elektromagnetinės bangos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „elektromagnetinės bangos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „elektromagnetinės bangos“.
Perspėja imtis veiksmų: Saulės sukeltos audros gali išjungti viską
Saulės magnetinės audros gali sugriauti komunikacijos tinklus ir sukelti elektros prietaisų veikimo sutrikimus, sakoma naujame britų Meteorologijos biuro tyrime. Kariuomenės pratyboms ir kitoms valstybinėms reikmėms orų žemėlapius sudarinėjantys biuro atstovai perspėjo šalies Vyriausybės atstovus, kad šios grėsmės ignoravimas gali turėti itin sudėtingų pasekmių. Pasak ekspertų, žmonės turi būti pasirengę dramatiškiems pokyčiams, kuriuos sukels Saulės pliūpsniai.
Kaip sudėtingus reiškinius mokslininkai pritaiko praktiniam gyvenimui?
Elektromagnetines bangas – terahercus – galima labai plačiai panaudoti. VU Fizinių ir technologijos mokslų centro tyrėjas Linas Minkevičius pasakojo, jog peršvietus paveikslą šiomis bangomis galima nusakyti, iš ko jis padarytas, kuo skiriasi viename ar kitame amžiuje naudoti dažai. Dažų peršvietimas naudojamas ir automobilių pramonėje. Gabūs dizaineriai kuria naujas automobilių formas, ieško geriausios spalvos, kuri patrauktų itin išrankaus pirkėjo akį.
Šumano rezonansas gali padėti tirti kitų planetų atmosferą
Kiekvieną sekundę Žemėje susiformuoja maždaug 50 įvairaus stiprumo žaibų. Jie sukuria elektromagnetines bangas, kurios ima sklisti atmosferoje, atsimušdamos į Žemės paviršių bei jonosferą, esančią apie 100 kilometrų aukštyje.
Šis reiškinys, vadinamas Šumano rezonansu, buvo stebimas iš observatorijų, kol NASA mokslininkai nepastebėjo, kad jį galima registruoti ir iš kosmoso, naudojantis dirbtinių palydovų elektromagnetinių laukų stebėjimo prietaisais.
Įdomioji fizika. Kokia yra šviesos prigimtis ir kaip mes ją suvokiame?
Kasdieniame gyvenime prie šviesos esame taip įpratę, kad apie ją net nesusimąstome, šviesa yra tarsi oras. Ji yra, ir tiek. Mes tik retkarčiais atkreipiame dėmesį į šviesą ir imame grožėtis jos reiškiniais – spalvota vaivorykšte, žaibu tamsiame danguje, saulėlydžiu, saulės apšviestų bažnyčių spalvotais vitražais, romantiškus jausmus keliančiu žvakės mirgėjimu.
Pačios šviesos nematome. Ji leidžia mums matyti.
Dar vienas žingsnis branduolinės sintezės kontrolės link
Naudojant elektromagnetines bangas fizikams pirmą kartą pavyko užkirsti kelią plazmoje susidarančių nepastovių sričių plitimui.
Tai svarbus pasiekimas, nes jis gali padėti išspręsti vieną iš didžiausių valdomos branduolinės sintezės reakcijos problemų.
Valdoma branduolinės sintezė – tai bandymas reaktoriuje atkurti procesus, vykstančius Saulėje, kuomet vandenilio dujos, įkaitusios iki milijonų laipsnių, virsta plazma ir jungiasi, sudarydamos helį ir išskirdamos energiją.
Sukurtas naujas neregimasis apsiaustas
Mokslininkams pirmąkart pavyko sukurti nematomojo apsiausto medžiagą, kuri paslepia objektus naudodama šviesą, matomą žmogaus akiai.
Kaip teigiama žurnale „Nano Letters“ išspausdintame straipsnyje, šį naująjį darinį galima laikyti dideliu žingsniu į priekį kuriant vadinamąsias apsiaustų medžiagas.
Šiauliečiai protestavo prieš mobiliojo ryšio antenas
Ketvirtadienį prie Šiaulių miesto savivaldybės piketavo Lieporių mikrorajono gyventojai. Žmonės piktinosi, kad be jų žinios ir pritarimo Savivaldybė patvirtino projektą ir leido iškelti mobiliojo ryšio tiekėjų antenas šalia gyvenamųjų namų ir mokyklos.
Pastarųjų metų kai kurių šalių mokslininkų tyrimų rezultatai rodo, kad žemo dažnio ir didelės energijos elektromagnetinės bangos gali sukelti vėžį.
Lieporiškiai nori būti išgirsti
„Susirinkome protestuoti prieš antenų pastatymą.