išstojimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „išstojimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „išstojimas“.
Rusija pradėjo išstojimo iš Europos Tarybos procedūrą
Rusijos užsienio reikalų ministerija antradienį pranešė, kad pradeda šalies išstojimo iš Europos Tarybos procedūrą, didėjant spaudimui pašalinti Maskvą iš šios europinės žmogaus teisių organizacijos dėl karinės invazijos Ukrainoje.
Istorinis balsavimas dėl „Brexit“: Jungtinei Karalystei uždegta žalia šviesa
Europos Parlamentas trečiadienį galutinai uždegė žalią šviesą „Brexitui“, per balsavimą Briuselyje ratifikavęs susitarimą dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos sąlygų.
Inicijuojama įstatymo pataisa: netenkinami pareiškimai dėl išstojimo iš partijos
Daliai tvarkiečių pasiskundus, kad netenkinami jų pareiškimai dėl išstojimo iš partijos, teisingumo ministras inicijuoja įstatymo pataisas.
„Pastaruoju metu politinėje visuomenėje iškilo problema, kad galiojantis teisinis mechanizmas gali stabdyti žmogaus valią nutraukti narystę partijoje“, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.
Vienas žingsnis iki „Brexit – arba pritars, arba užsuks karusėlę iš naujo
Nors Europos Sąjungos lyderiai vienbalsiai palaimino po alinančių derybų pasiektą „Brexit“ skyrybų susitarimą, vilties, kad jau rytoj jam pritars ir britų parlamentarai – mažai. Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad charizmos britų premjerui Borisui Johnsonui nestinga, tačiau – priešingai nei Europos lyderių – tuo britų parlamentarų jis gali ir nepapirkti.
ES spaudžia JK peržiūrėti pateiktą „Brexit“ planą: artėja termino pabaiga
Artėjant pirmadienį numatytoms skubioms „Brexit“ deryboms, Europos Sąjungos lyderiai spaudžia Didžiosios Britanijos ministrą pirmininką Borisą Johnsoną nedelsiant peržiūrėti savo siūlymą dėl išstojimo sąlygų.
Šeštadienį B. Johnsonas pradėjo telefonu įtikinėti savo kolegas iš ES palaikyti jo siūlymus dėl sklandaus Britanijos pasitraukimo iš bloko, Briuseliui be entuziazmo sureagavus į naujausius Londono planus.
Planai keičiasi: nepavykus susitarti su ES Johnsonas prašys atidėti „Brexit“
Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas prašys Europos Sąjungos atidėti „Brexit“, jeigu nepavyks suderinti sutarties dėl išstojimo iš Bendrijos iki spalio 19 dienos, pranešė televizija „Sky News“, remdamasi vyriausybės dokumentais.
Šiuos dokumentus Škotijos teismui pateikė proeuropietiškų pažiūrų teisininkas Jolyonas Maughamas, prašydamas teismo neleisti, kad Didžioji Britanija išstotų iš ES be jokios sutarties.
Išstojimas be sutarties: kam skaudės ir ką paveiks labiausiai
Be sutarties iš Europos Sąjungos išstojusioje Britanijoje, pirmaisiais mėnesiais gali pradėti trūkti vaistų ir maisto, o išaugusios kainos skaudžiai per kišenę smogtų gyvenantiems skurdžiausiai. Tai skelbiama vyriausybės paviešintame dokumente. Po šių išvadų britų opozicija reikalauja premjerą Borisą Džonsoną atnaujinti parlamento darbą. Nenumaldomai artėjant spalio 31-ajai – dienai, kai turi įvykti Jungtinės Karalystės skyrybos su Europos Sąjunga – britų padangę temdo vis juodesni debesys.
Britanijos premjeras sieks sustabdyti parlamento darbą iki spalio mėnesio
Jungtinės Karalystės vyriausybė sieks, kad parlamento darbas liktų įšaldytas iki spalio 14 dienos, kai iki planuojamo šalies išstojimo iš Europos Sąjungos bus likusios tik dvi savaitės, trečiadienį pranešė žiniasklaida. Parlamento darbas tradiciškai sustabdomas, kol vyksta trijų pagrindinių partijų kasmetiniai suvažiavimai. Paskutinysis iš jų – valdančiosios Konservatorių partijos suvažiavimas – turėtų baigtis spalio 2-ąją.
Grybauskaitė: Britanija privalo protingai panaudoti gautą laiką
Prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino Jungtinę Karalystę konstruktyviai panaudoti laiką, skirtą atidėjus „Brexit'o“ terminą iki spalio pabaigos, ir priimti „valstybės žmonių ateičiai svarbius sprendimus“. „Pasak šalies vadovės, labai svarbu, kad Jungtinei Karalystei suteiktas papildomas laikas būtų konstruktyviai panaudotas šios valstybės žmonių ateičiai svarbiems sprendimams pasiekti“, – rašoma ketvirtadienio naktį išplatintame prezidentės spaudos tarnybos pranešime.
Britanija išgelbėta šešiems mėnesiams – ES sutiko atidėti „Brexit“
Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį patenkino Jungtinės Karalystės prašymą ir šešiems mėnesiams atidėjo „Brexit“, išgelbėdami bloką nuo galimai chaotiško Britanijos išstojimo šios savaitės pabaigoje. Po užsitęsusių derybų Briuselyje paryčiais priimtas susitarimas reiškia, kad tuo atveju, jeigu Londonas pasiliks Europos Sąjungoje po gegužės 22 dienos, britų rinkėjai turės dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose.
REKLAMA
REKLAMA
ES vadovai nesutaria dėl biudžeto po Britanijos išstojimo
Penktadienį per viršūnių susitikimą Briuselyje Europos Sąjungos lyderių nuomonė dėl Bendrijos biudžeto po to, kai iš jos išstos Didžioji Britanija, išskyrė. Nesutariama dėl raginimų didinti šalių įnašus į biudžetą siekiant užkimšti skylę, kuri atsivers po Jungtinės Karalystės išstojimo. Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donldas Tuskas sakė, kad 27 lyderiai, susitikę be Britanijos aptarti ateities planų, nori daugiau lėšų skirti gynybos, migracijos ir saugumo klausimams.
Le Pen žada siekti „Frexit“?
Prancūzijos kraštutinio dešiniojo politinio sparno lyderė Marine Le Pen (Marin Le Pen) penktadienį pareiškė sieksianti Prancūzijos išstojimo iš Europos Sąjungos, jei Briuselis negrąžins migracijos ir ekonomikos kontrolės valstybių narių nacionalinėms vyriausybėms.
Jau aišku, kada Britanija paliks ES
Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas ketvirtadienį pareiškė, kad Jungtinė Karalystė sieks ateinančių metų pradžioje oficialiai inicijuoti Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos procedūrą pagal Bendrijos sutarties 50-ąjį straipsnį. „Kalbamės su mūsų draugais ir partneriais Europoje, tikėdamiesi, kad iki ateinančių metų ankstyvosios dalies pamatysite laišką dėl 50-ojo straipsnio.
Britanijos lietuviai bijo šalies išstojimo iš ES
Europos lyderiams pradedant derybas dėl britų reikalavimų reformuoti Europos Sąjungą (ES), Britanijos lietuviai sako, kad jiems didžiausią nerimą kelia ne galimas išmokų mažinimas, o Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES perspektyva. „Yra susirūpinimas - kas bus, jei britai pareikš norą referendumo metu išstoti iš ES. Tada čia esančių statusas bus neaiškus“, - BNS sakė lietuvių bendruomenės Londono skyriaus pirmininkė Zita Čepaitė.
Davidas Cameronas nesėkmingai siekia Lenkijos palaikymo derybose su Europos Sąjunga
Varšuva – viena iš keturių Europos Sąjungos sostinių, kuriose šiomis dienomis lankysis britų premjeras Davidas Cameronas. Paskelbus, kad iki 2017-ųjų britai surengs referendumą dėl išstojimo iš Europos Sąjungos, premjeras taip pat patvirtino pareiškė, kad vienas esminių klausimų – imigracijos į karalystę mažinimas bei socialinių išmokų imigrantams karpymas.
Bėga iš socialdemokratų laivo
Lietuvos socialdemokratų partijos Šiaulių miesto skyrius kraujuoja. Partiją palieka šio skyriaus pirmininko pavaduotojas, Dainų poskyrio pirmininkas ir kartu Seimo narys Valerijus Simulikas. Paskui save politikas išsiveda eilę šio poskyrio narių. Šį faktą balsas.lt redakcijai patvirtino artimas politiko bendražygis, Šiaulių miesto tarybos narys Denisas Michalenko: „Taip, kartu ir aš parašiau pareiškimą, rašė ir daugiau narių.
R. Paulausko šalininkai: jei visus privers būti gėjais, teks išstoti iš Europos Sąjungos
„Galiu papasakoti anekdotą. Tupi varna su sūriu snape ant šakos. Atbėgo lapė ir paklausė „Ar balsuosi už konservatorius?“, varna sušuko „Neee“ ir sūris iškrito. Vėliau varna tupėjo ir galvojo „Ar kas nors būtų pasikeitę, jei būtų paklausę, ar balsuosiu už socdemus?“, - taip ketvirtadienį neoficialiai prasidėjo daugiau negu 300 narių vienijančios iniciatyvinės grupės spaudos konferencija.
Britams – prizas už planą, kaip išstoti iš ES
Ekonominių reikalų institutas paskelbė konkursą dėl geriausio plano, kaip Didžioji Britanija galėtų išstoti iš ES. Laisvosios rinkos tyrimų institutas įteiks „Brexit“ prizą tam, kuris pateiks geriausią planą dėl Didžiosios Britanijos ir ES bei kaip šaliai reikėtų tvarkytis po išstojimo, rašo BBC. Laimėtojui bus skirtas 100 tūkst. eurų prizas. Dalyviai turi pateikti 2 tūkst. žodžių apimties planą iki rugsėjo 16 dienos. Vėliau 20 atrinktųjų per keturis mėnesius turės parašyti detalesnę versiją.
Sumažėjo Graikijos pasitraukimo iš euro zonos tikimybė
„Citi“ banko ekonomistas Willemas Buiteris drauge su kolega iš „Citigroup“ Ebrahimu Rahbari 2012 metų vasarį pristatė terminą „Grexit“. Tų metų liepą ekonomistai prognozavo, kad Graikijos pasitraukimo iš euro zonos tikimybė per artimiausius 12-18 mėnesių siekia 90 proc., rašo CNBC.
Šiandien W. Buiterio teigimu Graikijos pasitraukimo rizika ženkliai sumažėjo.
LiCS kol kas iš valdančiosios koalicijos išstoti neketina
Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) kol kas išstoti iš valdančiosios koalicijos neketina.
LiCS pirmininkas Algis Čaplikas antradienio rytą susitiko su Premjeru Andriumi Kubiliumi.
„Pokalbių tų aš nenorėčiau komentuoti ir nekomentuosiu“, – Seime žurnalistų klausiamas, ką aptarė per susitikimą, sakė A. Čaplikas.
Anot LiCS vadovo, ir toliau dirbama koalicijoje, galioja koalicijos sutartis.
EK: palikti euro zoną nepaliekant ES neįmanoma
Europos Sąjungos sutartyse nėra numatyta galimybė palikti euro zoną, nepaliekant pačios Sąjungos, ketvirtadienį pareiškė Europos Komisija.
Komisijos atstovė Karolina Kottova atsisakė komentuoti galimybę, kad Graikija atsisakys euro.
Britanija gali rengti referendumą dėl išstojimo iš ES
JK parlamento Bendruomenių rūmai per artimiausius tris mėnesius, likusius iki šių metų pabaigos, svarstys klausimą dėl referendumo surengimo ir suteikimo teisės šalies piliečiams nuspręsti dėl Britanijos ir ES santykių ateities, skelbia BBC.
Tai paaiškėjo po to, kai parlamentarams buvo įteikta peticija, pasirašyta daugiau nei 100 tūkstančio žmonių, reikalaujančių leisti visuomenei nuspręsti - pasilikti ar išstoti iš Europos Sąjungos.
Britai svarstys galimybę palikti ES
Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių rūmų nariai susitarė surengti debatus ir balsuoti už siūlymą surengti referendumą dėl šalies narystės Europos Sąjungoje (ES), praneša BBC.
Žemesniųjų parlamento rūmų nariai susitarė spalio 27-ąją surengti debatus dėl pasiūlymo 2013-ųjų gegužę surengti referendumą.