genetinis tyrimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „genetinis tyrimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „genetinis tyrimas“.
Tarp priešistorinių europiečių buvo tamsiaodžių mėlynakių
Vieno medžiotojo ir rinkėjo, gyvenusio Ispanijoje prieš maždaug 7 000 metų, DNR rodo, kad europiečiai išliko tamsiaodžiai daug ilgiau negu iki šiol buvo manoma, sekmadienį pranešė tyrėjai. Kaip rašoma studijoje, paskelbtoje žurnale „Nature“, iš senovinio žmogaus griaučių „La Brana 1“, rastų viename giliame urve Ispanijoje 2006 metais, danties išgauta genetinė medžiaga atskleidė neįprastą derinį: tas žmogus buvo tamsiaodis ir mėlynakis.
Dvi žmonių rūšys prasilenkė tarsi laivai naktyje?
Neandertaliečiai ir Homo sapiens atstovai Europoje ir Azijoje tuo pačiu metu greičiausiai beveik negyveno, leidžia teigti naujas tyrimas.
Mokslininkai ilgai diskutavo, kiek ilgai neandertaliečiai sukiojosi aplink šiuolaikinius žmones, kai šie apsigyveno Europoje ir Azijoje prieš 40 tūkst. metų.
Kai kurie sako, kad maždaug 10 tūkst. metų, kiti galvoja, jog neandertaliečiai išnyko beveik iškart po šiuolaikinių žmonių atsikraustymo.
Ekspertai galiausiai nustatė „Titaniko“ keleivio tapatybę
Praėjus penkioms dienoms po „Titaniko“ katastrofos, laivo „Mackay-Bennett“ įgula iš vandens ištraukė šviesiaplaukio, maždaug 2 metų berniuko kūnelį.
Kaip ir dauguma kitų žuvusiųjų, jis buvo palaidotas Halifakso kapinėse, Naujojoje Škotijoje, o „Mackay-Bennett“ įgulos nariai ant jo kapo pastatė antkapį, skirtą „nežinomam vaikui“, rašo LiveScience.com.
1912 metais nuskendęs „Titanikas“ pasiglemžė 1497 iš 2209 laive buvusių keleivių gyvybes.
Senieji jūros dumbliai – dabartinių augalų protėviai
Seni jūros dumbliai, rasti augantys giliai jūroje, yra „gyvosios fosilijos“, praneša mokslininkai. Jų kilmė ir sandara tiriamos.
Dvi jūros dumblių rūšys, augančios daugiau negu 200 m gylyje po vandeniu, atstovauja anksčiau nepažintai senovinei dumblių formai, – informuoja BBC.
Tokie dumbliai galėtų priklausyti seniausiems iš visų žinomų žaliųjų augalų. Milijardas metų skiria juos nuo jų protėvių.
Atradimo detalės yra pateikiamos „Journal of Psychology“ puslapiuose.
Šunys prijaukinti Vidurio Rytuose, ne Azijoje
Šunų (pradedant prancūzų pudeliais, baigiant vokiečių aviganiais) protėviai kilo iš Vidurio Rytų, o ne iš Azijos, kaip manyta anksčiau.
Kaip praneša „Reuters“, genetinio tyrimo rezultatai publikuoti internetinėje žurnalo „Nature“ versijoje. Genetinis mokslininkų tyrimas taip pat pagrindžiamas ir naujausiais archeologiniais radiniais.