ilgalaikiai bedarbiai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ilgalaikiai bedarbiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ilgalaikiai bedarbiai“.
Baigiasi katino dienos ilgalaikiams bedarbiams: nuo penktadienio įsigaliojo nauja tvarka
Penktadienį įsigalioja nauja užimtumo sistema, skatinanti bedarbius susirasti darbą. Darbo neturinčiam žmogui 12 mėnesių du kartus atsisakius pasiūlymo dirbti, jis netektų bedarbio statuso. Užimtumo tarnyba šį statusą iš karto panaikins ir tuo atveju, jeigu gaus informacijos apie bedarbio nelegalias pajamas ir nelegalų darbą.
Seimo ir Vyriausybės atstovai sutaria: būtina mažinti ilgalaikių bedarbių armiją
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovas pareiškė, kad ilgalaikių bedarbių išlaikymas valstybei brangiai kainuoja, o Socialinės apsaugos ir darbo ministerija „snaudžia“. Finansų ministro patarėja sako, kad tai gali paskatinti pertvarkyti socialinę nedarbo rėmimo sistemą. „Ilgalaikiai bedarbiai neina netgi dirbti. Darbo birža atsiunčia į įmonę žmogų, o bedarbis nuėjęs sako: parašyk man, kad netinku.
Pažįstate ilgalaikių bedarbių? Laikas sukrusti!
Ilgalaikis nedarbas, kai darbingam žmogui nepavyksta rasti darbo pusmetį, metus ar dar daugiau, laikomas ypatingai pavojingu reiškiniu. Jis sukelia ne tik ekonominių, bet ir psichologinių sunkumų: gali išsivystyti nepasitikėjimo savimi jausmas, netikrumas dėl ateities, atsirasti pasyvumo apraiškų elgsenoje.
Ilgalaikių bedarbių – dukart mažiau
Jau kuris laikas viešai skelbiama, kad nedarbas Lietuvoje pasiekė neregėtus mastus, tačiau kai kurie darbdaviai ieško darbuotojų, siūlydami ne tik atlyginimą, bet ir nemokamą maitinimą, darbo vietą netoli namų, stipendijas vaikams ir kt., rašo "Respublika". Bet kai kurie vis tiek mieliau renkasi bedarbio pašalpas. Lietuvos darbo birža (LDB) skelbia, kad bedarbiai šiuo metu sudaro 11 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų. LDB duomenimis, šių metų gruodžio 1 d. šalyje buvo registruota 204 tūkst.