emancipacija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „emancipacija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „emancipacija“.
Lietuvoje pirmą kartą oficialiai minima nacionalinė emancipacijos diena
Lietuvoje šeštadienį minima Nacionalinė emancipacijos diena. Praėjusiais metais Seimui papildžius Atmintinų dienų įstatymą, vasario 17 diena tapo valstybės atmintina diena.
„Nacionalinės emancipacijos dienos įtraukimas tarp valstybei atmintinų dienų – svarbus simbolinis žingsnis, kuriuo net tik pripažįstamas moterų indėlis atkuriant Lietuvos valstybę 1918 m., bet taip pat skatinama sąmoningiau galvoti apie dabartį ir ateitį. Laisvos, demokratinės valstybės kūrimas nėra baigtinis procesas.
Seimo nariai atmintinų dieną sąrašą nori pildyti Emancipacijos ir Bitininkų dienomis
Seimo nariai parengė naujų iniciatyvų dėl atmintinų dienų. Šį sąrašą norima papildyti Nacionaline emancipacijos ir Bitininkų dienomis.
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen siūlo vasario 17-ąją paskelti Nacionaline emancipacijos diena.
Jos teigimu, taip būtų paminėtas Lietuvos moterų indėlis į nepriklausomybės atkūrimą ir nepriklausomos valstybės kūrimą, priminta tęstinė emancipacinių idėjų svarba bei skatinama lygiavertiškumo principais grįsta Lietuvos visuomenės vizija ir praktika.
Garsus Lietuvos šefas būdamas 16-kos į teismą padavė tėvus: „Mama visą laiką praverkė“
Roką Galvoną galima drąsiai vadinti jauniausiu Lietuvos restoranų tinklų verslininku ir virtuvės šefu. Vos 22-ejų metų vaikino dienos yra suplanuotos taip, kad visai nelieka laisvo laiko atsikvėpti. Šiuo metu kalbėdamas jis ir pats pripažįsta nežinantis, kodėl tiek dirba, mat galėtų sustoti ir pailsėti. Tačiau, be sunkaus darbo, jis nebūtų sugebėjęs pasiekti to, ką turi dabar.
Feminizmas – vyrų baubas ar šiuolaikinė neišvengiamybė?
Figūrą slepiantys drabužiai, ūsiukai ant viršutinės lūpos, nedepiliuotos kojos ir nepadažytose lūpose smilkstanti cigaretė – tokia turėtų būti moteris, kovojanti už savo teises. Bent jau vyrų košmaruose... Jiems feminizmas (nors neretai ir kitos moterėlės tam pritaria) tampa suvyriškėjimo ekvivalentu. Ne kartą teko išgirsti, kad esu feministė: už tai, kad nenoriu tapti gimdymo mašina, namų šeimininke ar kartais imu pati vadovauti pasimatymo bei sekso paradui.
Lietuvės poruojasi su juodžiais? Teks priprasti
Kas lietuviams vyrams Anglijoje kelia didžiausią siaubą? Nesunku atspėti – jiems baisu, kad kitataučiai išgraibsto lietuvaites, kurias jie įpratę laikyti savo nuosavybe. Emigracija moteris labai pakeičia, bet nebūtinai į blogąją pusę. Ir jeigu masinė emigracija turi pliusų, tai vienas didžiausių neabejotinai yra dvasinis iš Lietuvos emigravusių moterų išlaisvėjimas.
Kažkada, prieš kokius šešetą ar septynetą metų Vilniaus oro uoste laukiau svečio iš Londono.
Moterys reklamoje: nuo beteisės iki sekso objekto
Nuo pat reklamos atsiradimo moterys tapo jos kūrėjų fantazijos objektu. Moters vaidmuo reklamoje keitės priklausomai nuo visuomenės požiūrio. Nuo beteisės namų šeimininkės iki sekso objekto ir verslo lyderės. Moters vaidmuo reklamoje keičiasi iki šiol, rašo „Business Insider“.
Vos per vieną šimtmetį moterys išgyveno dramatiškus pokyčius ne tik visuomenėje, bet ir reklamos kūrėjų vaizduotėje.
1890 metais buvo įkurta Nacionalinė Amerikos moterų balsavimo teisės asociacija.
Skaudi realybė: 16-metė su dviem vaikais ir be pastogės
Šešiolikmetė mergina laiko už mažos rankutės kelių mėnesių kūdikį. Jau ūgtelėjęs dvimetis – mažylio brolis. Pagal Lietuvos teisę visa trijulė būtų laikoma vaikais, mat nei vienas dar nesulaukė pilnametystės. Tačiau paauglė – šių dviejų berniukų mama, todėl jau porą metų teismo sprendimu ji visiškai atsako už save, dabar ir už savo vaikus.
FEMEN: mūsų akcijos yra šoko terapija
Jų metodas – nuogas krutinė. Jų tikslas – lyčių lygybė. Jos – FEMEN. Prieš šio judėjimo atstovių vizitą į Šveicariją „Tages anzeiger“ paėmė interviu iš vienos iš organizacijos atstovių Innos Ševčenko, praneša Inopressa.
„Ukrainoje moterys turi kur kas mažiau teisių už vyrus. Su mumis nesiskaito, palieka tik namų šeimininkės vaidmenį“, – teigia Inna. „Ukrainietės iš dalies pačios dėl to kaltos – vietoje to, kad būtų aktyvios, jos pasirenka nieko nedaryti.
Be kimono arba feminizmas pagal japones
Japonų feminizmo revoliucija — keistas vakarietiško maištavimo ir įsigilinimo į save derinys, kuris lėtai, bet nenumaldomai laužo tradicijas. Jaunimas beveik visus pinigus išleidžia sau, todėl šioje šalyje atsirado terminas "savanaudžiai vienišiai".
Maištautojos
Tokijo centre, parduotuvėje prie kosmetikos skyriaus, būriuojasi grupelė linksmų merginų. Jų baltuose veiduose šviečia tamsia avietine spalva dažytos lūpos.