graikijos ekonomika
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „graikijos ekonomika“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „graikijos ekonomika“.
Lietuvių įspūdžiai Graikijoje: gyventojai patys kelia destrukciją
Lietuvė Roberta Atėnuose praleido kelias savaites, o dabar apsistojo Hersonissos mieste šiaurinėje Kretoje dalyje. Viso Graikijoje ji ketina praleisti 1,5 mėnesio, bet jau dabar susidarė nuomonę: kai kas graikų elgsenoje nėra logiška. Po Kretą keliaujanti lietuvė Ieva mano panašiai: streikuodami graikai tiesiog apgaudinėja patys save. Be to, užsienio turistai gali prarasti pasitikėjimą šia valstybe ir nebenorėti ten vykti.
TVF: Graikija įgyvendina griežtas taupymo priemones
Graikija jau pradeda vykdyti ekonomines reformas, kurios yra numatytos milžiniškoje pagalbos programoje, kuria siekiama išgelbėti šalį nuo bankroto, teigia Europos Sąjungos (ES), Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir Europos Centrinio banko (ECB) atstovai.
Atlikę pirminę apžiūrą institucijų, kurios dalyvauja gelbėjimo programoje, atstovų grupė teigė, kad vyriausybė tvirtai kontroliuoja išlaidas, o biudžeto deficitas gegužės pabaigoje buvo mažesnis nei tikėtasi.
„Moody's“ Graikijos reitingą nukirpo iškart keturiais lygiais
Tarptautinė reitingų agentūra „Moody's Investors Service“ ženkliai apkarpė Graikijos kredito reitingą ir paliko galioti stabilią reitingo perspektyvą, tai reiškia, kad tolimesnis reitingo mažinimas yra mažai tikėtinas, praneša Bloomberg.
„Moody's“ Graikijos reitingą sumažino iškart keturiais lygiais, nuo A3 iki neinvesticinio lygio Ba1, pabrėždama esminę grėsmę ekonomikos augimui, susijusią su 110 mlrd. eurų Europos Sąjungos ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) pagalbos paketu.
Graikijos nedarbo lygis pasiekė 12,1 proc.
Graikijos statistikos institucija pranešė, kad nedarbo lygis šalyje vasario mėnesį pasiekė naujas aukštumas, praneša CNBC.
Nedarbo lygis Graikijoje pasiekė 12,1 proc. Sausį šalies nedarbo lygis sudarė 11,3 proc.
Pasak statistikos institucijos, Graikijoje 2010 metų vasarį darbo neturėjo 605 277 žmonių.
Graikija raginama palikti euro zoną
Finansinės pagalbos Graikijai planas pažeidžia pačios Europos Sąjungos sutarties sąlygas, o skolų kamuojama šalis, norėdama sugrįžti prie augimo, turi atsisakyti euro, naujienų agentūrai CNBC teigė Erlangen-Nürnberg universiteto profesorius Karl Albrecht Schachtschneideris.
Profesorius priklauso grupei profesorių, kurie ruošiasi mesti iššūkį Graikijos gelbėjimo planui Vokietijos konstituciniame teisme iškart po to, kai mechanizmas bus aktyvuotas.
Rinką sujudino patvirtintas Graikijos rėmimo paketas
Valiutų rinkos apžvalgaPenktadienį pasaulinėje valiutų rinkoje JAV doleris ryškiau silpnėjo europietiškų valiutų atžvilgiu. Rinkoje pasklido gandai, kad Europos (ES) lyderiai pasiūlė Graikijai finansinį gelbėjimosi paketą. Savaitgalį šios naujienos buvo patvirtintos, kas lėmė staigų euro kurso šuolį aukštyn.
JAV akcijų rinkos indeksai Dow Jones ir S&P 500 penktadienį atitinkamai kilo 0.64% ir 0.67%. Naftos žaliavos (WTI) barelio kaina svyravo ties 85 JAV doleriais.
Graikai pirštais rodo į Portugaliją
Su finansų problemomis susidūrusi Graikija perspėja, kad kai kurių kitų euro zonos šalių laukia Graikijos likimas. Ministro pirmininko pavaduotojo Theodoro Pangaloso teigimu, kita probleminių valstybių eilėje – Portugalija.
Portugalų dienraščiui Journal de Negocios duodamas interviu T. Pangalosas portugalams parekomendavo nelikti nešališkiems Europos Sąjungos ginčuose dėl finansinės pagalbos ekonomiškai nusilpusioms narėms.
Graikijos padėtis suprastėjo
Europos padėtis dėl pagalbos suteikimo finansinių problemų kamuojamai Graikijai dar labiau suprastėjo Europos Centrinio banko prezidentui Jean-Claude Trichet pasisakius prieš žemas paskolų palūkanų normas, kurių prašo Graikijos vyriausybė.
Harvardo profesorius: Graikijos taupymo planas žlugs
Harvardo universiteto profesorius Martinas Feldsteinas teigia, kad Graikijos taupymo planas žlugs ir šalis gali pasitraukti iš bendros valiutos sąjungos siekiant susitvarkyti su finansų krize.
Patirdama spaudimą iš investuotojų ir politikų, ministro George Papandreou vyriausybė šiais metais siekia 4 proc. sumažinti biudžeto deficitą, kuris šiuo metu siekia 12,7 proc. bendrojo vidaus produkto ir pažadėjo, kad 2012 m. pasieks 3 proc. Europos Sąjungos ribą.
Savaitės Lietuvos verslo apžvalga trumpai ir apklausos rezultatai
Paskelbta, jog pernai Lietuvoje įregistruota 6338 naujų uždarųjų akcinių bendrovių ir individualiųjų įmonių. Tai yra keturiais šimtais mažiau, nei 2008-aisiais. Pernai registruotų naujų įmonių vadovų, kurie yra buvę ar tebėra vadovaujančiais asmenimis ar akcininkais įmonėse, kurios turi nepadengtų įsiskolinimų, turto areštų, yra likviduojamos ar bankrutavusios, procentas išliko toks pats, kaip užpernai – 3 proc.
REKLAMA
REKLAMA
Ar padėti Graikijai? (apklausa pasibaigusi)
Balsas.lt rubrikoje „Verslas“ nuo šiol turėsime naują tradiciją: savaitės temą. Tai reiškia, jog savo skaitytojų prašysime visą savaitę dalintis mintimis su Jūsų finansine padėtimi, bendra Lietuvos ekonomikos būkle, mokesčiais, užsienio šalių ekonomika ir kitais su verslu bei ekonomika susijusiais klausimais.
Savo nuomonę kviečiame išreikšti dalyvaujant apklausoje ir komentaruose po straipsniu.
Vokiečiai: parduokite Akropolį, bankrutuojantys graikai!
Graikija turėtų išparduoti dalį savo žemių, istorinių pastatų ir meno kūrinių skolų padengimui. Tai pareiškė vokiečių politikai Josefas Schlarmannas (Vokietijos kanclerės Angelos Merkel Krikščionių demokratų sąjungos narys) ir Frankas Schaeffleris (Laisvųjų demokratų partijos narys). Jų teigimu, įtampa tarp Atėnų ir Berlyno neišvengiamai didėja, rašo Guardian.co.uk.
Net išgelbėjus Graikiją euro ateitis liktų neaiški
Laikinos pagalbos turėtų pakakti išgelbėti Graikiją, tačiau didesnės Europos problemos paliks bendrą regiono valiutą neaiškioje padėtyje, teigė investuotojas Georgas Sorosas.
G. Soroso nuomone, Europos Sąjungai buvo reikalinga agresyvesnė kontrolė ir instituciniai susitarimai dėl sąlyginės pagalbos.
Euras sugebėjo reabilituotis JAV dolerio atžvilgiu
Penktadienį pasaulinėje valiutų rinkoje euras sugebėjo kiek reabilituotis JAV dolerio atžvilgiu. Buvo sulaukta keleto makroekonominių rodiklių iš JAV ir Europos.
JAV akcijų rinkos indeksai Dow Jones ir S&P500 atitinkamai pasistiebė 0.09 ir 0.22 proc. Naftos žaliavos (WTI) barelio kaina sugebėjo pakilti iki 80 JAV dolerių. Kainą teigiamai veikė naujienos apie Graikijos finansinio gelbėjimo planus. Aukso uncijos kaina buvo pakilusi iki 1127 JAV dolerių – aukščiausio šio mėnesio lygio.
Rinkoje karaliavo JAV doleris ir jena
Ketvirtadienis pasaulinėje valiutų rinkoje buvo įspūdinga diena. JAV doleris ir Japonijos jena stipriai brango visų pagrindinių valiutų atžvilgiu. Tačiau JAV doleris stiprėjo ne todėl, kad šiandien tikimasi sulaukti itin gerų JAV darbo rinkos duomenų. Atvirkščiai, investuotojus kaustė nerimas ir jie traukėsi iš rizikingesnėmis laikomų pozicijų.
Rinkose ir toliau tvyro daug abejonių dėl Graikijos ir jai savo problemomis giminingų šalių (Ispanija, Portugalija) likimo.
Graikų planą Europos Komisija pasitiko skeptiškai
Pagaliau Graikija Europos Komisijai (EK) pristatė savo gelbėjimosi planą. Per trejus metus jis turi prikelti šalį iš sunkios finansinės ligos patalo.
Ekonomikos analitikai kraipo galvas. Juos nustebino plano ambicingumas ir Graikijos valdžios perdėm optimistinės prognozės. Per trejus metus graikai žada šalies deficitą, siekiantį 8,7 proc., sumažinti iki Europos Sąjungos (ES) toleruojamo lygio - 3 procentų. Pagal planą deficitas šiais metais sumenks 4 procentais.
Standard and Poor's sumažino Graikijos kredito reitingus
Reitingų agentūra Standard & Poor's sumažino Graikijos kredito reitingus vienu punktu, taip pat teigė, kad galimas dar vienas reitingų apkarpymas, jei vyriausybė nesugebės gauti politinės paramos fiskalinio konsolidavimo programai.
Standard & Poor's mažindama Graikijos reitingus pasekė kitos reitingų agentūros Fitch pavyzdžiu, kuri jau praėjusią savaitę apkarpė šalies retingus ir taip sukėlė investuotojų susirūpinimą dėl fiskalinės padėties visoje euro zonoje.