burkos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „burkos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „burkos“.
Šveicarijos rinkėjai nedidele dauguma pritarė burkų draudimui
Šveicarijos rinkėjai sekmadienį nedidele persvara pritarė draudimui viešose vietose dėvėti visą veidą slepiančias skaras.
Draudimo šalininkai pasveikino šį žingsnį kaip būdą kovoti prieš radikalų islamą, tačiau oponentai ji vadina seksistiniu ir rasistiniu.
Oficialūs rezultatai parodė, kad 51,21 proc. rinkėjų ir dauguma federalinių Šveicarijos kantonų palaikė pasiūlymą.
Maždaug 1 426 992 rinkėjai pasisakė už draudimą, o 1 359 621 – prieš. Balsavime dalyvavo 50,8 proc. rinkėjų.
Privertė nusiimti veido uždangalą: Austrijoje įsigaliojo nauji įstatymai
Žurnalistai užfiksavo vieną pirmųjų atvejų Austrijoje, kuomet moteris buvo verčiama nusiimti savo veido uždangalą, po naujų įstatymų įsigaliojimo, praneša „The Indepedent“. Valdžios teigimu, nauja integracijos politika, kuri už įstatymo ribų palieka drabužių, dengiančių žmogaus veidą, dėvėjimą viešumoje, yra skirta apsaugoti austrų vertybes.
Burkiniai Šiaurės Afrikoje „daugumai žmonių nerūpi“
Burkinis, visą kūną dengiantis moteriškas maudymosi kostiumėlis, derantis konservatyviam musulmoniškam aprangos kodui, sukėlė daug diskusijų Prancūzijoje, tačiau Šiaurės Afrikos paplūdimiuose nesulaukė daug dėmesio. Alžyro, Maroko ir Tuniso pakrantėse moterys ir taip dėvi kuklesnius drabužius, tačiau tik nedaugelis gali sau leisti įsigyti šį visą kūną dengiantį kostiumą.
Vokietijoje bręsta perversmas: į burkas žiūrima jau kitaip
Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere'as penktadienį pareiškė pritarimą daliniam uždraudimui nešioti burkas, šalyje vykstant intensyviems debatams dėl integracijos.
Prancūzijoje skirtos baudos trims moterims, dėvėjusioms burkas
Prancūzijoje trys moterys privalės sumokėti po 140 eurų baudą už tai, kad nusižengė šalyje galiojusiam draudimui dėvėti burkas, praneša agentūra AFP.
Policijos duomenimis, moterys, vilkėdamos visą kūną ir veidą dengiančius apdarus, prieš šešias savaites Nanto mieste atvyko į valstybinę mokyklą pasiimti savo vaikų. Burkų draudimas Prancūzijoje galioja nuo balandžio.
Dvi iš minėtų moterų, pasak prokuratūros, gali tikėtis dar vienos baudos, nes į teismo posėdį vėl atvyko vilkėdamos burkas.
Italija priėmė įstatymo projektą, draudžiantį viešumoje dėvėti burkas
Italijos parlamento komitetas priėmė įstatymo projektą, kuris uždraustų moterims viešumoje dėvėti veidus dengiančius šydus, praneša BBC.
Įstatymo projektas, kurį remia ministro pirmininko Silvijaus Berluskonio (Silvio Berlusconi) centro dešiniųjų koalicija, uždraustų dėvėti burkas, nikabus ar kitus veidą paslepiančius galvos apdangalus.
Parlamentas dėl įstatymo projekto balsuos po vasaros pertraukos. Belgija ir Prancūzija jau uždraudė viešumoje nešioti visiškai veidą paslepiančius šydus.
Belgijoje įsigaliojo draudimas viešumoje dėvėti burkas
Belgijoje šeštadienį įsigaliojo draudimas viešose vietose dėvėti burkas ir nikabus, praneša „RIA Novosti“.
Pažeidėjoms gresia įkalinimas iki septynių dienų ir 137,50 euro bauda.
Draudimas įvestas, nes burką dėvintį žmogų sunku identifikuoti, o tai gali kelti grėsmę visuomenės saugumui. Įstatymo rėmėjai tiki, kad tai padės kovoti prieš terorizmą ir suteiks daugiau teisių musulmonėms moterims.
Anot šalies žiniasklaidos, Belgijoje burkas dėvi apie 270 moterų.
Prancūzijos parlamentarai pritarė musulmoniškų galvos dangalų draudimui
Prancūzijos žemesnieji parlamento rūmai didžiule balsų persvara nubalsavo už įstatymą, kuriuo siekiama uždrausti musulmoniškų galvos dangalų dėvėjimą viešosiose vietose. Už tokį įstatymą balsavo net 335 parlamentarai, o prieš buvo vos vienas.
Kad įstatymas įsigaliotų, jį dar turi patvirtinti Senatas. Jis dėl musulmoniškų galvos dangalų draudimo balsuos rugsėjį.
Dauguma opozicijoje esančių Socialistų partijos narių nuo balsavimo susilaikė.
Aistros dėl musulmoniškų galvos apdangalų
Belgijos parlamentui uždraudus šalyje dėvėti musulmonių veidą dengiančius hidžabus (nikabus), pasigirdo siūlymų tokį draudimą įvesti visose Europos Sąjungos šalyse.
Hidžabas – arabiškai reiškia uždanga, pertvara. Vakarų šalyse taip įprasta vadinti musulmonių dėvimus drabužius. Hidžabas gali dengti tik galvą arba ir veidą.
Burkų draudimą remia 5 ES šalys
Daugiau nei pusė Didžiosios Britanijos, Italijos, Ispanijos ir Vokietijos piliečių paremtų sprendimą uždrausti musulmonėms dėvėti burkas, rodo „Financial Times“ užsakymu atlikta sociologinė apklausa.
Pirmasis apie tokį draudimą prabilo Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy. Sprendimą uždrausti burkas, apklausos duomenimis, remia net 70 proc. Prancūzijos piliečių. Ispanijoje tokį draudimą remia 65 proc. piliečių, o Italijoje – 63 proc. Vokietijoje burkų draudimui pritaria 50 proc.
REKLAMA
REKLAMA
Plėšikai vilkintys burkas paspruko su tūkstančiais
Paryžiuje du vilkintys burkomis nusikalteliai apiplėšė paštą ir paspruko, rašo „dailymail.co.uk“.
Nusikaltimas Athis Mons priemiestyje įvykdytas vykstant karštoms diskusijoms apie burkos uždraudimą Prancūzijoje.
Vienas iš prezidento Nicolas Sarkozy argumentų buvo tai, jog burkos – ideali maskuotė nusikalteliams ir teroristams.
Prancūzija: nenori integruotis – negausi pilietybės
Prancūzijos vyriausybė atsisakė suteikti pilietybę vyrui, kuris vertė savo žmoną nešioti islamiškus veido dangalus. Vyrui, kurio kilmės šalis neatskleidžiama, reikėjo gauti Prancūzijos pilietybę, kad galėtų laisvai įsikurti šalyje kartu su savo prancūze žmona.
Imigracijos ministras Ericas Bessonas teigia, kad vyras pasikėsino į moters laisvę be jokių apribojimų vaikščioti nepridengus savo veido.
Prancūzai nori uždrausti burkas
Gatvėje pasirodžiusi su galvą ir kūną dengiančia burka, musulmonė gali būti nubausta 750 eurų (2,56 tūkst. litų) bauda. Artimiausiu metu Prancūzijos parlamentas spręs, leisti ar neleisti viešoje vietoje moterims dėvėti visiškai galvą bei kūną uždengiančias ir tik plyšelius akims paliekančias burkas. Toks apdaras yra privalomas kai kuriuose musulmonų kraštuose, o Vakarų Europoje jis jau tapo ne religinės laisvės, bet politiniu klausimu.