geologai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „geologai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „geologai“.

Sausra neramina vandens tiekėjus, geologai sako – tai įprasta

Nusistovėjus itin sausiems ir saulėtiems orams Lietuvos gyventojai suvartoja kelis kartus daugiau vandens – kai kurios vandens tiekimo įmonės jau prašo gyventojų vakarais naudoti mažiau vandens, laistyti želdinius kitu laiku. Tuo metu Lietuvos geologijos tarnyba teigia, kad sausra šalyje yra įprastas reiškinys, ji turi įtakos požeminiam vandeniui, tačiau jo tiekėjams iššūkių kyla ne dėl sausros, o dėl nepasiruošimo.
Aktualijos 2023-06-12

Norvegijos kalnuose žuvusios lietuvės studentės tėtis lieja ašaras: vis dar netiki, kad tai nelaimingas atsitikimas

Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės žūtis 2015 m. birželio 27 d. sukrėtė visą Lietuvą. Žuvusios merginos tėtis Antanas Šakinis iki šiol negali atsistebėti atsainiu Lietuvos teisėsaugos institucijų darbu tiriant šią bylą. Ilgą laiką atsakomybės kratėsi ir Vilniaus universitetas, kuris žuvusios tėčio įsitikinimu, neužtikrino saugumo praktikos užsienyje metu. Negana to, geologe svajojusi tapti gabi studentė kalnuose buvo rasta basa – be batų.

Geologai paėmė visus mėginius dėl arseno Raseinių rajone

Lietuvos geologijos tarnyba Raseinių rajone paėmė visus būtinus mėginius išaiškinti, iš kur geriamajame vandenyje atsiranda arseno. Pirmąsias išvadas pateikti žadama pavasarį. „Baigti laiko darbai, išgręžti gręžiniai, paimti visi mėginiai, tai yra gruntas ir požeminis vanduo“, – BNS sakė Geologijos tarnybos Hidrogeologijos skyriaus vedėja Rasa Radienė. Mėginius geologai ėmė Šienlaukio ir Ražaitėlių gyvenvietėse Raseinių rajone.

Gedimino kalno gelbėjimo planas jau yra?

Lietuvos Geologijos tarnyba pateiks rekomendacijas, kokius sprendimus reikėtų priimti siekiant išsaugoti avarinės būklės Gedimino Kalną Vilniuje. Geologijos tarnybos direktoriaus pavaduotoja Jolanta Čyžienė BNS sakė, kad rekomendacijos bus teikiamos Vyriausybei, Aplinkos ir Kultūros ministerijoms, taip pat kalną valdančiam Nacionaliniam muziejui.
Aktualijos 2017-07-26

Gedimino kalnui skelbiamas verdiktas

Nacionaliniame muziejuje Vilniuje geologai iš Lenkijos, tyrę pietrytinį Gedimino kalno šlaitą, ketvirtadienį pristatys pirminius savo tyrimo rezultatus. Birželio pabaigoje – liepos pradžioje Lenkijos hidrogeologijos, hidrotechnikos ir geologijos specialistai atliko pietrytinio Gedimino kalno tyrimus. Ketvirtadienį bus pateikti tik pirminiai jų rezultatai.

Čilę sukrėtė žemės drebėjimas

Čilės šiaurinį regioną sukrėtė 6,2 balo žemės drebėjimas, bet valdžios pareigūnai sako, kad pranešimų apie nukentėjusius žmones ar sugriovimus negauta. Anot JAV geologijos tarnybos, penktadienį apie 18 val. vietos laiku įvykusio žemės drebėjimo epicentras buvo už 69 kilometrų į šiaurės šiaurvakarius nuo Taltalo. Čilės avarinių tarnybų štabas nurodė, kad pranešimų apie sužeidimus ar infrastruktūros pažeidimus negauta; tuo tarpu Čilės karo laivynas atmetė cunamio galimybę.
2015-11-28

Sibiro ugnikalniai apkaltinti didžiausiu Žemės istorijoje gyvūnų išmirimu

Geologai priėjo išvadą, kad pagrindine masinio gyvūnų išmirimo permo periodo pabaigoje priežastimi tapo padidėjęs jūros vandens rūgštingumas, kurį sukėlė anglies dioksidas, į atmosferą išskirtas aktyvių Sibiro ugnikalnių. Savo tyrimų rezultatus geologai paskelbė Science žurnale, o glaustai su jais galima susipažinti Nature News puslapyje. Vėlyvajame perme, prieš 252 milijonus metų, per maždaug dešimt tūkstančių metų okeanų pH sumažėjo 0,7 vieneto.
2015-04-11

Geologiniai pavojai Vilniuje ir Kaune – specialus žemėlapis

Vilniaus ir Kauno, dviejų didžiausių mūsų šalies miestų, geologinių pavojų žemėlapis įtrauktas į Europos urbanizuotų teritorijų geologinių pavojų atlasą. Šį atlasą, kurį neseniai parengė Europos kosmoso agentūra, sudaro 52 Europos miestų žemės paviršiaus stabilumo žemėlapiai.
2015-02-02

Kai prasmenga žemė

Šiame vaizdo siužete galima pamatyti šalia vieno kaimo Dagestane atsivėrusią smegduobę. Pranešama, kad šios daugiau nei 30 metrų gylio įgriuvos atsiradimo priežastis bando išsiaiškinti geologai.
2012-04-25

Dujų gręžinys sukėlė žemės drebėjimą

Kontraversiškai vertinama nauja gręžimo operacija ieškant skalūninių dujų Lancashire'o grafystėje buvo sustabdyta po antrojo vietovėje įvykusio žemės drebėjimo. Manoma, kad šį seisminį reiškinį sukėlė patys geologai, skelbia „The Independent“. Žemės drebėjimas praėjusį penktadienį netoli Blackpoolo prasidėjo tuo metu, kai energijos kompanijos „Cuadrilla Resources“ darbuotojai į žemės gelmes dideliu spaudimu purškė specialų skystį, turintį ištirpinti uolas ir išlaisvinti dujų klodus.
2011-06-02
REKLAMA
REKLAMA

Geologai: Islandijos ugnikalnio išsiveržimas baigėsi

Manoma, kad Islandijos Grimsviotno ugnikalnio išsiveržimas baigėsi, mat jau keletą dienų nefiksuojama jokio jo aktyvumo, teigė Islandijos meteorologijos tarnybos atstovai. „Nematome jokių kitų ženklų, tik kad išsiveržimas baigėsi. Mūsų įranga jokio aktyvumo nefiksuoja nuo šeštadienio 7 val. ryto“, – naujienų agentūrai AFP teigė Steinunnas Jakobsdottiras.
2011-05-30

Skalūnines dujas Lietuvoje naudosime po dešimtmečio

„Bus steigiama darbo grupė, kuri toliau nagrinės skalūninių dujų gavybos klausimą. Jeigu Lietuva tikrai turėtų tokios vertės gamtinius ištekius (kaip preliminariai skaičiuojama), tai būtų labai ženkli įtaka tolimesnei valstybės raidai“, – po pasitarimo pas Ministrą Pirmininką Andrių Kubilių sakė energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

Pragaro vartai

Jei kas apie juos negirdėjo, žinokite, jog jie yra Turkmėnijoje. 1971 m.  gamtinių dujų ieškoję geologai gręždami gręžinį pasiekė dujų klodus, tačiau netikėtai įgriuvo žemė ir gręžinio paviršiuje susiformavo maždaug 70 metrų skersmens duobė. Kad būtų išvengta nuodingų dujų nuotėkio, buvo nuspręsta iš įgriūvos sklindančias dujas padegti. Tikėtasi, kad jos sudegs per kelias dienas, bet liepsna plaikstosi jau 40 metų.  Vietiniai gyventojai šią vietą praminė pragaro vartais.
2011-05-17

Nemuno delta po 50 metų gali nuskęsti

Sausumos plotų Nemuno deltoje pokyčius stebintys geologai teigia, jog jei dabartinės čia pasireiškiančios sausumos ploto mažėjimo tendencijos nesikeis, po 50 metų delta gali būti užlieta vandens.

Lietuvos geologai perspėja apie sunkias jų ignoravimo pasekmes

Lietuvos geologų sąjunga (LGS) pranešė, kad dėl pastaraisiais metais itin paaštrėjusio geologijos tyrimų, jų duomenų bei specialistų išvadų ignoravimo ir dirbtinių biurokratinių trukdžių kyla grėsmė sėkmingam Lietuvos naudingųjų iškasenų įsisavinimui ir darniam šios ūkio veiklos vystymuisi. Lietuvos geologai įsitikinę, kad, nepakeitus dabartinės situacijos, ateityje laukia skaudūs padariniai, teigiama LGS pranešime.
2009-12-16
Į viršų