istorinė atmintis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „istorinė atmintis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „istorinė atmintis“.

Kauno miesto savivaldybėje Istorinės atminties komisija nebus steigiama

Kauno miesto taryba nepritarė opozicinių konservatorių siūlymui savivaldybėje steigti Istorinės atminties komisiją. Antradienį vykusio tarybos posėdžio metu mažumos lyderio, konservatoriaus Pauliaus Lukševičiaus iniciatyva nesulaukė Kauno politikų palaikymo – už balsavo vos 13 tarybos narių, 21 buvo prieš, 4 susilaikė.

Kauno taryba spręs dėl istorinės atminties komisijos steigimo

Antradienį Kauno miesto taryba spręs, ar reikėtų savivaldybėje steigti istorinės atminties komisiją. Kaip Eltai teigė tarybos opozicijos lyderis, konservatorius Paulius Lukševičius, apie šią idėją buvo kalbėta dar iki aršias diskusijas sukėlusio laikinosios sostinės mero Visvaldo Matijošaičio užmojo statyti paminklą prezidentui Algirdui Mykolui Brazauskui. „Šį klausimą mes keliame jau seniai – trys ar keturi mėnesiai. Tai buvo tik vyšnia ant torto.
Aktualijos 2024-07-09

Gitanas Nausėda su keturių valstybių lyderiais ragina ES didinti dėmesį istorinei atminčiai

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su keturių valstybių lyderiais laišku kreipėsi į Europos Sąjungos institucijas dėl istorinės atminties išsaugojimo, penktadienį pranešė Prezidentūra.
Aktualijos 2022-07-22

Nausėda išskyrė istorinės atminties svarbą: privalome išlikti lietuviais, o jau tada europiečiais

Valstybės institucijos turėtų skirti daugiau dėmesio istorinei atminčiai, kultūrai ir lietuvių kalbai puoselėti, sako prezidentas Gitanas Nausėda. Interviu BNS šalies vadovas sakė įžvelgiantis globalizmo pagundų keliamą grėsmę lietuvybei, ypač tarp jaunų žmonių.

Kova dėl istorinės atminties įstatymo – dar nebaigta

 Po trečio nepavykusio bandymo įstatymu nustatyti tautos istorinės atminties objektą ir Lietuvai svarbaus istorinio paveldo atminimą įprasminančios politikos formavimą projekto rengėjai neketina sudėti ginklų. Priimti Tautos istorinės atminties įstatymą siūloma nuo 2012 metų, bet visi mėginimai tai padaryti parlamente patyrė nesėkmę.
Aktualijos 2015-04-17

A. Ažubalis ragina formuoti bendrą Europos istorinę atmintį

Europa turi sužinoti, įvertinti ir įsisąmoninti ne tik nacių, bet ir komunizmo nusikaltimus, neformaliame Europos Sąjungos šalių užsienio reikalų ministrų susitikime vykusiose diskusijose pažymėjo Lietuvos diplomatijos vadovas. Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis penktadienį Kipro mieste Pafose vykusiame neformaliame Europos Sąjungos valstybių užsienio reikalų ministrų susitikime akcentavo švietimo svarbą ugdant jaunąją kartą ir formuojant bendrą Europos istorinę atmintį.

Istorikas: jaunimui sunku suprasti sovietmetį be realybės šou

„25 km nuo Vilniaus, 5 km po žeme – ir jūs SSRS“, – jau penktus metus lankytojai turi galimybę pabuvoti sovietiniame bunkeryje Nemenčinės miškuose, kur vyksta spektakliai „1984. Išgyvenimo drama“. Tai – vienas iš nedaugelio interaktyvių istorinių projektų. Istorikai nevienareikšmiai žiūri į tokias istorijos pamokas: vienų teigimu, jaunimui sunku suvokti istoriją be tokių realybės šou, kiti įsitikinę, kad iš tokių dalykų šou daryti nevalia.

Siūloma 2013-uosius paskelbti 1863-iųjų metų sukilimo metais

Seimas pritarė Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės ir užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio pateiktam nutarimo projektui 2013-uosius paskelbti 1863-iųjų sukilimo metais. Nutarimas toliau bus svarstomas Seimo komitetuose. Pasak ministro, toks 150-ųjų sukilimo metinių paminėjimas sutvirtintų istorinę atmintį ir sutelktų sukilime dalyvavusias kaimynines tautas bendriems darbams. „Kitais metais Lietuva imasi atsakomybės pirmininkauti Europos Sąjungai.

Tautą gelbsti įsiklausymas į kultūrinę patirtį, kilmės šaknų gilinimas

Lietuviams nebūdingas istorinis mąstymas – mūsų istorinė atmintis nesiekia lietuviškų šaknų, o nesusigaudydami, kas yra kultūros savaimingumas, norime savo kultūrą sunorminti.
titulinis 2011-10-17

Kazachstane įamžintas Lietuvos tremtinių atminimas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė lietuvių moterų tremties vietoje – Akmolinsko Tėvynės išdavikų žmonų lageryje atidengė atminimo akmenį. Po ceremonijos Kazachstane su oficialiu vizitu viešinti Prezidentė susitiko su Kazachstano lietuvių bendruomene. D. Grybauskaitė pabrėžė, jog istorinė atmintis, tremtyje kentėjusių ir žuvusių žmonių likimai – patriotiškumo, tautos vienybės ir taurumo pamoka, kurią privalome perduoti ateities kartoms.
REKLAMA
REKLAMA

D. Grybauskaitė: istorinė atmintis yra ateities pagrindas

Sibiro tremties žiaurumus išgyvenusių žmonių likimo nevalia pamiršti vardan tautos ateities ir teisingumo, jie yra gyvas nesunaikinamo žmogiškumo liudijimas, pabrėžė Prezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienį Rumšiškėse surengtame Didžiųjų netekčių minėjimo renginyje - tremtinių brolijos „Lapteviečiai“ susitikime, skirtame 70-osioms Lietuvos gyventojų masinių trėmimų metinėms. „Tremtimi bandyta palaužti tautos stuburą, o likusius įbauginti ir padaryti paklusnius. Planas nepavyko.

Mūsų istorijos iššūkis

Ukrainos ir Lenkijos santykiai įvairiais istoriniais laikais paliko daug nuoskaudų: jau nuo kazokų sukilimo XVII amžiuje buvo kovojama tarpusavyje, o Antrasis pasaulinis karas paliko daug randų šiose tautose. Vienas bičiulis ukrainietis nusprendė įgyvendinti tokį projektą. Kai dauguma kalba apie tarpusavio ukrainiečių ir lenkų kovas, jis nusprendė istorijoje paieškoti, o kada ir kur kartu kovojo lenkai ir ukrainiečiai.

Lietuva ir dar 5 šalys ragina išsaugoti totalitarinių režimų nusikaltimų atmintį

Lietuvos, Bulgarijos, Čekijos, Latvijos, Rumunijos ir Vengrijos užsienio reikalų ministrai ragina Europos Komisiją imtis tolesnių veiksmų išsaugant bendrą Europos atmintį apie totalitarinių režimų nusikaltimus bei užtikrinant teisingą požiūrį į šiuos nusikaltimus ir jų aukas tam, kad būtų užkirstas kelias totalitarinei ideologijai ir tarptautiniams nusikaltimams ateityje.
Į viršų