būtinasis stažas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „būtinasis stažas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „būtinasis stažas“.
Pensija, pensinis amžius ir stažas: lenkai gauna 218 eurų daugiau, bet dirba mažiau už lietuvius
Lietuvoje dažnai aptariamos kainos Lenkijos parduotuvėse. Kai kurios iš jų kaimyninėje šalyje yra gerokai mažesnės. Tačiau ne ką svarbiau yra ir gyventojų pajamos, ypač tų, kurie turi pragyventi iš vienintelio pajamų šaltinio – pavyzdžiui, senatvės pensijos.
Panašu, kad Lenkijoje ne tik kainos mažesnės, bet ir pensijos didesnės, be to, ten mokama ir trylikta ar keturiolikta pensijos.
Galiausiai ir norint gauti visą senatvės pensiją, Lenkijoje reikia dirbti mažiau laiko nei Lietuvoje.
Pensinis amžius ir būtinas stažas Lietuvoje ilginamas nuo 2024 m.: dirbti reikės daugiau
Pagal galiojantį Socialinio draudimo pensijų įstatymą kiekvienais metais Lietuvoje yra ilginamas pensinis amžius ir būtinasis stažas pensijai gauti. Ne išimtis ir 2024 m. Nuo jų pradžios tiek vyrams, tiek moterims iki pensijos teks dirbti ilgiau.
Nepaisant nuosaikaus pensinio amžiaus ir būtino stažo ilginimo, palyginti su kai kuriomis Vakarų šalimis, lietuviai į pensiją išeina anksčiau. Tiesa, tose šalyse žmonės paprastai gyvena ilgiau nei Lietuvoje.
Nuo kitų metų keičiasi pensinis amžius ir stažas pensijai: teks dirbti ilgiau
Pagal galiojantį įstatymą, iki pat 2026 m. Lietuvoje kasmet ilginamas laikas, kada žmonės gali išeiti į pensiją, taip pat būtinojo stažo, nuo kurio priklauso ir pensijos dydis, laikas.
Šie terminai tiek vyrams, tiek ir moterims Lietuvoje nuo kelių mėnesių iki pusmečio bus ilginami ir nuo 2023 m.
Nors Lietuvoje palaipsniui ilginamas pensinis amžius ir būtinasis pensijų stažas, šie reikalavimai kai kuriose šalyse jau dabar yra gerokai didesni.
Ilgėjant pensiniam amžiui, Lietuvoje daugėja pensininkų
Palaipsniui ilgėjant pensiniam amžiui, didėja ir pačių pensininkų skaičius. Šių metų pradžioje jų buvo apie 16 tūkst. daugiau nei prieš penkerius metus.
„Sodros“ duomenimis, šių metų sausį senatvės pensijos mokėtos 613 tūkst. asmenų. Tai yra 2,7 proc., arba 16 tūkst. daugiau nei buvo 2015 m. sausį.
Tarp visų senatvės pensijų gavėjų buvo beveik 73 tūkst. gyventojų, kurie tuo pačiu metu ir dirbo.
Moterys pensininkės sudaro beveik du trečdalius visų pensininkų (406 tūkst.