gedimino bokštas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gedimino bokštas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gedimino bokštas“.
Gedimino pilies bokšte iškelta naujoji trispalvė
Lietuvos vėliavos dienos minėjimo ceremonijos metu sekmadienį buvo nuleista Gedimino bokšte plevėsavusi valstybinė vėliava ir pakelta naujoji, pranešė Krašto apsaugos ministerija.
2022 metų Gedimino pilies bokšto vėliava patikėta saugoti pilietiškumu pasižymėjusiai Rokiškio rajono Pandėlio gimnazijai.
Nufilmuota: Gedimino kalne laksto laukiniai kiškiai!
Naujienų portalo tv3.lt redakciją pasiekė išskirtiniai kadrai: pačiame Vilniaus centre, ant Gedimino kalno užfiksuoti laukiniai kiškiai. Ilgaausiai stačiuose šlaituose laksto vidury dienos. Beveik nekreipdami dėmesio į miesto šurmulį jie skabo žolę. Kiškiai Vilniaus mieste nėra didelė retenybė: juos galima pamatyti parkuose, dažniau naktį ar paryčiais, kai miestas ištuštėjęs. Tačiau vidury dienos pačiame miesto centre baikščius žvėrelius retai pamatysi.
Zuoko reklama ant Gedimino bokšto – be leidimo
Didžiulė raudona vėliava su užrašu „Vilnius 2035“ – tokį vaizdą ant Gedimino bokšto savaitgalį išvydo vilniečiai ir sostinės svečiai. Vis tik pasirodo, kad didžiuliam plakatui, reklamavusiam Artūro Zuoko konferenciją bokšte, leidimas negautas.
Gedimino bokšte – agresyvaus rasisto išpuolis: sužalojo ekvadorietį ir puolė moterį
Antradienio vidurdienį Lietuvoje gyvenančius užsieniečius prie Gedimino pilies pasitiko itin agresyviai nusiteikęs lietuvis. Įsiutęs, kumščiais mojuojantis jaunas vyras liepė visiems ant kalno buvusiems užsieniečiams iš čia nešdintis, nes čia – jo namai. Vaikų akivaizdoje agresyvus vyras puolė jį filmavusį ekvadorietį Fabianą Sanchezą. „Čia ne turistinis objektas. Čia istorinė vertybė. Po vlenių, o ne kažkoks tai „fotkinimui“, ir darymui „selfių“. Aš gyvenu čia keturis metus.
Atrasti knygas padeda erdvinės formos
Caro valdžiai 1864 metais Lietuvoje uždraudus spaudą lotyniškais rašmenimis, knygos gimimas bei platinimas XIX amžiaus antroje pusėje prilygo kone žygdarbiui, o kiekviena išleista knygelė buvo saugoma it didžiausias turtas. Tuo tarp šių laikų knygų gerbėjai lepinami, jie gali rinktis iš daugybės spausdinto žodžio žanrų ir formatų.