Japonijos Fukušimos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „Japonijos Fukušimos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „Japonijos Fukušimos“.
34 metai po Černobylio AE avarijos: faktai apie katastrofos mastą
Balandžio 26 dieną prisimename vieną didžiausių pastarųjų dešimtmečių tragedijų – 1986 m. įvykusią avariją Černobylio atominėje elektrinėje. Pagrindiniai veiksniai, nulėmę avariją: reaktorius neatitiko saugumo reikalavimų ir turėjo pavojingų konstrukcinių ypatumų, buvo žema branduolinio saugumo kultūra, personalas padarė daug klaidų ir pažeidė galiojančias reaktoriaus eksploatavimo instrukcijas, rašoma Radiacinės saugos centro pranešime spaudai.
Atominiai brūzgynai
Vyriausybė niekaip nesugalvoja, ką daryti su Visagino atominės elektrinės (VAE) projektu, jau kainavusiu šimtus milijonų litų. Aplink jau statomos ir planuojamos statyti naujos jėgainės. Po paskutinių Seimo rinkimų ir kartu su jais vykusio patariamojo referendumo, kuriame dauguma balsavusiųjų pasisakė prieš atominę energetiką, Lietuvos valdžia lūkuriuoja ir nurodo vis naujas datas, kada apsispręs – tęsti ar ne praėjusios Vyriausybės pradėtą branduolinį projektą.
A. Merkel suformavo ministrų kabinetą su varžovais ir galima politine įpėdine
Vokietijos kanclerė Angela Merkel sekmadienį pristatė savo trečios kadencijos ministrų kabinetą, kuriame senas jos priešininkas turi imtis sunkiausio darbo, o viena partijos maištininkė vadinama galima jos politine įpėdine. Po krikščionių demokratų (CDU) posėdžio A.Merkel susitiko su žurnalistais ir paskelbė daugelio lauktą naują Wolfgango Schaeuble paskyrimą finansų ministru.
Kinijos atominių jėgainių saugumą garantuotų tik investuoti milijardai
Kinijos branduolinėms jėgainėms, anot valstybinės ataskaitos, būtinos milijardinės investicijos, kad jos atitiktų tarptautinius saugumo standartus. Iki 2015 metų tam reikėtų maždaug 80 mlrd. juanių (9,7 mlrd. eurų).
Senosios atominės elektrinės turėtų būti uždarytos anksčiau, sakoma trečiadienį paskelbtame Aplinkosaugos ministerijos pareiškime. Be to, esą reikėtų palengvinti priėjimą prie informacijos ir pagerinti branduolinių atliekų tvarkymą.
Ką gali ištverti žmogus?
Daugumai teko girdėti neįtikėtinų istorijų, kaip žmonės lieka gyvi, kai smegenis perskrodžia kulka, kai iškrinta iš dešimto aukšto ar mėnesius praleidžia įstrigę jūroje.
Tačiau patalpinkite žmogų bet kur visatoje, išskyrus ploną erdvės ruožą, besidriekiantį kelis kilometrus virš ar žemiau jūros lygio Žemėje, ir jis žus per kelias minutes.