Penktadienį pasaulinėje valiutų rinkoje euras sugebėjo kiek reabilituotis JAV dolerio atžvilgiu. Buvo sulaukta keleto makroekonominių rodiklių iš JAV ir Europos.
JAV akcijų rinkos indeksai Dow Jones ir S&P500 atitinkamai pasistiebė 0.09 ir 0.22 proc. Naftos žaliavos (WTI) barelio kaina sugebėjo pakilti iki 80 JAV dolerių. Kainą teigiamai veikė naujienos apie Graikijos finansinio gelbėjimo planus. Aukso uncijos kaina buvo pakilusi iki 1127 JAV dolerių – aukščiausio šio mėnesio lygio. Pirmadienį ryte aukso pirkėjai taip pat rodė aktyvumą.
Euro ir JAV dolerio valiutų poros kursas penktadienį buvo nusileidęs iki 1.3443 lygio, kuriame radęs stiprų pirkėjų palaikymą atšoko aukštyn ir dieną baigė 1.3616 lygyje. Penktadienį euras prieš JAV dolerį pabrango 0.67 procento.
Būtų logiška, kad Federaliniam rezervų bankui (FED) pradėjus siųsti monetarinės politikos griežtinimo signalus (padidinta diskonto norma) JAV doleris turėtų ir toliau stiprėti. Viena iš galimų penktadieninio staigaus euro brangimo priežasčių – stiprus valiutos perpardavimas. Taip pat savaitės pabaigoje dalis investuotojų nusiiminėjo pelnus, uždarinėjo opcionų sandorius. Tačiau kol kas abejotina, ar euro sustiprėjimas gali būti ilgalaikis. JAV ekonomikos rodikliai pastaruoju metu yra labiau džiuginantys nei euro zonos. Be to, eurą vis kamuoja Graikijos problemos, tačiau jos nesitęs amžinai. Jau dabar yra beveik paruošti finansinio gelbėjimo planai. Geros žinios iš Graikijos turėtų teigiamai veikti ir eurą. Šią savaitę bus sulaukta daug svarbių ekonominių rodiklių, kurie turėtų padėti rinkos dalyviams apsispręsti ir nustatyti kurso kryptį.
Penktadienį iš euro zonos buvo skelbta nemažai ekonominių rodiklių. Euro zonos verslo aktyvumo indeksas gamybos sektoriuje padidėjo nuo 52.4 iki 54.1, tačiau paslaugų sektoriuje smuktelėjo nuo 52.5 iki 52. Einamosios sąskaitos perviršis sudarė 1.9 mlrd. eurų, nors buvo prognozuotas 0.6 mlrd. deficitas. JAV paskelbė infliacijos duomenis. Vartotojų kainų mėnesinis augimas nepakito ir siekė 0.2 proc., nors buvo laukta 0.3 proc. kilimo. Grynoji infliacija sudarė -0.1 procento.
Didžiosios Britanijos svaro ir JAV dolerio kursas penktadienį nusileido 0.34 proc. iki 1.5473 lygio. Vienu metu kursas buvo smukęs net iki 1.5340 lygio. Paskelbti D.Britanijos mažmeninės prekybos duomenys nuvylė rinkos dalyvius. Pardavimai smuko 1.2 proc. Analitikai tikėjosi mažesnio, 0.5 proc. sieksiančio kritimo. Pardavimus stipriai neigiamai veikė ekstremalios oro sąlygos, kurios sutrikdė įprastą britų gyvenimo ritmą. JAV dolerio ir Japonijos jenos valiutų poros kursas smuktelėjo 0.24 proc. iki 91.54 lygio, tačiau visa savaitė buvo sėkmingesnė JAV doleriui.
Šiandien ekonominių rodiklių kalendorius yra absoliučiai tuščias, tačiau ši savaitė anaiptol nebus nuobodi. Svarbių naujienų tikrai netrūks. Svaro ir JAV dolerio kursams įtakos gali turėti investuotojų lūkesčiai susiję su skelbiamais patikslintais bendro vidaus produkto duomenimis.