Tačiau ekspertai šį teiginį atmeta, o vieno ginekologo teiginys, kad skalbimo mašinos nesunaikina senų apatinių rūbų „bakterijų, patogenų ir pluoštų“, yra tiesiog netiesa, rašo nzherald.co.nz.
„Kalbant apie sveikatą, nebūtina kas šešis ar devynis mėnesius išmesti apatinius, jei juos keičiate kiekvieną dieną, o po kiekvieno dėvėjimo skalbiate karštu vandeniu“, − sakė dermatologas iš Sidnėjaus Dr Shreya Andric.
„Tiesa, skalbimo mašinos gali nesunaikinti visų organizmų, tačiau yra toks reiškinys, vadinamas „inokuliacijos efektu“, dėl kurio infekcijai sukelti reikia tam tikro kiekio organizmų. Jūsų skalbimo mašina nepaliks pakankamai bakterijų, kad sukeltų jums problemų“.
Medicinos ekspertai buvo priversti prabilti po to, kai viena moteris iš JAV, Casaundra, vadinanti save @kittychemist ir parduodanti savo moteriškų higienos produktų liniją per „TikTok“, išpopuliarėjo dėl savo apatinių drabužių.
„Ne visos bakterijos, patogenai ir pluoštai pašalinami skalbimo metu“, − tvirtino ji.
Casaundra taip pat sakė, kad anksčiau buvo užsikrėtusi infekcija nuo savo apatinio trikotažo, kurį „dėvėjo per ilgai“.
„Kuo ilgiau laikysime senas kelnaites, tuo didesnė tikimybė, kad bakterijų sukėlėjai ir (išmatų) dalelės gali likti ant apatinių drabužių “, − tvirtino ji kitame vaizdo įraše.
Casaundra teiginiai sukėlė įnirtingas diskusijas socialiniame tinkle „TikTok“, daugelis moterų tvirtino, kad tiesiog neįmanoma ir nebūtina taip dažnai pirkti naujus apatinius drabužius.
„Nežinau, apie kokias bakterijas jūs kalbate, bet aš ne vienerius metus laikiau apatinius drabužius ir niekada neturėjau mielių infekcijos ar UTI“, − rašė kita moteris.
Paneigė kalbas apie bakterijas
Netrukus į diskusiją įsitraukė medicinos ekspertai, o kanadietė ginekologė Jennifer Gunter paneigė teiginį, kad apatinius drabužius reikia keisti taip dažnai.
Ponia Gunter yra knygos „Vaginos biblija“ autorė ir garsėja tuo, kad paneigia abejotinas moterų seksualinės sveikatos procedūras, pavyzdžiui, nefrito kiaušinių naudojimą.
Savo paskelbtame „TikTok“ vaizdo įraše Gunter sako, kad „paprasčiausiai tai netiesa“, jog apatinis trikotažas po šešių mėnesių tampa „tam tikra infekcine katastrofa“.
„Kai žmonės tau sako, kad su apatiniais drabužiais reikia daryti tikrai ypatingus dalykus, tai tik skaistybės kultūros pratęsimas“, − sakė ji, turėdama mintyje įsitikinimą, kad moterys iki vedybų turi likti „skaisčios“.
„Tai visiškai netiesa, apatinius drabužius turėtumėte skalbti taip, kaip skalbiate kitus daiktus, kuriuos dėvite ant kūno, tačiau jie stebuklingai netampa problema po šešių ar devynių mėnesių“, − teigė ji.
Gunter taip pat parodė keletą savo apatinių, kuriuos ji dėvi ilgiau nei šešis mėnesius, ir pataria moterims pirkti naują apatinį trikotažą „tada, kai to norite ar kai senasis suplyšta“.
„Vienintelis dalykas, kurį matote, yra šiek tiek pabalęs kelnaičių paslėpsnio tarpelis, nes makšties išskyros yra rūgščios ir pakeičia spalvą, ypač juodų apatinių“, − sakė ji apie savo apatinius.
Gydytojas Andric sutinka, sakydamas jog vienintelė priežastis atsisakyti apatinių − jei jie suplyšta ar tampa per ankšti.
„Pakeiskite apatinius, kai jie susidėvi. Be to, pernelyg aptempti apatiniai drabužiai gali sudirginti išorinius lytinius organus ir makštį bei sukelti infekciją, taigi, jei audinys susitraukė arba jūsų kūnas pakeitė formą, laikas su apatiniu trikotažu atsisveikinti“, − teigia jis.