europos sąjungon
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „europos sąjungon“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „europos sąjungon“.
Algirdas Paleckis: Ar prasiverš anglų ir kitos užsienio kalbos į laisvos Lietuvos televizijas?
Lietuva - Europos Sąjungos narė, bet lingvistinis laukas, kuriame gyvename, dar nėra europietiškas. Juk esminis Europos bruožas yra kalbų įvairovė, per kurią žmogus ima vertinti ir pasaulio, ir nuomonių įvairovę.
Tačiau, kaip rodo apklausos, per 15 laisvės metų tik labai nedidelė Lietuvos gyventojų dalis laisvai įvaldė anglų kalbą, ką jau kalbėti apie kitas užsienio kalbas. O juk mokėti anglų kalbą šiuolaikinio pasaulio darbo rinkoje yra tas pats, kas ir mokėti skaityti ar dirbti kompiuteriu.
Užsienio spaudos apžvalga
Vakarų spauda trečiadienį (06.18) dėmesį sutelkia į Iraką, rašo apie Artimuosius Rytus, teisines bei ekonomines Europos problemas. Laikraščius apžvelgia “Laisvosios Europos” radijo žurnalistas Gintaras Aleknonis.
Irako klausimu dar per anksti daryti kokias išvadas, teigia “New York Times” apžvalgininkas Tomas Frydmenas. Čia kasdien atsitinka bent dešimt įvykių, jeigu iš tų dešimties šeši būtų teigiami, galėtume džiaugtis ir sakyti, kad einama teisinga linkme.
Jonas Valatkevičius: Apie gražiąją Europą ir blogąją reklamą
Aną dieną nustebau radęs mano impresionistinio rašinio (http://www.omni.lt/?rask$9359_16011$z_102026) apie euroagitaciją komentarą (http://www.omni.lt/?rask$9359_16011$z_102321). Per ilgus rašytojavimo metus viešų reakcijų sulaukdavau retai. Turiu pripažinti, kad dar niekada atsakymas į mano straipsnį nebuvo toks korektiškas ir mandagus. Dargiris Bradūnas traukė mane per dantį, tačiau keiksmų nesvaidė. O jų man yra tekę girdėti...
Nieko kito nebeliko, kaip atsakyti. Taip pat viešai.
Užsienio spaudos apžvalga
“Laisvosios Europos” žurnalistas Andrius Kunčina apžvelgia antradienio (03.04) Vakarų šalių dienraščius, kurie komentuoja Turkijos parlamento sprendimą neįsileisti amerikiečių karių galimam Irako puolimui, “Al Qaeda” vadeivos areštą ir Lenkijos vyriausybės krizę.
Britų dienraštyje “Independent” Merė Dejevski tvirtina, kad, atmesdama Amerikos prašymą įsileisti karius, Ankara davė Europai demokratijos pamoką.