fotosintezė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „fotosintezė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „fotosintezė“.

Prof. L. Valkūnas: net ir iškirtus miškus, deguonies mes turėtume

Naudodami ultragreitus lazerius ir kvantinės fizikos žinias, mokslininkai sugeba pamatyti molekulių manevrus ląstelėse ir tikisi sukurti efektyvesnius energijos sintezės būdus. Norint suprasti ir valdyti mikro bei nanopasauliuose vykstančius reiškinius, reikia juos pamatyti. Deja, tie procesai trunka šimtamilijardines sekundės dalis, o pačių objektų matmenys ypač maži – milijoninės milimetro dalys.
2013-05-13

Kambariniai augalai ir planetos

Jūsų vazonėlyje auganti ir interjerą puošianti gėlė – tai ne tik kambarinis augalas. Tai ir maža kosmoso dalelė po jūsų stogu, suteikianti namams savitos energijos, veikianti aplink ją vykstančius procesus. Saturnas globoja stiebą Stiebas – tai atrama, savotiškas augalo stuburas. Jį valdanti planeta – Saturnas. Saturnas taip pat veikia vidines žmogaus galias, charakterį, valią, dvasios stiprybę.
2011-11-18

Eksperimentas: žmogus 2 paras kvėpuos tik augalų išskiriamu deguonimi

Plimuto universiteto (D. Britanija) profesorius Iainas Stewartas pirmasis pasaulyje nusprendė surengti eksperimentą, skirtą patikrinti, kaip augalai gali palaikyti žmogaus gyvybę. Anksčiau panašūs bandymai būdavo atliekami tik su gyvūnais, praneša BBC. Eksperimento, kuriame tiriamuoju bus pats I. Stewartas, eiga bus filmuojama ir vėliau panaudota naujame dokumentiniame filme, sakoma pranešime. Eksperimentas prasidės rugsėjo 16 dieną ir baigsis po 48 valandų.
2011-09-13

Planetose su dviem saulėmis augtų juodi medžiai

Pasak naujo tyrimo, į Žemę panašiose planetose, turinčiose keletą saulių, galėtų augti ne mums įprasti žali, o pilki ar juodi medžiai ir krūmai. Visa tai priklauso nuo šviesos, kuri dalyvauja fotosintezėje – procese, kurio metu augalai saulės šviesą paverčia energija. Fotosintezės metu pagaminamas deguonis ir taip sudaromas pagrindas daugumai gyvybės formų Žemėje egzistuoti, rašoma interneto puslapyje SPACE.com.
2011-04-20

Gatvių apšvietimo stulpus pakeis švytintys medžiai?

Gatvių apšvietimas – labai svarbi miestų infrastruktūros dalis. Tuo netrunkame įsitikinti rudenimis ir žiemomis, kai kelios šviesaus paros meto valandos prabėga darbovietėse ar mokymosi įstaigose, o į gatvę išeiname dar neprašvitus arba jau sutemus. Apšviestomis gatvėmis saugiau ir greičiau vykstame į darbą ar grįžtame namo.
2010-11-16

Salamandros gali fotosintetinti

Salamandros garsėja sugebėjimu atsiauginti prarastas galūnes. Nuo šiol jos dar keistesnės: tai pirmasis žinomas stuburinis gyvūnas, kurio ląstelėse rasta fotosintetinančių organizmų. Vadovėliuose rašoma, kad naudotis fotosintezės – proceso, kuris šviesą paverčia energija, - privalumais sugeba tik augalai, kai kurios bakterijos ir keletas smulkių bestuburių. Pasirodo, fotosintetinti gali ir sudėtingesni gyvūnai, turintys stuburą.
2010-10-13

Fotosintetinis automobilis

Ne per seniausiai pristatėme gan beprotišką idėją apie dumbliais varomus orlaivius, o jau turime naujų žinių. Dizaineriai Michalas Vlcekas ir Klaviras sukūrė futuristinio ekologinio automobilio modelį. Tačiau svarbiausia čia ne dizainas, o tai, kas yra jo viduje. Automobiliui nereikia degalų, netgi biodyzelio ar elektros baterijos. Jį į priekį (ir atgal) varys fotosintezės būdu gaminama energija.
2010-06-17
Į viršų