kalifornijos universitetas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kalifornijos universitetas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kalifornijos universitetas“.
Kalifornijos universiteto Helovino vakarėlyje – šaulio išpuolis (Papildyta)
(Papildyta)
Universiteto vadovybė pranešė "Los Angeles Times", kad suimti du įtariamieji.
Liudininkų teigimu, daugiau nei šimtas žmonių buvo susirinkę prie pagrindinio universiteto miestelio pastato, kuriame vyko Helovino šventei skirtas studentų vakarėlis, kai du vyrai, neturintys jokių ryšių su universitetu, pradėjo vaidytis. Po kelių akimirkų vienas iš jų išsitraukė ginklą ir pradėjo šaudyti į kitą. Sužeistas vyras yra kritinės būklės, jis šiuo metu operuojamas vietinėje ligoninėje.
Pro mikroskopą: spermatozoidai į kairę nesuka
Na ir kas, kad jie maži – užtat koks greitis! Vienas spermatozoidas per 1 sekundę gali nukeliauti atstumą, kuris jo paties ilgį viršija 25 kartus. Palyginimui: jei tokiu pat santykiniu greičiu judėtų ir žmogus, jis per valandą nubėgtų... 868 tūkst. kilometrų. Ir dar: pasirodo, šios ląstelės beveik niekada nesuka į kairę.
Unikali mažumo ir neįtikėtino judrumo kombinacija su spermatozoidais daro tikrus stebuklus – vyriškų lytinių ląstelių yra beveik neįmanoma sekti ir stebėti jų trajektoriją.
Tyrimas: kaip einant neišpilti kavos?
Ar kada nors susimąstėte, kodėl taip sunku neštis puoduką su kava jos neišlaistant? JAV mokslininkai pateikė paaiškinimą ir patarimų, kaip to išvengti.
Taip jau yra, kad žmogaus eisenos dažnis yra beveik tiksliai toks, kokio reikia natūraliems virpesiams kavoje sukelti, kai skystis yra įprasto dydžio kavos puodelyje, rašo lifeslittlemysteries.com.
Sukurta papildytos tikrovės smėlio dėžė
Kalifornijos universiteto (JAV) specialistai sukūrė neįprastą įrenginį, sujungiantį paprastą smėlio dėžę ir papildytą tikrovę (augmented reality, AR).
Šis įrenginys naudoja „Kinect“ žaidimų valdiklį, skaitmeninį projektorių ir specialią programinę įrangą, įprastinėje smėlio dėžėje atvaizduojančią topografinius duomenis ir imituojančią vandenį.
Reklamos efektyvumą galima atspėti iš smegenų aktyvumo
Smegenų tomografija tiksliau atspėjo socialinės reklamos šansus paveikti tikslinę auditoriją, nei įprasta socialinė statistika, rodo Kalifornijos universiteto (JAV) mokslininkų atliktas tyrimas, praneša žurnalas „Psychological Science“. Mokslininkų teigimu, smegenų skenavimas gali duoti tikslų atsakymą į klausimą, kas patinka vartotojui, o kas – ne.
Struktūros naujoje medžiagos būsenoje
Kalifornijos universiteto fizikai iš San Diego atrado, kad naujoji medžiagos būsena sudaro struktūras, kurias lemia medžiagos savybės.
Straipsnyje, išspausdintame „Nature“ žurnale, mokslininkai aprašė struktūras, kurios pasirodo eksitonus atšaldžius iki temperatūros, artimos absoliučiam nuliui. Eksitonai yra elektronų ir skylių surištosiosios dalelės, kurios lemia optines puslaidininkių savybes, svarbias naujuosiuose optoelektroniniuose prietaisuose.
Telepatija virsta realybe: smegenų aktyvumą įmanoma paversti kalba
Atlikę seriją eksperimentų, mokslininkai priėjo išvadą, jog iš smegenų aktyvumo, kuris atsiranda mintyse dėliojant sakinius, įmanoma atkurti kalbą.
Paaiškėjo, jog galvos smegenyse esančių kalbos centrų aktyvumas yra analogiškas – nepriklausomai nuo to, ar sakinį mes girdime, ar jį tik įsivaizduojame mintyse. Tai reiškia, jog mūsų mintys iš principo gali būti nuskaitytos ir perduotos pasauliui net ir neprabylant.
Alkoholinis imunitetas: išrasti medikamentai, neutralizuojantys alkoholio poveikį
Kalifornijos universiteto (UCLA) mokslininkai su laboratorinėmis pelėmis išbandė pagal senovės kinų žolelių mišinio receptą nuo pagirių sukurtą medikamentinį preparatą, kuris neutralizuoja daugelį neigiamų alkoholio efektų ir vertinamas kaip galima alkoholizmo prevencijos priemonė.
Kitaip tariant, išgėrus šio medikamento, apsvaigti nuo alkoholio jei ir pavyks, tai labai nelengvai.
Sapnai turi gydomąjį poveikį
Sakoma, kad laikas gydo žaizdas. Tai patvirtina ir naujausi Kalifornijos universiteto Berklyje tyrimai. Tyrėjai ištyrė, kad sapnavimo fazės metu, dar vadinamu REM miegu, žmogaus streso pojūtis išsijungia, o smegenys apdirba patirtus emocinius išgyvenimus bei prislopina skaudžius, nemalonius prisiminimus. Būtent dėl to žmonės, kurie išgyvena po-trauminį stresą turi sunkumų atsigaunant nuo skaudžių prisiminimų ir yra kankinami košmarų.
Fizikai kuria naujos kartos skaičiavimo architektūrą
Kalifornijos universiteto Riversaide (JAV) tyrėjams buvo atseikėta 1,85 milijono dolerių, kad šie sukurtų naujus skaičiavimo metodus, apie kurių egzistavimą net nenutuokė įprastinės elektronikos silicio pagrindu kūrėjai.
Pagrindinis projekto tikslas yra paspartinti didelių duomenų kiekių, su kuriais neišvengiamai susiduriama glaudinant, atpažįstant vaizdinę informaciją bei atliekant paiešką internete, apdorojimą.
REKLAMA
REKLAMA
Naujas pavojus: prieš bankomatus – „šiluminiai“ hakeriai
Nusikaltėliai svetimų mokėjimo kortelių PIN kodus gali sužinoti fiksuodami ant bankomatų klaviatūros pirštų paliktus šiluminius pėdsakus, perspėja saugumo ekspertai.
Kalifornijos universiteto San Diege (JAV) kompiuterių saugumo specialistai USENIX Puolamųjų technologijų seminare pranešė apie savo atlikto tyrimo, kuriame buvo nagrinėjamos vadinamojo „šiluminio“ informacijos perėmimo galimybės, rezultatus.
Sukurtas tampusis organinis diodas
Kalifornijos universiteto Los Andžele (JAV) inžinieriai sukūrė pirmąjį tampųjį organinį diodą (OLED). Tyrėjai sugalvojo, kaip tampųjį šviesą spinduliuojantį plastiką būtų galima padengti anglies nanovamzdelių ir polimerų elektrodų sluoksniu. Mokslininkų sukurtasis įrenginys – dviejų kvadratinių centimetrų ploto, iš kurio vienas kvadratinis centimetras spinduliuoja mėlyną šviesą. Gauti rezultatai publikuoti liepos mėnesio žurnalo „Advanced Materials“ numeryje.
Viso kūno skaitytuvai ne tokie ir saugūs?
Daugeli Vakarų šalių valdžios institucijų propaguojami viso kūno skaitytuvai, neva būtini kovojant su terorizmu, nėra itin saugūs, rašo „news.com.au“.
Kaip teigiama Journal of Transport Security ( Transporto saugumo žurnale) išspausdintame Kalifornijos mokslininkų straipsnyje, kai kurios žmogaus kūno dalys bei nedideli objektai skleidžia „triukšmą“ galintį sutrikdyti mašinos parodymus.
Nors daugelį paslėptų daiktų pastebėti galima, dalis jų, ypač siauri ir ploni objektai ( pav.
Robotai išmoko lankstyti rankšluosčius
Kalifornijos universiteto (JAV) robototechnikos specialistai išmokė robotus tvarkingai sudėti išskalbtus rankšluosčius.
Nors šis darbas iš pažiūros atrodo labai lengvas, inžinieriams teko gerokai paplušėti, kol išmokė PR2 pavadintą robotą šią procedūrą atlikti nepriekaištingai.
Tiesa, šis vaizdo įrašas, kuriame demonstruojamas naujas robotus kuriančių inžinierių pasiekimas, yra pagreitintas – PR2 darbuojasi tiksliai ir kruopščiai, bet ilgai: žiūrovams nusibostų laukti rezultato.