kęstutis vaišnora
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kęstutis vaišnora“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kęstutis vaišnora“.
Audiovizualinis vertimas: išgirsti nematomą, pamatyti negirdimą
Apie audiovizualinį vertimą ir jo rūšis (garsinį vaizdavimą, subtitravimą kurtiesiems ir neprigirdintiems) Lietuvoje imta garsiau kalbėti tik pastarąjį dešimtmetį, nors Vakarų šalyse tokio vertimo istorija siekia daugiau nei pusę šimtmečio.
2014 metais Vilniaus universiteto (VU) Kauno fakultetas pradėjo rengti audiovizualinio vertimo specialistus. VU dėstytoja dr.
Pasaulinė kurčiųjų savaitė – galimybė pažinti Lietuvos kurčiųjų bendruomenę
1951 m. Pasaulio kurčiųjų federacija paskutinį rugsėjo sekmadienį paskelbė Tarptautine kurčiųjų diena. Šią dieną dėmesys sutelkiamas į kurčiųjų bendruomenę, jos problemas, į kurčiųjų kultūros savitumą, gestų kalbą.
Visą paskutinę rugsėjo savaitę, kuri vadinama Pasauline kurčiųjų savaite, kurčiųjų asociacijos visame pasaulyje organizuoja susitikimus ir renginius, kuriuose kalbama kurčiųjų bendruomenei aktualiomis temomis.
Virtuali kelionė po devynių negalių pasaulius
Lietuvos žmonių su negalia sąjungos (LŽNS) surengti nuotoliniai mokymai „Negalės įvairovė: pažink mane“ sulaukė didžiulio, net patiems organizatoriams netikėto susidomėjimo – penkias dienas vykusių paskaitų virtualios auditorijos „duris“ tekdavo uždaryti užsiregistravus 100-ajam dalyviui, o anapus jų likdavo dar beveik antra tiek.
„Matome tai, ką smegenys sugeba iššifruoti iš to, ką akys mato. Akys vaizdą mato aukštyn kojom, o smegenys tą vaizdą atverčia.
Vienam asmeniniam asistentui Vilniuje tenka 450 kurčiųjų
Virginija Motiejūnienė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Minint pasaulinę kurčiųjų dieną Seime diskutuota klausos negalią turinčių asmenų informacijos prieinamumo, socialinių paslaugų bei užimtumo klausimais. Lietuvoje daugiau kaip 7 tūkst. asmenų yra kurtieji, dar iki 40 tūkst. yra neprigirdinčių žmonių. Į konferenciją Seime susirinkę klausos negalią turintys žmonės sako, kad didžiausia negirdinčių žmonių bėda yra gestų kalbą mokančių specialistų trūkumas.