dinozaurai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dinozaurai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dinozaurai“.
Neįtikėtinas radinys Anglijoje: aptiko tikrą jūrų drakoną
Neįtikėtinas radinys centrinėje Anglijoje – sausindamas ežero lagūną gamtosaugininkas aptiko tikrą Jūrų drakoną – prieš daug milijonų metų žemės vandenyse plaukiojusį, dantytą plėšrūną ichtiozaurą. Brito radinys – iki šiol didžiausios ir geriausiai išsilaikiusios tokio tipo fosilijos Jungtinėje Karalystėje.
Centrinės Anglijos Ratland Voterio pakrantėje – net 10 metrų Jūrų Drakonas – tiksliau jo fosilijos.
Skambiu vardu vadinamas išties įspūdingas – prieš maždaug 180 mln.
Brazilijoje – paleontologų džiaugsmas: rado iki šiol neatrasto plėšriojo dinozauro fosilijas
Net ir po kelių šimtų milijonų metų dinozaurų pėdsakus galime aptikti ir šiandien. Brazilijoje, Palo Santo regione, Monte Alto tyrėjai aptiko fosilijas, kurios priklauso iki tol neidentifikuotam dinozaurui.
Monte Altasas yra laikomas viena turtingiausių radinių vietų kai kalbame apie dinozaurų fosilijas.
Neįtikėtina pramoga Kalifornijoje: mėgautis dinozaurų parku siūlo net neišlipus iš automobilio
Kalifornijoje ir toliau griežtinant judėjimo ribojimus dėl plintančio koronaviruso, dinozaurų gerbėjai sugalvojo kaip pakelti namuose pavargusių būti amerikiečių nuotaiką. Įkūrė didžiausią dinozaurų parką šalyje, po kurį saugiai galima pasivažinėti neišlipus iš automobilio.
Po Kalifornijoje įrengtą dinozaurų parką pasivažinėti nusprendę lankytojai išties gali pasijusti tarsi garsaus filmo „Juros periodo parkas“ veikėjai. Didžiulėje automobilių stovėjimo aikštelėje įsikūrė 70 dinozaurų.
Tarp kolekcionierių populiarėja dinozaurai – siekia rekordines kainas
Panašu, kad tarp kolekcionierių populiarėja dinozaurai – prieš kelias dienas aukcione už rekordinę kainą buvo parduotas Tiranozauro skeletas. O dabar Paryžiuje už triskart didesnę nei pradinė kaina parduotas ir prieš 150 mln. metų Žemėje medžiojęs kitus 3,5 m aukščio plėšrūnas.
Prieš kelerius metus fantastiniame filme „Jūros periodo pasaulis“ aštrius dantis šiepęs alozauras Žemėje gyveno labai seniai, maždaug 150 mln. metų atgal.
Dabar iš alozaurų belikę griaučiai.
3-metės daina vos per valandą tapo sensacija: neįmanoma nesižavėti
3-metė nustebino pasaulį. Ji ne tik užbūrė savo dainavimu, tačiau ir pati sukūrė žodžius.
Internautai pakerėti – vos patalpinta daina tapo sensacija. Jau dabar ji turi daugiau nei 5 milijonus perklausų ir yra perkelta net į tokias platformas, kaip „Spotify“.
O viskas prasidėjo nuo to, kai tėtis savo socialiniame tinkle sumanė pasidalinti tiesiog savo kūrybingos mergaitės darbu. Kviečiame pasiklausyti.
Daina – vaizdo siužete.
Kaunietė nustėro pamačiusi vaikišką pižamą: išpakavau ir pakraupau
Trečiadienį „Facebook“ pradėjo plisti vaikiškos pižamos nuotrauka, kurią moteris nupirko savo trimečiui sūnui. Užrašas ant mažamečiui skirtų marškinėlių šokiravo mamą.
Ji teigė, kad prekybos centre „Maxima“ įsigijo pižamą, su kuria ketino leisti savo mažametį sūnų į darželį. Tačiau tai, ką rado išpakavusi savo pirkinį, ją supykdė. Moteris džiaugiasi, kad sugalvojo šį drabužėlį apžiūrėti namie, o ne iškart nunešė į darželį.
Keliautoja laiku demonstruoja įrodymus: teigia turinti dinozaurų maisto
Chloe, iš Suomijos, tikina, kad patyrė keliones laiku ir prisirinko įrodymų, kurie patvirtina jos pasakojimą. Ji papasakojo savo išgyvenimus prieš kamerą ir bando įrodyti, kad tai tiesa. Pagyvenusi moteris atskleidė, kaip jai pasiūlė pasinaudoti laiko mašina dar 1967 metais. Ji dalijosi, kad grupė mokslininkų pritvirtino jos rankas ir kojas prie kėdės bei prisegė metalinį vamzdį prie galvos. Tuomet, kai kažkas paspaudė mygtuką, ji prabudo 6000 metais.
O. Pikul ir S. Jasaitis – vėl kartu: parodė sūnaus gimtadienio šventės akimirkas
Vizažistė Oksana Pikul-Jasaitienė ir krepšininkas Simas Jasaitis atšventė sūnaus Dominyko gimtadienį, rašoma pranešime spaudai. Į mažojo Jasaičio šventę atvyko draugai, giminės ir artimieji. „Viskas pavyko taip, kaip ir planavome. Dominykui ir jo bičiuliams šventė labai patiko. Vaikai dūko, puikiai leido laiką. O ir tėveliai nenuobodžiavo“, – įspūdžiais dalinosi O. Pikul-Jasaitienė.
3D pionierius Lietuvoje: kai „griovėme“ Trakų pilį, į mus žiūrėjo kaip į kosmonautus
Inovatyvių multimedijų projektų pradininkas Lietuvoje Adomas Bulavas atvirauja, kad prieš šešerius metus sukurto verslo pirmieji žingsniai Tėvynėje buvo ne patys lengviausi, nes tautiečiai į 3D pionierius, pristačius pirmus darbus, žiūrėjo kaip į iš kosmoso nusileidusius ateivius.
Mokslininkai pasidalijo dar neskelbta informacija apie dinozaurus
Vyraujanti teorija, kad žinduoliai suklestėjo tik tada, kai po asteroido smūgio į Žemę prieš 66 mln. metų išnyko dinozaurai, yra dvejopai neteisinga, rodo trečiadienį paskelbtos tyrimo išvados. Mūsų šiltakraujai pirmtakai klestėjo ir plito milijonus metų net ir viešpataujant planetoje tiranozaurui bei kitiems mėsėdžiams monstrams, paskelbė mokslininkai.
REKLAMA
REKLAMA
Atrasta nauja dinozaurų rūšis
Kanados mokslininkai paskelbė aptikę naują dinozaurų rūšį. Dabar jie stengiasi jį atsargiai iškasti ir išsaugoti dešimtis milijonų metų išsilaikiusias dinozauro fosilijas. Pasitelkus pažangiausias technologijas jau pavyko atkurti, ir kaip galiūnas atrodė. Nors šios atokios Kanados Albertos apylinkės žemė ypač nederlinga, mokslininkai joje atrado tikrą lobį. Tad dabar labai atsargiai iškasinėja naujos dinozaurų rūšies - Vendiseratopų – liekanas.
Nustatyta: asteroidas, išnaikinęs dinozaurus, įkaitino Žemės atmosferą
Asteroidas, kuris nušlavė dinozaurus nuo Žemės paviršiaus, stipriai įkaitino ir atmosferą, bet visų augalų nesudegino. Jau daugiau nei 30 metų nepamirštama asteroido teorija Žmonijai neteko to stebėti, bet mokslininkai nustatė ir sumodeliavo buvusį šilumos smūgį ir poveikį augmenijai. Tai įvyko prieš 65 mln. metų besibaigiant Kreidos periodui, kai dinozaurai vis dar klajojo žemės paviršiumi. Bet staiga apie 60–80 proc. visų jų rūšių išnyko.
Susipažinkite – spinozauras. Jis buvo didesnis už patį T-Rexą!
Didžiausias pasaulio grobuonis, medžiojęs Žemėje, pasirodo, buvo dviem metrais aukštesnis už tiranozaurą. Mokslininkai pranešė apie spinozaurą, kuris savo grobio ieškodavo vandenyje. Manoma, kad šis grobuonis Žemėje gyveno prieš 95 mln. metų. Panašių fosilijų mokslininkai aptiko Egipto dykumoje prieš 100 metų. „Darbas prie šio grobuonio buvo tarsi kosminiai ieškojimai. Jaučiamės taip, tarsi būtume atradę ir išanalizavę ateivį.
Vašingtono muziejuje – gerai išsilaikę tiranozauro griaučiai
Gerai išsilaikę tiranozauro (Tyrannosaurus rex) griaučiai, priklausę vienam iš stambiausių iki šiol aptiktų šios rūšies dinozaurų, antradienį persikėlė į savo naujus namus Vašingtone. Skeletas, pramintas „Nacionaliniu T. rex“, buvo aptiktas 1988 metais vieno rančos savininko Montanoje. Šie griaučiai taps pirmosiomis tiranozauro fosilijomis, kurios bus eksponuojamos Nacionaliniame gamtos istorijos muziejuje JAV sostinėje. Suakmenėjusius kaulus, priklausančius prieš maždaug 66 mln.
Londono muziejus siūlo ... pernakvoti dinozaurų pašonėje
Ar jums kada teko nakvoti muziejuje? Ne? Tačiau jums begalo patiko filmas „Naktis muziejuje“ ir ne kartą galvojote, kad būtų šaunu patirti, ką reikštų praleisti naktį muziejuje. Tuomet šis renginys tikrai skirtas jums. Londono gamtos istorijos muziejus kartą per du mėnesius organizuoja išskirtinius renginius – nakvynes muziejuje. Tačiau neapsigaukite: miegui čia laiko beveik nebus, nes veikti tikrai bus ką. Pagal planą, ribotas lankytojų su miegmaišiais skaičius 19.30 val.
Dinozaurų gerbėjai nusivils: palaidota galimybė juos klonuoti
Panašu, jog svajones apie tikrą Juros periodo parką galime ilgam pamiršti. Mančesterio universiteto mokslininkai pareiškė, jog gintare įstrigusių senovinių vabzdžių organizmuose dinozaurų DNR neturi galimybės išgyventi. Būtent šis dinozaurų DNR atkūrimo metodas buvo realiausias. Mokslininkų komanda, vedama biologo Davido Penney, pasitelkė naujos kartos technologijas, siekdami atkurti dviejų 60 tūkst. – 10 tūkst. metų senumo begeluonių bičių DNR.
„Mokslo košė“: dinozaurai, vištų smegenys ir sveikatos paslaptys
Pasaulinį atšilimą galima matuoti radijų bangų pagalba. Kol žemieji atmosferos sluoksniai šyla, viršutiniai, atvirkščiai, šąla. Būtent dėl to palydovų skleidžiami radijo signalai silpsta – ir kol šilimas nesibaigs, šio proceso sustabdyti nepavyks. Tačiau visa tai galima panaudoti mokslo labui. (Phys.Org)
Pasirodo, dinozaurai turėjo vištų smegenis. Ir tai, beje, galima laikyti komplimentu! Tokie mokslininkų teiginiai meta iššūkį stereotipui, kad dinozaurai buvo buki ir todėl pasmerkti išmirti.
Per Jonines Trakų Vokės dvaro sodyboje bus siekiama polkos šokimo rekordo
Trakų Vokės dvaro sodyboje birželio 23 d., 20 val., prasidės netradiciniai Joninių nakties įvykiai: Vokės upės slėnis, skendinis prancūzų architekto E. F. Andrė projektuoto parko prieglobstyje, pakvies tapti neeilinio įvykio liudininkais – čia, šokant masinę polką laužų šviesoje, bus siekiama Lietuvos rekordo.
Dinozaurai nebuvo pirmieji, išnykę dėl Žemės klimato pokyčių
Jei dinozaurų era išties pasibaigė dėl vulkaninės kilmės planetos klimato pokyčių, tai jie nebuvo pirmieji – prieš 200 milijonų metų, teigia mokslininkai, tas pats nutiko iki jų Žemėje paplitusioms gyvūnų rūšims. Grupė mokslininkų iš prestižinių JAV, Kanados ir Maroko universitetų paskelbė turį įrodymų, kad dinozaurų viešpatavimas mūsų planetoje prasidėjo staiga išnykus anksčiau dominavusioms rūšims. Katastrofa įvyko Triaso eros pabaigoje, daugiau kaip prieš 200 milijonų metų.
Skraidantys dinozaurai plasnojo 4 sparnais
Kinijos paleontologai nustatė, kad užpakalinės žiloje senovėje gyvenusių paukščių kojos galėjo funkcionuoti kaip papildoma sparnų pora. Apie savo tyrimą kinų mokslininkai paskelbė žurnale „Science“. Kinų paleontologai, vadovaujami Geologijos ir paleontologijos instituto mokslininko Xu Xingo, vienoje iš šalies provincijų aptiko fosilijų, patvirtinančių, kad 11 skirtingų senovėje egzistavusių paukščių rūšių atstovai turėjo plunksnomis apaugusias galines kojas.
Net didžiausių dinozaurų smegenys buvo teniso kamuoliuko dydžio
Net ir didžiausių kada nors Žemėje vaikščiojusių dinozaurų smegenys buvo gana mažos, teigia tyrėjai. Mokslininkai analizavo 70 mln. metų milžiniško dinozauro Ampelosaurus kaukolės fosilijas, 2007 metais rastas Kuenkoje Ispanijoje, tiesiant greitųjų traukinių liniją, jungiančią Madridą ir Valensiją. Šis roplys – zauropodas, ilgakaklis, ilgauodegis žolėdis, didžiausia būtybė, kada nors vaikščiojusi Žemės paviršiumi. Ampelosaurus – zauropodų, vadinamų titanozaurais, rūšis.
Lietuvoje sulauksime Juros periodo parko?
Žinia tiems, kas senokai keliavo po Lietuvą – Lietuvoje tik Akmenės rajone galima pamatyti juros ir triaso periodų uolienas, paliesti dinozaurų laikmečio gyvūnų liekanas – fosilijas, rašo kelionių tinklalapis Makalius.lt. Europoje yra ne vienas Juros periodo parkas, keli tokie parkai yra kaimyninėje Lenkijoje, tuo metu Baltijos šalyse kol kas nėra nė vieno Juros periodo parko. Jei jis atsirastų Ventos regioniniame parke, būtų pirmasis Baltijos šalyse.
Atkurti Juros periodo parką beveik neįmanoma, teigia tyrėjai
Australijos mokslininkai nustatė, kad išgauti dinozaurų DNR iš fosilijų yra neįmanoma, o paveldimoji medžiaga iki mūsų laikų išgyventi negali.
Vakarų Australijos Murdocho universiteto atliktas tyrimas parodė, kad DNR negali išlikti ilgiau nei 6,8 mln. metų. Tai iš esmės užkerta kelią ketinimams atgaivinti dinozaurus. Dauguma jų išmirė prieš maždaug 65 mln. metų, praneša telegraph.co.uk.
„Mums nuolat ramybės nedavė šis Juros periodo parko mitas, kuris sklando nuo 10 dešimtmečio pradžios.
Atrastas Juros laikotarpio ugnikalnis
Mokslininkai nustatė, kad dalis Honkongo yra įsikūrusi ant užgesusio ugnikalnio, kuris išsiveržė prieš 140 milijonų metų. Jis turėjo milžinišką poveikį aplinkai ir galbūt net prisidėjo prie dinozaurų išnykimo.
Per milijonus metų didelė dalis ugnikalnio nunyko, bet jo pėdsakai geriausiai matomi Honkongo rytinių salų virtinėje, kur puikuojasi dviejų metrų skersmens palinkusios kolonos.
Arktikoje rastas dinozaurus išnaikinusio meteorito krateris
Mokslininkai įrodė, kad Kanados arkties zonoje esančios Viktorijos salos 25 kilometrų pločio krateris liudija apie katasrofą, ištikusią žemę prieš 130 milijonų metų.
Šiaurės Amerikos specialistai šį kraterį pastebėjo skrisdami virš salos sraigtasparniu prieš du metus, praneša newsru.com.
Neįprastas salos reljefas nebuvo ištirtas ir užfiksuotas kartografų.
Tyrinėjimais nustatyta, kad aptikta įduba yra nežemiškos kilmės.
Aptikta milžiniškų dinozaurų kiaušinių slėptuvė
Čečėnijos universitetas antradienį paskelbė apie nuošalioje kalnuotoje vietovėje Šiaurės Kaukaze aptiktą milžiniškų dinozaurų kiaušinių slėptuvę.
Čečėnijos valstybinis universitetas savo interneto puslapyje paskelbė kiaušinio formos iškilumų, matomų uolienos paviršiuje, nuotraukas, šį radinį vadindamas „sensacingu“, praneša naujienų agentūra AFP.
„Šis atradimas yra sensacingas ne tik mūsų respublikai, bet ir dėl kiaušinių dydžio. Kai kurie jų yra iki 102 centimetrų ilgio.
Mokslininkas: dinozaurai gyveno vandenyje
Pasak britų mokslininko, dinozaurai buvo per dideli ir per daug svėrė, kad galėtų išgyventi sausumoje, todėl, tikėtina, kad jie išsivystė vandenyje, skelbia telegraph.co.uk.
Profesorius Brianas Fordas iš Didžiosios Britanijos Kembridžo universiteto teigė, kad priešistorės ropliai „tiesiog negalėjo gyventi“ taip, kaip dešimtmečius tvirtino paleontologai.
Pasak mokslininko, dinozaurų uodegos buvo per daug didelės ir sunkios, kad jie galėtų lengvai judėti ir vikriai medžioti.
Dinozaurų amžininkės – milžiniškos blusos
Dinozaurai, karaliavę Žemėje prieš 150 milijonų metų, erdve dalijosi su ne ką mažiau bauginančiais parazitais – 2 cm ilgio kraujasiurbėmis blusomis.
Taip tvirtina Kinijos ir Prancūzijos paleontologai, neseniai ištyrinėję devynias įspūdingas fosilijas, aptiktas Vidinės Mongolijos teritorijoje ir Liaoningo provincijoje, Kinijos šiaurės rytuose, praneša agentūra AFP.
Priešistorinių blusų patelės buvo daugiau nei 20 mm ilgio, patinai kiek menkesni – 15 mm.
Dinozaurą tikimasi atkurti iš paukščių DNR
Mokslininkas Jackas Horneris tikisi naudodamas gyvus paukščius išperinti dinozaurą, rašo britų „Daily Mail“.
Paleontologijos profesorius Montanos valstijos universitete mano, kad šiuolaikinio paukščio DNR yra genetinės informacijos, kurią „galima vėl įjungti“, atgaivinant seniai ramybės būsenoje esančias dinozauro savybes.
Mokslininkas aiškina, kad norint sukurti dinozaurą, teiktų pradėti nuo emu genomo.
„Emu turi visus bruožus, kurių mums reikia velociraptoriaus dydžio dinozaurui sukurti.
Dinozaurai Londone – pramoga visai šeimai
Visi į Londoną! Šį kartą ne į šimto barų ekskursiją ar fejerverkų šou, o pasižiūrėti gyvų dinozaurų, rašo kelionių tinklalapis Makalius.lt. Praėjusiais metais pasisvečiavę Oksfordo gatvėje, natūralaus dydžio dinozaurai grįžta į Londoną, tik šį kartą į O2 areną. Lankytojams žadama įspūdinga interaktyvi paroda.
Gruzijos gilumoje – dinozaurų pėdsakai ir aukščio baimės testas
Mūsų dienomis pamatyti unikaliausius gamtos sukurtus stebuklus galima ir neišeinat iš namų – visagalis internetas per keletą sekundžių jums atvers daugybę pasaulio civilizacijos paslapčių, bet jei yra galimybė tai pamatyti savo akimis – būtinai ja pasinaudokite.
Naujienų portalas „Balsas.lt“ siūlo pažintį su unikaliu gamtos kampeliu Gruzijoje – Sataplijaus nacionaliniu parku. Mes jums pasakosime, o jūs aplankykite.
Dinozaurus pražudžiusio asteroido kilmė – vis dar paslaptis
Asteroido, prieš 65 mln. metų pražudžiusio dinozaurus, kilmė vis dar lieka paslaptimi, teigiama naujame tyrime.
Kai kurie tyrėjai manė, kad mirtį nešantis asteroidas buvo didesnio kosminio kūno, vadinamo Baptistina, dalimi.
Teorija teigė, kad Baptistina suskilo per didžiulį prieš maždaug 160 mln. metų kosmose įvykusį susidūrimą, po kurio pasklido daugybė kalno dydžio uolienų nuolaužų. Viena jų galiausiai nukrito į Žemę, pražudydama dinozaurus ir daugelį kitų rūšių, rašo SPACE.com.
Rastas dinozauro ragas patvirtino jų išnykimo hipotezę
Paleontologai aptiko dinozauro liekaną, kuri, kaip teigia mokslininkai, galutinai patvirtino hipotezę, kad dinozaurai išnyko prieš 65 milijonus metų nukritus meteoritui.
Meteorito kritimo hipotezė pirmąkart sulaukė įrodymų 1980 m., kai mokslininkai ištyrė geologinį 65 milijonų metų sluoksnį, kuriame gausu iridžio – elemento, kurio randama dangaus kūnuose.
Dinozaurams gresia dar vienas išnykimas?
Kai kuriems dinozaurams gresia dar vienas išnykimas, mat jie greičiausiai egzistavo tik paleontologų galvose, praneša „Discovery News“.
Dinozaurų žinovas Johnas Horneris įtaria, kad bent jau 50 knygose aprašytų dinozaurų buvo neteisingai identifikuoti. Kaip teigiama žurnale „Science“ paskelbtame straipsnyje, „atėjo metas pjauti netinkamus gyvulius“.
Paleontologas Michaelas J. Bentonas iš Bristolio universiteto „Science“ teigė, kad iki 51,7 proc.
Atrasta itin stiprias kojas turėjusių dinozaurų rūšis
JAV ir britų paleontologai atrado naują dinozaurų rūšį, kurią dėl itin stiprių kojų raumenų pavadino Brontomerus Mcintoshi – „griausmakojais". Pasak „Daily Mail", šių maždaug prieš 110 mln. metų gyvenusių dinozaurų suakmenėjusios liekanos aptiktos buvusioje akmenų skaldykloje Jutos valstijoje (JAV).
Paleontologai mano, kad šios rūšies dinozaurai turėjo pačias stipriausias kojas iš viso zauropodų pobūrio.
Čekijos prekybos centre – teminis dinozaurų parkas
Lapkričio 11-ąją Prahos centre, Vysočany gatvėje duris atvers prekybos centras, ant kurio stogo bus įrengtas dinozaurų pramogų parkas visai šeimai, rašo „travel.ru“.
Pramogų komplekse bus vaikų žaidimų aikštelė, čiuožykla bei tematinis dinozaurų parkas, kuriame „apsigyvens“ natūralaus dydžio dinozaurų skulptūros.
Lapkričio 27 – 28 dienomis svečių laukia interaktyvūs žaidimai ant ledo bei parodos „Dinozaurų atvykimas“ atidarymas.
„Nova Harfa“ prekybos centras bus didžiausiu visoje Čekijoje.
Dinozaurai buvo aukštesni nei manyta
Kai kurie dinozaurai buvo bent 10 proc. aukštesni nei manyta iki šiol, tvirtina JAV paleontologai, nustatę, kad šių gyvūnų sąnariuose buvo daug kremzlių.
Dinozaurų sąnarius dengė stori kremzlių sluoksniai, tad dėl to jie galėjo būti daugiau kaip 30 centimetrų aukštesni, teigia Misūrio ir Ohajo universitetų mokslininkai. Anot jų, tai galėjo daryti įtaką jų stovėsenai ir judėjimui, praneša naujienų agentūra AFP.
Bandys nustatyti, ar dinozaurai buvo šiltakraujai
JAV mokslininkų sukurta nauja technologija galėtų padėti nustatyti, ar dinozaurai buvo šaltakraujai, ar šiltakraujai.
Kalifornijos Technologijos instituto mokslininkai pristatė, jų teigimu, pirmą tiesioginį metodą, kaip išmatuoti didžiulių išnykusių stuburinių gyvūnų kūno temperatūrą, naudojant jų dantų, kaulų ir kiaušinių lukštų izotopų analizę.
Apie tai paskelbta leidinyje „Proceedings of the National Academy of Sciences“, praneša naujienų agentūra AFP.
Rastos prieš dinozaurus gyvenusių padarų fosilijos
Brazilijos paleontologai atrado gerai išsilaikiusias plėšrūnų, gyvenusių maždaug prieš 238 mln. metų, fosilijas.
Padarai, kurie vadinami prestosuchus chiniquensis, buvo apie 7 metrų ilgio, svėrė vieną toną ir gyveno triaso periodu, sakė paleontologai iš Liuteronų universiteto Brazilijoje.
Mokslininkų komanda, vadovaujama paleontologo Sergio Furtado Cabreiros ir biologo Lucio Roberto da Silvos, atrado fosilijas Donos Franciskos mieste, maždaug 160 mylių nuo Porto Alegrės.
Galutinai įrodyta: dinozaurus nušlavė asteroidas
Įtakingiausi mokslininkai tvirtina, kad dinozaurus išnaikino asteroidas, į Žemės paviršių rėžęsis milijardui atominių bombų sprogimų prilygstančia jėga.
Asteroidas į Yucatano pusiasalį Meksikoje nukrito skriedamas 20 kartų už kulką didesniu greičiu. Smūgis sukėlė žemės drebėjimus, nuošliaužas, cunamius ir žaibus, rašo „Telegraph.co.uk“.
Šis prieš 65 mln.