dirbtinė plaučių ventiliacija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dirbtinė plaučių ventiliacija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dirbtinė plaučių ventiliacija“.
Užsikrėtusi COVID-19 nėščia moteris išgyveno tikrą košmarą: įspėja kitus
Tikimasi, kad nevakcinuota nėščia motina iš Hiustono, Teksas valstijos Jungtinėse Amerikos Valstijose, beveik penkis mėnesius praleidusi ligoninėje kovodama su COVID-19 ir prieš sūnaus gimimą išgyvenusi širdies smūgį ir tris insultus, turėtų visiškai pasveikti.
28 metų Diana Crouch 2021 metų rugpjūčio mėnesį sužinojo, kad užsikrėtė koronavirusu, kai dėl nuolatinio galvos skausmo apsilankė Kingsvudo greitosios pagalbos skyriuje.
Įvertino dar vieną siūlymą prieš rudenį: ar viruso riziką padėtų pamatuoti CO2 matavimas, o ventiliacija pakeistų kaukes?
Raginant mokytis iš klaidų ir rudenį pasitikti geriau pasiruošus siekiant suvaldyti virusą, specialistai nurodo, kad būtina pasirūpinti ne tik tinkama patalpų ventiliacija, bet ir galbūt net privalomu CO2 matavimu. Nors teigiama, kad tai – ne panacėja, primygtinai pabrėžiama, kad ventiliacijos klausimus būtina išspręsti kuo greičiau.
Ligoninėse nuo koronaviruso gydomi 23 žmonės: su deguonies kaukėmis – 8 asmenys
Ligoninėse nuo koronaviruso šiuo metu gydomi 23 žmonės, du iš jų yra reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose. Nuo koronaviruso iš viso mirė 76 asmenys, dar dešimt asmenų mirė dėl kitų priežasčių.
Apie tai BNS trečiadienį informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.
Jos teigimu, su deguonies kaukėmis gydomi aštuoni žmonės, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma vienam asmeniui.
„Teltonika“ netrukus išsiųs 100 pirmųjų plaučių ventiliavimo aparatų
Inovatyvius technologijų sprendimus kurianti Vilniaus bendrovė „Teltonika Telemedic“ ruošiasi pagaminti 100 pirmųjų dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatų, kurie netrukus bus išsiųsti pirmiesiems klientams, įskaitant Lotynų Ameriką.
Pasak bendrovės vadovo Martyno Osausko, įmonė jau turi užsakymų iš Meksikos, Ekvadoro, Ukrainos, Pietų Afrikos Respublikos bei Indijos.
Suteikia paskutinį šansą pasveikti sergant COVID-19, tačiau tokių aparatų Lietuvoje – vos keli
Koronavirusui pažeidus sergančiojo plaučius neišvengiamai prireikia pacientui padėti kvėpuoti pasitelkus deguonies terapiją arba dirbtinę plaučių ventiliaciją (DPV). Visgi esama situacijų, kai ir toks pagalbos būdas yra bevaisis. Tuomet paskutiniu bilietu išplėšti gyvenimą sergančiajam tampa speciali trumpalaikė kraujotakos palaikymo sistema. Deja, šalyje tokių aparatų viso labo turime septynis – ką tik Santaros klinikos gavo dovanų vieną modernų aparatą.
Lietuvą iš Turkijos pasieks 20 plaučių ventiliavimo aparatų
Turkija leido į Lietuvą eksportuoti 20 užsakytų plaučių ventiliavimo aparatų, BNS penktadienį informavo Užsienio reikalų ministerija.
„Šįryt Turkijos užsienio reikalų ministras asmeniškai pranešė Lietuvos užsienio reikalų ministrui, kad Turkijos Vyriausybė davė leidimą iš Turkijos išvežti plaučių ventiliavimo aparatus. Esame dėkingi už tokį sprendimą“, – BNS penktadienį sakė užsienio reikalų ministro atstovė Rasa Jakilaitienė.
Anot jos, dar neaišku, kada krovinys bus išsiųstas į Lietuvą.