ėduonis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ėduonis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ėduonis“.
Mitai apie dantų ėduonį: ar tikrai kalti saldumynai ir netinkama pasta?
Bėdų dėl dantų ėduonies turi net 95 procentai visos populiacijos. Dėl tokio „populiarumo“ apie šios ligos priežastis ir pasekmes sklando daugybė mitų, kurie, deja, su realybe kartais neturi nieko bendra. Šį kartą norime išsklaidyti dažniausius mitus ir atskleisti, kaip tinkamai pasirūpinti dantimis bei išvengti ėduonies.
Neįtikėtinas mokslininkų atradimas: vaistas nuo Alzheimerio gali būti naudojamas dantų gydymui
Mokslininkai rado būdą, kaip atkurti supuvusius dantis. Naudojant vaistą, paprastai skiriamą Alzheimerio liga sergantiems žmonėms, mokslininkų komandai pavyko užpildyti dantų ertmes, stimuliuojant natūraliai atsirandančias danties kamienines ląsteles ir taip atstatant tankų kaulinį audinį.
Nors odontologai iki šiol galėjo gydyti dantų ėduonį ir ertmes, šis sprendimas ne visuomet suteikdavo laukiamų rezultatų.
Atsikratykite šio įpročio valydami dantis, antraip neišvengsite skylių
Visi žinome, kad patariama, jei norite sveikų dantų – valykitės dantis du kartus per dieną ir venkite cukraus. Tačiau kartais net ir laikantis šių patarimų vis tiek tenka apsilankyti pas stomatologą. Kodėl? Pasirodo, sustabdyti dantų ėduonį reikia kiek daugiau darbo. Tai, kaip valotės dantis – itin svarbu. Valydamiesi dantis, nuo jų paviršiaus pašalinate apnašas, susikaupusias bakterijas, rūgštis ir maisto likučius.
Daugiau kaip pusė lietuvių tinkamai neprižiūri dantų
6 iš 10 Lietuvos namų ūkių dantų priežiūrai per mėnesį skiria mažiau nei 6 eurus, o kas antras lietuvis pas odontologą lankosi rečiau nei kartą per metus, rodo bendrovės „Colgate-Palmolive“ užsakymu „Spinter tyrimų“ atlikta apklausa. Trečdalis (29 proc.) respondentų nurodė, kad jų namų ūkis burnos higienai per mėnesį skiria nuo 6 iki 14,5 eurų, nuo 14,5 iki 20 eurų burnos hiegienai skiria 3 proc. namų ūkių. Daugiau nei 30 eurų per mėnesį dantų priežiūrai išleidžia 0,3 proc. respondentų.
Netinkama burnos higiena gali tapti diabeto ar širdies ligų priežastimi
Informacijos apie teisingą burnos higieną, rodos, yra apstu, tačiau lietuvių dantų ligų rodikliai - vieni prasčiausių Europoje. Ypač dažnai registruojami vaikų susirgimai. Tyrimų duomenimis, daugiau kaip pusės vaikų iki trejų metų dantys yra pažeisti ėduonies. Įvairiais tyrimais nustatyta, kad tik 4-5 procentai Lietuvos vaikų iki šešerių metų turi ėduonies nepažeistus dantis. Tuo tarpu Skandinavijos šalyse daugiau kaip pusė šalies vaikų dantys visiškai sveiki.
Odontologė: vaikų dantis nuo ėduonies apsaugo paprastos priemonės
Rasa Pekarskienė, LRT Radijo laida „Sveikata“, LRT.lt Vos tik išauga pirmieji kūdikio dantukai, juos reikia pradėti valyti, sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinikos docentė Julija Narbutaitė. „Galima valyti paprastu vieno pluošto šepetėliu arba specialiu švelniu šepetėliu, panašiu į antpirštį. Tai darant, nuo pat kūdikystės lavinami vaiko įgūdžiai bei įprotis dantukus valyti vakare prieš miegą ir ryte po pusryčių“, – pabrėžia ji.
Kodėl man skauda dantį?
Dantų skausmas gali būti ne tik nesmagus, bet ir labai baisus, gąsdinantis reiškinys. Dantų skausmas yra įvardijamas kaip bet koks skausmas aplink dantis, dantenų ar dantų skausmas. Dantis gali skaudėti kramtant maistą, taip pat būtų jautrūs dėl temperatūros pokyčio, taip pat valgant saldumynus ir kitai atvejais.
Smaližių džiaugsmas: mokslininkai sukūrė saldainius, nuo kurių negenda dantys
Dantistai visada įspėja, kad saldainiai gadina dantis. Tačiau tai gali tapti praeitimi dėl naujo Berlyno biotechnologijų kompanijos „OrganoBalance“ ekspertimento, informuoja odditycentral.com. Atrodo, kad iš tikrųjų valgomų saldainių kiekis neturi įtakos dantų gedimui. Visą problemą sukelia bakterijos, kurios lieka ant dantų po to, kai suvalgome saldainių.
Pas odontologą – noriai ir be baimės!
Rudeniškai šiltą spalio šeštadienį sostinės odontologijos klinika „Ovidenta“ skardėjo nuo klegesio ir balionų pokšėjimo – į susitikimą su ponu Dančiu sugužėjo beveik pusšimtis įvairaus amžiaus vaikų, augančių daugiavaikėse šeimose.
Probiotikai gali apsaugoti dantis nuo ėduonies
Probiotikų gebėjimas palaikyti burnos sveikatą ir apsaugoti dantis nuo ėduonies yra „žadantis“, nors kol kas vos keli tyrimai gavo aiškių klinikinių rezultatų. Italijos ir Švedijos mokslininkų atliktą ankstesniųjų tyrimų analizę paskelbė žurnalas „Nutrients“, praneša nutraingredients.com.
REKLAMA
REKLAMA
Pažeisti dantys atsikurs patys
Stomatologai greitai turės technologiją, kuri be skausmo, grąžtų ir plombavimo sustabdo dantų irimą ir grąžina jų buvusią formą.
Dantų irimas (ėduonis), prasideda, kai rūgštys, kurias išskiria bakterijos, tirpdo dantyse esančius mineralus ir atveria mikroskopines kiaurymes. Ėduoniui progresuojant, kiaurymės didėja, ir galiausiai pažeistą dantį tenka arba plombuoti, arba pašalinti.
Moksleivius rikiuos į eilę pas odontologus
Šiemet profilaktiškai sveikatą besitikrinantys moksleiviai privalės apsilankyti ne tik pas savo šeimos gydytoją ar tam tikrus specialistus, jeigu yra kokių nors sveikatos problemų, bet ir pas odontologą. Be odontologo apžiūros šeimos gydytojas negalės išduoti pažymos apie vaiko sveikatos būklę.Naujovė sutrikdė medikus
Nauja tvarka numatyta Sveikatos apsaugos ministerijos papildytame įstatyme dėl profilaktinių sveikatos patikrinimų.