobilų prie kompiuterio per USB laidą ir dėka tos programos ištrini priverstinai iš mobilaus velniop visas prikištas, nereikalingas programėles, ypač soc. tinklų Ir ateityje nesiinstaliuoji jokio šlamšto nei Viberių kokių nei ką. Kol kas bent minimaliai patikimesnė naršyklė tik Opera, po jos Tor (nors yra klastočių), o susirašinėjimui ir nuotraukų siuntinėjimui draugams Signal programėlė.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų