china daily
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „china daily“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „china daily“.
Kinijoje autobusą pagrobęs vyras mirtinai sužalojo penkis žmones
Pietrytinėje Fudziano provincijoje mažiausiai penki žmonės žuvo antradienį vienam vyrui nuvarius autobusą ir juo įsirėžus į pėsčiuosius, antradienį pranešė valstybinis dienraštis „China Daily“. Per incidentą Longjano mieste dar 21 žmogus buvo sužeistas. Kaip pranešama, autobusą pagrobęs vyras buvo ginkluotas peiliu. Valstybinė televizija CGTN nurodė, kad užpuolikas buvo sulaikytas ir kad įvykį tiria vietos policija.. Incidentas įvyko apie 15 val. 20 min. vietos (9 val. 20 min.
Pekinas su Maskva vienijasi prieš JAV?
Pekinas ir Maskva susitarė imtis „tolesnių atsakomųjų priemonių“, paaiškėjus JAV planams dislokuoti Pietų Korėjoje priešraketinės gynybos sistemas, pranešė Kinijos valstybinė žiniasklaida. Naujienų agentūra „Xinhua“ nurodė, kad susitarimas suvienyti jėgas buvo priimtas per dvišales saugumo derybas ketvirtadienį Maskvoje. Visgi pranešime daugiau detalių nepateikiama, o Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas penktadienį tepasakė, kad Pekinas turi teisę ginti savo saugumo interesus.
Kinijos ir Donaldo Trumpo konfrontacija pasiekė naują lygį
Kinija pirmadienį atmetė JAV išrinktojo prezidento Donaldo Trumpo pareiškimą, esą ji pavogė nepilotuojamą amerikiečių karinio laivyno tyrimų zondą, kinų valstybinei žiniasklaidai susirūpinus, kad būsimo Amerikos vadovo diplomatinės patirties stoka gali įžiebti konfrontaciją tarp šių dviejų valstybių. Zondo konfiskavimas tarptautiniuose vandenyse Pietų Kinijos jūroje ketvirtadienį dar labiau padidino tarp dviejų didžiausių pasaulio karinių galybių tvyrančią įtampą.
Kinai kopijuoja viską: dabar net ir „Titaniką“
Kinijoje, kuri nepaprastai žavisi legendiniu laivu „Titanikas“ (Titanic) ir jo istorija, pradėta statyti pirmoji pasaulyje natūralaus dydžio šio lainerio kopija. 300 metrų ilgio laivą stato kompanija „Wuchang Shipbuilding Industry Co.“. Manoma, kad darbai bus užbaigti iki 2018 metų pabaigos, o tada laivas kaip atrakcija turistams bus prišvartuotas Sičuano provincijoje, kuri neturi išėjimo prie jūros.
Įtampa Rytuose: Kinija atmeta Hagos tribunolo sprendimą
Pekinas trečiadienį pareiškė „turintis teisę“ nustatyti oro erdvės gynybos atpažinimo zoną virš Pietų Kinijos jūros, toliau griežtindamas toną po tarptautinio tribunolo sprendimo, kuriame nebuvo pripažintos Kinijos pretenzijos į beveik visą tą strategiškai svarbią akvatoriją.
Kunkuliuojanti Pietų Kinijos jūra: paskelbtas nuosprendis Pekinui
Kinija pažeidė Filipinų suverenias teisės Pietų Kinijos jūroje, antradienį nutarė tarptautinis tribunolas, vystantis atidžiai stebimam ginčui, kuris gali dar labiau padidinti įtampą Pietryčių Azijoje.
Geriausias darbas pasaulyje: pandų auklės atlyginimas privers išsižioti
Ar norėtumėte kasdien leisti laiką su minkštomis pandomis ir gauti įspūdingas sumas? Manote, kad tai atrodo tiesiog neįtikėtinai? Vis dėlto Kinijoje pandų auklė yra labai tikra ir svarbi profesija, tad darbuotojai per metus gauna daugiau nei 30 tūkstančių dolerių. Tokių darbuotojų labiausiai reikia Didžiųjų pandų apsaugos ir tyrimų centre. „Tavo darbas turi vieną misiją – visus metus būti geriausiu pandų draugu“, - „China Daily“ sako vienas darbuotojas.
Kinijoje po keleivinio laivo katastrofos dingusių keleivių artimieji dar tikisi „stebuklo“
Daugiau negu 400 žmonių, dingusių po kruizinio laivo katastrofos Kinijos Jangdzės upėje, artimieji trečiadienį dar tikisi „stebuklo“, kai pareigūnai pranešė lenktyniaujantys su laiku, ieškodami apvirtusio laivo korpuse galbūt likusių gyvų žmonių. Valstybinė žiniasklaida nurodė, kad tik 14 žmonių buvo išgelbėti po to, kai laivas „Dongfangzhixing“ („Rytinė žvaigždė“) apvirto pirmadienio vakarą per audrą. Iš po drumzlino vandens liko kyšoti tik dalis laivo dugno.
Apie įtampą Rytų ir Pietryčių Azijoje
Įtampa – žodis, tiksliausiai apibūdinantis dabartinę situaciją Rytų ir Pietų Kinijos jūrose. Pasaulio žiniasklaidoje mirga pranešimai apie Japonijos ir Kinijos konflikto dėl Senkaku/Diaoyu salų eskalavimą, o Pietų Kinijos jūroje įsiplieskęs konfliktas tarp Kinijos bei Filipinų ir Vietnamo dėl žvejybos teisių, vandenų kontrolės ir salų priklausomybės.
Kinijoje tėvas mirtinai sumušė dukrą už nusirašytus namų darbus
Kinijoje vienas tėvas mirtinai sumušė 11 metų dukrą už nusirašytus nuo klasės draugės namų darbus, trečiadienį pranešė valstybinė žiniasklaida. Vyras „liepė mergaitei atsiklaupti, surišo jai rankas ir sumušė ją“, pranešė oficialioji naujienų agentūra „Xinhua“. Kai dukra liovėsi kvėpavusi, tėvas ją nuvežė į ligoninę, bet kitą dieną ji mirė, sakoma pranešime.
REKLAMA
REKLAMA
Paskutiniai be pėdsakų dingusio „Malaysia Airlines“ piloto žodžiai – užgrobimo įrodymas?
12 val. 59 min. Paskutinius žodžius iš dingusio Malaizijos lėktuvo tikriausiai ištarė antrasis pilotas, sako oro bendrovė Paskutinius žodžius iš Malaizijos lėktuvo, kuris dingo prieš 10 dienų, pilotų kabinos tikriausiai ištarė antrasis pilotas, pirmadienį sakė oro bendrovės vadovas.
Azija Arklio metus pasitiko fejerverkais ir linksmybėmis
Fejerverkai penktadienį nušvietė dangų virš Azijos, kur milijonai šeimų susirinko pasitikti Naujųjų Medinio arklio metų ir pradėjo savaitę truksiančias linksmybes, prie kurių prisidėjo ir per iškilmingą metinį Kinijos televizijos koncertą pasirodžiusi prancūzų aktorė Sophie Marceau (Sofi Marso). Kinijos gyventojai – ir kaimuose, ir didžiuliuose megamiestuose – Naujuosius metus pagal Mėnulio kalendorių, svarbiausią šalies šventę, pasitiko su tradiciniais virtiniais ir ryžių pyragėliais, ap...
Kinija: karinė intervencija į Siriją neturėtų jokio pateisinimo
Kinijos valstybinė žiniasklaida ketvirtadienį perspėjo, kad Vakarų šalys neturėtų imtis karinių veiksmų Sirijoje, stiprėjant raginimams nubausti prezidento Basharo al Assado (Bašaro Asado) režimą už numanomą cheminę ataką netoli Damasko.
Ant daugiabučio stogo aptiktas nelegalus architektūros „šedevras“ – įspūdinga šventykla
Kinijoje, Šendženo mieste ant 20 aukštų pastato stogo aptiktas įspūdingas, visą pasaulį nustebinęs nelegalus namas, kuris savo išvaizda primena šventyklą, rašo China Daily. Išskirtinės architektūros statinys pristatomas kaip šventykla, kurioje maldininkai gali pasijusti „Arčiau dangaus“. Šventyklą puošia aukso plytelės, gausybė augalų bei feniksų atvaizdai. Miesto policija teigia, kad šventykla pastatyta neteisėtai, tačiau maldos namai ant daugiaaukščio stogo jau veikia trejus metus.
Kinų turistų skaičius Vilniuje per metus padidėjo dvigubai
Vilniuje sparčiai daugėja turistų iš Kinijos. Statistikos departamento duomenimis, pernai Vilniaus viešbučiuose gyveno 4100 kinų, o šių metų pirmąjį ketvirtį skaičius padidėjo 50 proc., lyginant su praeitų metų atitinkamu laikotarpiu, tai yra gyveno beveik 1000 turistų.
Vilniaus miesto savivaldybėje vakar taip pat lankėsi „China Daily“, didžiausio Kinijoje dienraščio anglų kalba žurnalistai, kuriems sostinės meras Artūras Zuokas davė interviu.
Kinai su Lietuva gali susipažinti ir internete
Lietuvos ambasados Pekine iniciatyva pradėtas naujas atvykstamojo turizmo skatinimo projektas.Kinijos nacionalinio dienraščio „China Daily“ interneto puslapyje pradėjo veikti speciali rubrika „Turas po Lietuvą su ambasadoriumi“.
Virtualiai pakeliauti po Lietuvą kasdien gali 31 milijonas šią interneto svetainę aplankančių vartotojų. Tai pirmasis tokio masto projektas apie Lietuvą kinų kalba.
Pasaka apie dvi Šiaurės Korėjas
Jei Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Ilo laidotuvių ceremoniją stebėjote per Kinijos Centrinę televiziją (CCTV), galėjote susidaryti įspūdį, jog Šiaurės Korėja yra išskirtinai pažangi valstybė, užtikrintai žengianti sėkmingu ekonominių reformų keliu.
Kaip pasakoja „Foreignpolicy.
Kinija 10 proc. padidins kritulių gamybą
Kinijos vyriausybė užsibrėžė iki 2015 metų 10 proc. padidinti kritulių kiekį šalyje ir taip užsitikrinti gausesnį derlių.
Vykdant Kinijos XII penkmečio (2011 – 2015 m.) raidos planą šalyje pradedama vykdyti didelio masto geoinžinerijos programa. Šalies vyriausybė inicijavo keturias regionines kritulių kiekio didinimo programas, pranešė Kinijos valstybinis dienraštis „China Daily“. Pasak leidinio, „Orų intervencija“ gali kritulių kiekį šalyje padidinti 230 milijardų kubinių metrų per metus.
Filmo „Avataras“ garbei Kinija pervadino kalną
Vaizdingoje pietų Kinijos dalyje stūksanti viršukalnė buvo pervadinta atsižvelgiant į filmo „Avatras“ siužete dažnai rodytus plūduriuojančias uolas, rašo „China Daily“. Tokį sprendimą priėmę pareigūnai tikisi į provinciją pritraukti filmo gerbėjų ir leisti vietos gyventojams pasipelnyti iš gamtos grožio.
Kovoje prieš skyrybas – meilės laiškai
Kinijos sostinės Pekino paštas sugalvojo naują būdą, kaip pažaboti augantį skyrybų skaičių. Jis siūlo siųsti meilės laiškus, kurie adresatą pasieks po 7 metų.Naujoji paslauga leidžia vis dar romantikos apimtoms poroms išsiųsti laišką, kurį sutuoktinis gaus tik po 7 metų. Teigiama, kad būtent praėjus tiek laiko santykiai dažnai ima vėsti, praneša „China Daily“, kuriuo remiasi naujienų agentūra AFP.
Kinijoje skyrybos vis labiau plinta. Penkine skyrybų skaičius 2004 metais siekė 11,6 tūkst.
Myriop pasmerkti kaliniai – pagrindiniai organų donorai Kinijoje
Du trečdaliai organų donorų Kinijoje yra kaliniai, kuriems įvykdoma mirties bausmė.
Laikraštis „China Daily“ skelbia, kad kasmet organų reikia 1 mln. sergančiųjų, tačiau tik 1 proc. pacientų sulaukia transplantacijos. Pacientams dažnai yra persodinami nužudytų kalinių inkstai, akių ragenos ir kiti organai.
Tiesa, kad pacientams galėtų būti persodinti kalinių, kuriems įvykdoma mirties bausmė, organai, jie turi pasirašyti raštišką sutikimą.
Kinija – milijonierių šalis
Kinijoje yra daugiau kaip 825 tūkst. milijonierių, beveik pusė jų gyvena trijuose didmiesčiuose - Pekine, Šanchajuje ir Gvangdžou, ketvirtadienį rašo kinų laikraštis „China Daily“.
Anot duomenų, Kinijos sostinėje, turinčioje 16 mln. gyventojų, gyvena 143 tūkst. turtingų žmonių, kurių turtas vertinamas daugiau kaip 10 mln. juanių (apie 1,5 mln. JAV dolerių).
Vidutinis Kinijos multimilijonieriaus amžius yra 39 metai.
Kinijoje mirties bausme nubaustas policininkas
Kinijos teismas skyrė mirties bausmę policijos pareigūnui, kuris po smulkios eismo nelaimės nušovė žmogų, skelbia „China Daily“.
Žmogžudystė įvyko vasario 13 dieną, kai 42 metų policininkas Ji Zhongchunas laisvu nuo tarnybos metu atsitrenkė į kitą automobilį. Policininkas, kuris įvykio metu be kita ko buvo ir neblaivus, ėmė ginčytis su 40 metų kito automobilio savininku Pan Junu. Netrukus Pan Junas buvo nušautas.
Ji Zhongchunas nužudytojo šeimai taip pat turės sumokėti ir 100 tūkst.
Investicijos sunkmečiu Kinijoje V
Toliau tęsiame ir šiuo straipsniu pabaigsime pasakojimų apie investicijas Kinijoje seriją. Šį kartą glaustai apžvelgsime dar keletą anksčiau nepaminėtų sektorių, į kuriuos taip pat vertėtų atkreipti dėmesį investuojant.
Kelionių agentūros, Avialinijos, Oro uostai, Viešbučiai
Žinant Kinijos gyventojų skaičių ir tai, kad jų pajamos auga ir tikėtina augs ateityje, nesunkiai galima suprasti, kad turizmo pramonė ir ją aptarnaujantys verslai turėtų sparčiai augti.
Krizė atbaido kinus nuo skyrybų
Baimė, kad ekonominis nuosmukis Kinijoje užsitęs, verčia vis daugiau skirtis norinčių šios šalies gyventojų persvarstyti savo sprendimą.
Pasak santuokų patarėjų, kuriuos cituoja dienraštis „China Daily“, „sunkus finansinis laikotarpis dažniausiai nėra ta priežastis, dėl ko poros skiriasi“, bet „tai gali būti gelbėjimosi šiaudas jau žlungančioms santuokoms, jau galvojantys apie skyrybas gali dar kartą viską permąstyti“.
Kinijos politikos mokslų ir teisės universiteto profesorius Wu Changzhena...
Mokslininkai aiškinasi, kodėl pandos nemėgsta poruotis
Mokslininkai iššifravo pandų genomą ir dabar tikisi nustatyti, kodėl šie gyvūnai taip nemėgsta poruotis, praneša agentūra AFP.
„Mes tikimės, kad genomas paaiškins, kodėl didžiosios pandos taip vangiai dauginasi. Galbūt mokslininkams pavyktų joms padėti susilaukti daugiau palikuonių“, – dienraščiui „China Daily“ sakė kinų tyrėjas Vang Dziunas.
Šifruojant pandų genomą dalyvavo mokslininkai iš Kinijos, Didžiosios Britanijos, JAV, Danijos ir Kanados.
Žaidynės baigėsi – kas toliau?
Atsisveikinusi su olimpine ugnimi, triumfuojanti Kinija rengiasi toliau siekti tarptautinio pripažinimo. Tuo metu šmaikštuolė Fortūna negali sutramdyti šypsenos, rašo „Lietuvos žinių“ korespondentas.
Kinija, ši bundanti regioninė galybė, su dideliu nekantrumu laukė olimpinių žaidynių. Nors daugelis ir nuogąstavo, kinams pavyko išlaikyti jų laukusį sunkų egzaminą - pirmąjį iš daugelio, laukiančių ateityje.
Aukso spindesys
Kinija laimėjo olimpines žaidynes.
Sparčiai ilgėja Konfucijaus palikuonių sąrašas
Daugiau kaip 2 mln. žmonių užsiregistravo kaip Konfucijaus palikuonys, trigubai padidindami garsiojo kinų filosofo giminės medį, pirmadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.Naujasis sąrašas, kuris paskutinį kartą buvo peržiūrėtas 1930 metais, pasipildė daugiau kaip 1,3 mln.
Kinijoje vykdant mirties bausmę bus naudojamos injekcijos
Kinijoje vykdant mirties bausmę vietoj sušaudymo bus naudojamos mirtinos injekcijos, praneša BBC. Jiangas Xingchangas, Aukščiausiojo Kinijos Liaudies Teismo vicepirmininkas teigia, jog toks sprendimas priimtas, kadangi injekcijų naudojimas laikomas labiau humanišku egzekucijos būdu. Kritikai sako, jog Kinijoje mirties bausmė taikoma daug dažniau nei kitose pasaulio šalyse. Tačiau Bejingo olimpinės žaidynės įtakoja pokyčius ir šioje srityje.
Kinijos tinklapiuose patruliuos virtuali policija
Kinijos valdžia siunčia į internetą du virtualius policininkus, siekdama kovoti su „neteisėta veikla“, - praneša šalies žiniasklaida. Animuotos vyro ir moters figūros pasirodys vartotojų ekranuose kas pusvalandį, „primindamos apie interneto saugumą“, - teigiama „China Daily“. Naujuose portaluose jos pasirodys šeštadienį , o iki metų pabaigos – visuose Pekino tinklapiuose ir forumuose. Kinijos vyriausybė cenzūruoja visą interneto ir žiniasklaidos turinį.
Dolerio likimas – kinų rankose: Kinija grasina JAV
Kinijos valdžia pradėjo koordinuotą JAV ekonominio bauginimo kampaniją. Pekinas leido suprasti, kad jei Vašingtonas pabandys nuvertinti juanį įvesdamas ekonomines sankcijas Kinijai, ši gali atsikratyti milžiniškų Amerikos valiutos ir vertybinių popierių atsargų, rašo britų dienraštis „The Telegraph“. Per kelias praėjusias dienas du aukšti Kinijos valdžios organų atstovai davė interviu spaudai, kuriuose pirmą kartą nuskambėjo perspėjimas, kad Pekinas gali pasinaudoti savo užsienio valiutos reze...
Kinų mokslininkai klonavo triušį
Pekino veterinarijos instituto mokslininkų grupė pranešė, kad jai pirmą kartą pasaulyje pavyko klonuoti triušį, paskelbė „China Daily“. Dienraščio teigimu klonuotas gyvūnas gimė vasario 12 dieną. Naujausi tyrimai rodo, kad triušis vystosi gerai, klonavimas pavyko sėkmingai.
Kinijoje dėl klimato kaitos džiūsta upės
Kinijos mokslininkai perspėjo, kad šylantis klimatas džiovina pelkes, iš kurių išteka dvi ilgiausios šalies upės, todėl silpsta jų tėkmės ir mažėja vandens atsargos šimtams milijonams žmonių. Nuotraukose iš lėktuvų ir palydovų matosi, kaip Qinghai-Tibeto plynaukštėje esančios pelkės, maitinančios Yangtze ir Geltonąją upes, per pastaruosius keturis dešimtmečius sumažėjo 10 procentų.