jungtinių tautų generalinė asamblėja
Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja
Vienas svarbiausių Jungtinių Tautų (JT) organų, kuriame dalyvauja visos 193 JT valstybės narės. Asamblėja suteikia unikalią platformą tarptautinei bendruomenei aptarti ir spręsti svarbius pasaulinius klausimus, įskaitant taiką, saugumą, žmogaus teises, tarptautinę teisę, socialinę ir ekonominę plėtrą. Kiekviena valstybė narė turi vieną balsą, o sprendimai dažniausiai priimami daugumos balsavimu, nors dėl kai kurių svarbių klausimų reikalaujama dviejų trečdalių balsų daugumos.
JT Generalinė Asamblėja reikalauja nutraukti kovas Gazos Ruože
Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja antradienį didele balsų persvara priėmė neįpareigojančią rezoliuciją, kuria reikalaujama nutraukti kovas Gazos Ruože.
Taip ši institucija, kuriai priklauso visos 193 JT valstybės narės, perėmė iniciatyvą iš Saugumo Tarybos bei padidino spaudimą Izraeliui ir JAV.
Už rezoliuciją balsavo 153 valstybės. Palyginimui, rezoliucijas, smerkiančias Rusiją dėl jos invazijos į Ukrainą, paprastai remia apie 140 šalių.
Vokietijos užsienio reikalų ministrė po JT Generalinės Asamblėjos: Rusija yra izoliuota
Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock ketvirtadienį pareiškė, kad Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje bei Saugumo Taryboje Rusija buvo kritikuojama ir toliau lieka tarptautinėje izoliacijoje dėl karo kaimyninėje Ukrainoje.
Sinkevičius Niujorke dalyvaus pirmosios tarptautinės atvirosios jūros apsaugos sutarties pasirašyme
Trečiadienį, JT Generalinės Asamblėjos metu Niujorke, Europos Komijos (EK) narys Virginijus Sinkevičius dalyvaus Tarptautinės atvirosios jūros apsaugos sutarties pasirašyme.
Anot jo, tai istorinis susitarimas, kuris pirmą kartą numato apsaugoti teritorijas, esančias už atskirų šalių išskirtinių ekonominių zonų ribų.
„Tai pirmas ir neabejotinai svarbiausias kada nors valstybių sudarytas susitarimas, siekiant apsaugoti mūsų vandenynus.
Nausėda JAV sakys kalbą JT Generalinėje asamblėjoje
Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį sakys kalbą Jungtinių Tautų (JT) Generalinėje asamblėjoje Niujorke.
Kaip anksčiau skelbė Prezidentūra, G. Nausėda į pasaulio šalių lyderius kreipsis jau penktą kartą. Prezidento pasisakyme didžiausias dėmesys bus skirtas daugiašalės pasaulio tvarkos, paremtos tarptautine teise, išlaikymui, saugumo klausimams, globaliam ir kolektyviniam atsakui į tebesitęsiančią Rusijos agresiją Ukrainoje, atsakomybei už karo ir agresijos nusikaltimus.
Nausėda dalyvaus Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje Niujorke
Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį išvyko į Niujorką, kur tris dienas dalyvaus Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 78-ojoje sesijoje.
Kaip pranešė Prezidentūra, Lietuvos vadovo pranešimas Generalinėje Asamblėjoje numatytas trečiadienį. Prezidentas į pasaulio šalių lyderius kreipsis jau penktą kartą.
Gitanas Nausėda susitiko su JK premjere Liz Truss, aptarė svarbius klausimus
Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos (JTGA) metu su Jungtinės Karalystės ministre pirmininke Liz Truss aptarė bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityse, dvišalių santykių plėtrą, pranešė Prezidentūra.
Prezidentas susitikime akcentavo, kad vertina aktyvų Lietuvos ir JK bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityse ir tai, kad JK indėlis į viso regiono saugumą yra itin reikšmingas.
Lietuva pirmą kartą tapo Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos nare
Niujorke, Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje, vykusiuose rinkimuose Lietuva buvo išrinkta į JT Žmogaus teisių tarybą 2022-2024 metų laikotarpiui, ketvirtadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija.
Jos teigimu, už Lietuvos narystę pasisakė 178 JT narės.
Lietuva, iki tol savo veiklą JT Žmogaus teisių taryboje vykdžiusi kaip stebėtoja, nuo 2022 metų sausio 1 dienos pirmą kartą trijų metų laikotarpiui taps pilnateise nare.
Erdoganas: Turkija nepripažįsta Krymo Rusijos dalimi
Ankara pasisako už Ukrainos teritorinio vientisumo palaikymą ir nepripažįsta Krymo įtraukimo į Rusijos sudėtį, antradienį kalbėdamas Jungtinių Tautų Generalinei Asamblėjai pareiškė Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas.
„Teikiame reikšmės Ukrainos teritorinio vientisumo ir suvereniteto, įskaitant Krymą, kurio aneksijos nepripažįstame, apsaugai“, – sakė R. T. Erdoganas.
Gitanas Nausėda Niujorke perskaitys kalbą
Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį perskaitys savo trečią kalbą Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje.
Kasmet Niujorke vykstančiame renginyje kalbas perskaito visų Jungtinėms Tautoms priklausančių šalių vadovai.
G. Nausėdos pranešimas numatytas apie 19 val. Lietuvos laiku.
Pernykštėje kalboje prezidentas daug dėmesio skyrė Baltarusijai, joje tuo metu vyko protestai po prezidento rinkimų.
Pasaulis sunerimęs dėl Rusijos veiksmų Kryme
Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja pirmadienį pritarė Ukrainos pasiūlytam rezoliucijos projektui, kuriame reiškiamas susirūpinimas Rusijos aneksuoto Krymo pusiasalio ir jo pagrindinio miesto Sevastopolio, taip pat Juodosios ir Azovo jūrų militarizavimo. Rezoliucija buvo priimta 66 balsais prieš 19, 72 delegacijoms susilaikius, rodo balsavimo rezultatai.
REKLAMA
REKLAMA
Artėjant 2018 m. žiemos olimpinėms žaidynėms priėmė svarbią rezoliuciją
Artėjant 2018 m. Pjongčango žiemos olimpinėms žaidynėms, Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja vienbalsiai priėmė rezoliuciją „Taikaus ir geresnio pasaulio kūrimas per sportą ir olimpinį idealą“. Šia rezoliucija Jungtinės Tautos ragina visas savo nares laikytis olimpinių paliaubų ir, vadovaujantis JT Chartijos tikslais ir principais, siekti taikaus visų tarptautinių konfliktų sureguliavimo diplomatinėmis priemonėmis.
Kinijos ir JAV prezidentai kalbėjosi telefonu
Tvyrant įtampai dėl Šiaurės Korėjos raketinės ir balistinės programos, JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Kinijos vadovas Xi Jinpingas (Si Dzinpingas) pirmadienį kalbėjosi telefonu, pranešė Baltieji rūmai. Šiuo metu D.Trumpas yra Niujorke, kur antradienį prasidės Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja, tačiau Kinijos vadovas į JAV neatvyks, nes turi dalyvauti savo komunistų partijos kongrese, per kurį turėtų būti perrinktas šios partijos lyderiu dar vienai penkerių metų kadencijai.
Po 20 metų atgimė „Spice Girls“ hitas ir turi stiprią žinutę vyrams
Legendinės merginų grupės „Spice Girls“ hitas „Wannabe“ užkariavo viso pasaulio klausytojų širdis. Tai viena žinomiausių iširusio kolektyvo dainų, kuri buvo neseniai perkurta ir dar kartą tapo sensacija. Visgi šį kartą smagi daina turi labai stiprią ir aiškią žinutę – lygybę moterims. Vaizdo įraše kalbama apie egzistuojančią nelygybę, išsilavinimo trūkumą moterims ir norą keisti situaciją.
Lietuvoje minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena
Trečiadienį Lietuvoje Holokausto aukų atminimas bus pagerbtas skaitant jų vardus ir prisimenant žydų gelbėjimo istorijas. Vilniaus choralinėje sinagogoje rengiami Holokausto aukų vardų ir pavardžių skaitymai, čia taip pat bus meldžiamasi, prisiminimais dalinsis nukentėjusieji per Holokaustą.
Palestiniečiams leista iškelti savo vėliavą prie JT būstinės
Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja ketvirtadienį nubalsavo leisti palestiniečiams iškelti savo vėliavą prie šios organizacijos būstinės, o toks sprendimas laikomas diplomatine pergalė Palestinos kovoje už valstybingumą. Vėliavos iškėlimą palaikanti rezoliucija buvo priimta 119 balsų prieš aštuonis, o 45 šalys susilaikė. Tarp balsavusių prieš buvo Australija, Kanada, Izraelis ir Jungtinės Valstijos.
Tai – ne balandžio 1-osios pokštas
Šių metų kovo 31 dieną Vilniuje leidžiamame proputiniškame laikraštyje „Obzor“ (“Apžvalga”) buvo išspausdintas Rusijos tėvynainių užsienyje gynimo centro “Moskva – Rossijane” koordinacinės tarybos nario, Lietuvos rusų sąjungos pirmininko ir net, kaip pasirodo, Lietuvos Respublikos Seimo nario Sergejaus Dmitrijevo paskutinis įspėjimas mūsų šalies politikams ir visuomenės veikėjams, kažkodėl pavadintas „Lietuvos rusų sąjungos kreipimusi dėl įvykių Ukrainoje“ (http://www.obzor.
Ukraina prognozuoja, kad JT priims rezoliuciją dėl jos vientisumo
Ukraina prognozuoja, kad Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja ketvirtadienį priims rezoliuciją, kuria bus patvirtintas šalies teritorinis vientisumas, o referendumas, atvėręs kelią Rusijai aneksuoti Krymą, paskelbtas neteisėtu. Ukrainos ambasadorius prie JT Jurijus Serhejevas trečiadienį interviu naujienų agentūrai AP sakė, kad rezoliucija turi „kelias dešimtis“ rėmėjų ir ją palaiko demokratinės valstybės visame pasaulyje.
Kiek ir kokio vandens išgerti sveika?
Mažiausią nukrypimą nuo normalios skysčių pusiausvyros organizmas nedelsiant koreguoja prakaito, šlapimo išskyrimu, papildydamas skysčio atsargas. Vanduo pašalinamas tokiu būdu: inkstai išskiria 1,5 litro, oda – 0,5–1 litrą, plaučiai – 250–350 mililitrų, žarnynas – 50–200 mililitrų.
Per daug – nesveika
Per didelis išgertas vandens kiekis, sveikatai ne visuomet į naudą. Vandens balansą reguliuoja nervų ir endokrininės sistemos.
Rekreaciniai miško plotai išsaugoti panevėžiečių reikmėms
Panevėžio prokurorai siekia išsaugoti miesto bendruomenės rekreacinėms reikmėms skirtus valstybinės reikšmės plotus su miškais. Tam pritaręs apygardos administracinis teismas patenkino dar du ieškinius dėl Urėdijos gatvėje esančių dviejų žemės sklypų neteisėto perdavimo privatiems asmenims.
„Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja, siekdama visiems mums priminti apie nykstančių ir naikinamų miškų reikšmę žmogui ir aplinkai, neatsitiktinai šiuos metus paskelbė Tarptautiniais miškų metais.
Atnaujinta Libijos narystė Žmogaus teisių taryboje
Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja atnaujino Libijos narystę Žmogaus teisių taryboje. Šią rezoliuciją palaikė 123 iš 193 valstybių.
Jungtinės Tautos (JT) suspendavo Libijos narystę JT Žmogaus teisių taryboje 2011 m. kovo 1 dieną, taip bandydamos įtikinti šalies režimą nustoti naudoti smurtą prieš protestuotojus. Jungtinių Tautų (JT) generaliniam sekretoriui Ban Ki Moonui paraginus imtis ryžtingų veiksmų prieš Muammar Gaddafio režimą, atitinkama rezoliucija buvo priimta be balsavimo.