ekologiškas maistas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ekologiškas maistas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ekologiškas maistas“.
„Auga Group“ dividendų šiemet nemokės – patyrė 2,4 mln. eurų nuostolių
Verslininko Kęstučio Juščiaus netiesiogiai kontroliuojamos vienos didžiausių Baltijos šalyse ekologiško maisto gamybos įmonių „Auga Group“, pernai patyrusi 2,4 mln. eurų nuostolių, šiemet dividendų nemokės.
Įmonės akcininkai penktadienį sprendė dėl 7,5 mln. eurų paskirstytino pelno, iš kurio 650 tūkst. eurų numatyta į rezervą akcijoms suteikti, o 6,9 mln. eurų perkeliama į kitus metus, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė „Auga Group“.
Įmonės pardavimo pajamos pernai augo 19,2 proc.
Pirkėjus vilioja kokybe, bet patikrinus išlindo melas
Prekybos centruose bei turgavietėse matyti vis daugiau produktų su prierašais ekologiška. Parduodamos net ir buitinės chemijos prekės mažiau kenksmingos aplinkai, žmogui. Visgi, dalis tokių produktų, dažnai kainuojančių ir kelis kartus brangiau nei įprasti, yra tiesiog melagystės. Konkurencijos tarybos tyrimas atskleidė. jog kai kurios bendrovės pirkėjus ekologiškumu viliojo neturėdamos jokių tai įrodančių dokumentų.
Tikrai pravers: paaiškino, kaip išsirinkti lietuvių pamėgtą produktą
Žiniasklaidoje šiandien yra daugybė informacijos apie sveiką mitybą – ką valgyti, ko nevalgyti, kokius produktus ir kaip išsirinkti. Vis dėlto žinių gausa ne visada padeda susivokti, kuris produktas sveikiausias. Vienas sudėtingiausių dalykų – stovint parduotuvės mėsos skyriuje išsirinkti sveiką vištieną.
Sveikuoliškas produktas, kuris jus išgelbės nuo antsvorio ir vidurių užkietėjimo
Sočių šventinių stalų pasekmė – ne tik veržiantys drabužiai, bet ir smegenis spaudžiantis klausimas: ką valgyti, kad svoris ne augtų, bet kristų? Kas padėtų tapti lieknesniems, tačiau nesumažintų jėgų, padėtų išlikti žvaliems ir energingiems? Sveikuoliško maisto propaguotojų atsakymas – avižos arba avižų dribsniai. „Avižos priskiriamos maistingiausiųjų produktų sąrašui. Jos yra puikus skaidulų šaltinis, be to, turi daugiau baltymų nei dauguma kitų kruopų.
Ekologiškas maistas – realybė ar mitas?
Produkcija su ženklu „Ekologiška“ vis dažniau atsiranda pirkėjų krepšelyje ir tampa lyg savotiška mada. Prekybos centruose gausėja prekių lentynos, kuriose išdėliota ekologiška produkcija, turguose ūkininkai kabina sertifikatus, kad jų produkcija – ekologiška.
Miestiečiai grįžta atgal į daržą
Apklausos rodo, kad šiemet kas antras miestietis ketina pats užsiauginti daržovių. Grįžimas atgal į daržą, nuo kurio lietuviai ir taip nebuvo toli, susijęs su keliais pagrindiniais dalykais: ekonomija, ekologija, patiriamu malonumu ir net mada, besiritančia ir per Ameriką, ir per Europą. Sėklų pardavėjai trina rankas: šiemet prekyba sėklomis patrigubėjo.
Ekologija
Sėklų parduotuvėje sutikta jauna radviliškietė Dovilė Adomaitienė ieškojo sėklų savo mamai, turinčiai kolektyvinį sodą.
Lietuvio šaldytuvas: ką valgome?
Į savo namus Vilniaus priemiestyje įsileidusi ir šaldytuvą atvėrusi jauna Monikos ir Donato šeima įtikino, kad norint maitintis ekologiškai, mėnesiui reikia 10 tūkst. litų.
Pustrečių metų Luką auginantys Monika ir Donatas sako, kad tinkama ir sveika mityba atima laiko. Į ekologines parduotuves neprivaikščiosi, o pirkti po ranka pasitaikiusius produktus – tiesiog kvaila.
Dešimt mitų apie žmogaus mitybą
Net ir tie, kurie skiria pakankamai dėmesio tam, ką ir kaip valgo bei geria, gali būti suklaidinami visuomenėje vyraujančių klaidingų įsitikinimų apie taisyklingą maitinimąsi. Gydytoja dietologė Aušra Jauniškytė atkreipia dėmesį į 10 labiausiai paplitusių mitų.
1. Liesi produktai yra sveikesni. Vien tai, kad produkte yra mažiau riebalų, dar nereiškia, kad jis sveikesnis. Yra daug produktų, kuriuose daug riebalų, o jie yra ne tik sveiki, bet ir būtini mūsų organizmui.
Įsigalioja naujos ekologiško maisto ženklinimo taisyklės
Nuo liepos pirmosios įsigalioja naujos Europos Sąjungos (ES) ekologiško maisto ženklinimo taisyklės, taip pat reikalavimas naudoti naują ES ekologinį ženklą. Dabar ES valstybėje narėje pagamintų fasuotų ekologiškų produktų, atitinkančių reikalingus standartus, pakuotes bus privaloma ženklinti „Europos lapu“, praneša žemės ūkio ministerija.
Kartu su ES ženklu galės būti naudojami ir kiti privatūs, regioniniai ar nacionaliniai ženklai.