intymi higiena
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „intymi higiena“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „intymi higiena“.
Mergaičių intymi higiena: mokykite nuo kūdikystės
Medikai pastebi, kad daugiausiai ginekologinių problemų mažosioms pacientėms kyla dėl intymios higienos stokos. Akušerė ginekologė Vaiva Gerulskytė tėvams primena: paprasti kasdieniai įpročiai gali ne tik užkirsti kelią infekcijoms, bet ir nulemti mergaitės požiūrį į savo kūną bei sveikatą ateityje.
Pacientės – nuo pusantrų
„Kabinetuose sulaukiame ne tik suaugusių moterų, bet ir jaunų paauglių, ikimokyklinukių ar net pusantrų metų amžiaus pacienčių.
Įspėja neplauti šių kūno vietų muilu: gali baigtis skaudžiai
Tėvai įprastai atsakingi, kad vaikai išmoktų valytis dantis, laikytis asmeninės higienos, bet intymioji higiena neretai lieka nutylėta. Sveikatos specialistai pabrėžia, kad labai svarbu nuo mažens mokyti vaikus tinkamos intymios higienos, nes tiek jos nebuvimas, tiek ir per didelis švarinimasis neretai tampa įvairių infekcijų priežastimi.
„Nors tinkama intymi higiena yra svarbi sveikatos dalis, ši tema daliai žmonių dar yra tabu, apie tai nepatogu ir nejauku kalbėti.
5 intymios higienos patarimai moterims: ypač aktualu šiltuoju metų laiku
Rūpintis kūno švara ir turėti susiformavusius teisingus ritualus būtina visais metų laikais. Visgi, vasaros metu, atšilus orams, įprastai žmogus prakaituoja gausiau. Ypač aktualiu klausimu tampa moterų tinkamas pasirūpinimas intymia higiena, kad būtų išvengta blogų bakterijų dauginimosi, prasto kvapo ir infekcijų.
Norint kuo gaiviau ir švariau praleisti vasarą, rekomenduojama:
Gerti daug vandens. Vanduo išstumia iš kūno toksinus ir palaiko sveiką pH pusiausvyrą.
Intymi higiena: vaistininkė pataria, kokių klaidų nedaryti
Tinkama intymi higiena svarbi siekiant išvengti įvairių ligų, blogo kvapo, bakterijų ir yra neatsiejama nuo rūpesčio savimi. Tiesa, daliai žmonių ši tema vis dar nepatogi. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Julija Aganauskaitė-Žukaitė patikina, kad kalbėti apie tai svarbu. Klausimus vaistinėje reikėtų užduoti drąsiai, o rūpintis intymia higiena pradėti nuo vaikystės.
Įspėja moteris dėl maudynių vandens telkiniuose: vasarą nedarykite šios klaidos
Vasariška šiluma, prakaitas, maudynės įvairiuose vandens telkiniuose, dažnas prausimasis po dušu, įvairios depiliacinės priemonės – visa tai gali nemenkai atsiliepti intymiai moters sveikatai. Vaistininkė Inga Norkienė pažymi, jog netinkama intymi higiena vasaros metu gali paskatinti ir tam tikrų bakterijų ar net ligų atsiradimą bei paaiškina, kokių taisyklių reikėtų laikytis.
Atsakė į klausimą, kaip dažnai reikia keisti apatinius drabužius
Dažnai tai yra vieni iš paskutinių drabužių, kuriuos keičiame, todėl „TikTok“ vaizdo įrašas, kuriame teigiama, kad moterys kas šešis ar devynis mėnesius turėtų išmesti apatinius drabužius, žmones privertė sunerimti.
Tačiau ekspertai šį teiginį atmeta, o vieno ginekologo teiginys, kad skalbimo mašinos nesunaikina senų apatinių rūbų „bakterijų, patogenų ir pluoštų“, yra tiesiog netiesa, rašo nzherald.co.nz.
Intymi higiena menstruacijų metų: ar nežinojimas gali pakenkti?
Moters gyvenimas juda tam tikru ritmu, kurį lemia menstruacinis (lytinis) ciklas. Vidutiniškai jis trunka 28 dienas, tačiau gali svyruoti ir nuo 20 iki 40 dienų. Paprastai, moterys kraujuoja 3–7 dienas per ciklą, bet tai – taip pat individualu. Tačiau viena taisyklė galioja – intymia higiena svarbu rūpintis ne tik kasdien, bet ypač menstruacijų metu. Dažnai moterys drovisi šia tema kalbėti garsiai. Jos linkusios atsakymų ieškoti internete, užuot pasitarusios su ginekologu ar vaistininku.
Ragina šios kūno vietos neplauti dušo žele ir muilu: štai, kas gresia
Mikrofloros kitimas skirtingais amžiaus tarpsniais rodo, kad moters sveikatai didelės įtakos turi hormonų pokyčiai. Norint išvengti sveikatos problemų ir diskomforto, intymiai higienai derėtų skirti daugiau dėmesio.
Vaisingo amžiaus moters makštyje, kol yra pakankamas estrogenų kiekis, vyrauja acidofilinė mikroflora, t. y. labiau rūgštinė terpė. Didžiąją dalį natūraliai makštyje gyvenančių bakterijų sudaro laktobakterijos.
Patarimai, ką būtina žinoti apie moterų intymią higieną atėjus vasarai
Rūpintis kūno švara ir turėti susiformavusius teisingus ritualus būtina visais metų laikais. Visgi, vasaros metu, atšilus orams, įprastai žmogus prakaituoja gausiau. Ypač aktualiu klausimu tampa moterų tinkamas pasirūpinimas intymia higiena, kad būtų išvengta blogų bakterijų dauginimosi, prasto kvapo ir infekcijų.
Norint kuo gaiviau ir švariau praleisti vasarą, rekomenduojama:
1. Gerti daug vandens. Vanduo išstumia iš kūno toksinus ir palaiko sveiką pH pusiausvyrą.
Ignoruoti negalima: šlapinimosi dažnumas parodo pavojingas ligas
Šlapinimosi aspekto specialistai ignoruoti nepataria. Tai, kiek kartų dienoje šlapinatės, yra svarbus rodiklis apie jūsų sveikatą. Jei šlapinamasi daugiau nei 6-7 kartus, patariame kreiptis į specialistus. Tinklaraštis healthline pateikia duomenis, jog žmogus per parą šlapinasi nuo 4 iki 10 kartų.
REKLAMA
REKLAMA
Be tabu: kaip teisingai pasirūpinti intymia sveikata
Nors visi žino, kaip intymios sveikatos problemos blogina gyvenimo kokybę, specialistai pastebi, kad kalbėti apie šias ligas moterims vis dar nedrąsu, kartais netgi vengiama kreiptis į gydytoją. Todėl intymia savijauta dažnai susirūpinama tik tada, kai nemalonūs simptomai tampa nepakeliami.
Tobulos atostogos: 10 patarimų kiekvienai moteriai
Kas moterims svarbu atostogų metu? Tai gali būti trokštamas kelionės tikslas, smagi kompanija, tačiau taip pat aktualus ir kelionės komfortas. Higienos klausimai gali apsunkinti ilgai planuotas atostogas ne vienai moteriai bei merginai. Šie nepatogumai gali sugadinti netgi trumpą išvyką, todėl Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja ginekologė Vida Kudzienė pateikia sąrašą naudingų patarimų, kurie leis jaustis patogiai kiekvieną atostogų akimirką.
Mielinė infekcija ir penki būdai jos išvengti
Mielinė infekcija – viena iš tų nemaloniųjų ligų, su kuria susiduria daugelis moterų. Jei jau kartą ją patyrei, veikiausiai imsiesi visko, kad taip nenutiktų ir vėl. Kol kas vakcina nuo šios infekcijos dar tik kuriama, taigi čia pateiksime keletą būdų, padėsiančių išvengti ligos dar prieš jai prasidedant. 1. Nevaikščiok po patalpą ilgai vilkėdama šlapią maudymosi kostiumėlį ar prakaitu sudrėkusias kelnaites.
Daugiau jokio odos sudirgimo bei infekcijų menstruacijų metu (konkursas)
Tinkamos higienos priemonės mėnesinių metu ypač svarbios, nes padidėja infekcijos rizika. Būtent šiomis dienomis moters organizmas (ypač lytiniai organai) yra imlesnis įvairiems susirgimams. Gydytojai ginekologai yra pastebėję, kad netinkamų higieninių paketų naudojimas menstruacijų metu sukelia odos šutimus, paraudimus, alerginius bėrimus, niežulį, tokias dažnai pasitaikančias ligas kaip kandidozę, bakterinę vaginozę ar vulvitą.
Intymios higienos paslaptys
Merginos, jei norite būti vaisingos ir susilaukti atžalų, intymia higiena turite rūpintis du kartus per dieną! Norime, kad visos mūsų skaitytojos būtų sveikos, todėl nieko nelaukiame ir dalijamės su jumis pagrindinės intymios higienos paslaptimis ir taisyklėmis, kurias turi žinoti kiekviena.
Prausimosi priemonės. Idealus variantas yra naudoti specialias intymios higienos priemones, kurių pH yra pritaikytas jūsų odai. Labai svarbu, kad naudojamos priemonės nedirgintų odos.