buitinė chemija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „buitinė chemija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „buitinė chemija“.
Įspėja dėl pavojų buityje: šios priemonės gali padidinti net vėžio riziką
Švara namuose dažnai pareikalauja ne tik daug įdirbio, bet ir gausybės skirtingų priemonių. Tačiau labai svarbu žinoti, kad namų tvarkymui naudojama buitinė chemija gali turėti žalingą poveikį ne tik odai ar nagams, bet taip pat ir kvėpavimo takams bei akims.
Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Asta Krušnienė pasakoja, kas gali nutikti naudojant stiprios sudėties buitinę chemiją ir dalijasi vertingais patarimais, padėsiančiais sumažinti jos daromą žalą organizmui.
Namų priežiūrai išbandykite šiuos eterinių aliejų mišinius: sveikata jums padėkos
Eteriniai aliejai dažnai naudojami kovoje su įvairiomis ligomis ir negalavimais ir maišomi į kosmetines priemones. Ar žinojote, kad jais kartais galima pakeisti net ir buitinę chemiją?
Štai keli eterinių aliejų panaudojimo būdai buitinėms reikmėms:
Dulkių siurbliui. Kad iš dulkių siurblio pašalintumėte nemalonų kvapą, į siurblį reikia įlašinti porą lašų kvapiųjų kanangų (ylang-ylang) arba kito mėgstamo aliejaus.
Šaldytuvui.
Kraupus įvykis Šiauliuose: vaikas išgėrė kanalizacijos valiklį, ekspertai įspėja visus
Rugsėjo 11 dieną, apie 10.51 val. Į Šiaulių ligoninę iš Kelmės rajone esančių namų pristatytas vaikas, kuris galimai išgėrė kanalizacijos valymui skirto skysčio „Kurmis“. Specialistai įspėja, ką svarbu žinoti kiekvienam, kaip atpažinti apsinuodijimą, kaip elgtis jam įvykus ir kokių veiksmų imtis, kad apsinuodijimo tikimybė būtų kuo mažesnė.
Dėl apsinuodijimo 2022 m. gimęs mažametis buvo paguldytas į ligoninę. Kaip anksčiau teigė policijos atstovai, aplinkybės dar tikslinamos.
Gaminius namams sukūrusi verslininkė kopijas pamatė prekybos centre: klaidina tyčia?
Vienai didžiausių buitinės chemijos ir kosmetikos gamintojų Lietuvoje „Koslitai“ reiškiamos pretenzijos dėl neteisėtų veiksmų, kopijuojant gaminius, pažeidžiant autorines teises ir klaidinant vartotojus. Bendrovė įtariama nukopijavus išskirtinių gaminių namams „Le Row“ produkciją ir jos identitetą.
„Ilgai kūrėme tai, kuo galėtų didžiuotis kiekviena šeima.
Atsikratykite nemalonaus šaldytuvo kvapo: užtruksite akimirką
Nors ne kiekvienas iš mūsų kasdien naudojasi virtuvėje esančiais buitiniais prietaisais, tačiau šaldytuvo dureles varstome netgi kelis kartus per dieną. Tačiau ar jo priežiūrai skiriame pakankamai dėmesio ir laiko? Dėl netinkamos higienos šaldytuve gali atsirasti ne tik nemalonus kvapas, bet ir įsiveisti pelėsis. Norėdami to išvengti ir ilgiau mėgautis mėgstamais produktais bei tvarka šaldytuve, privalote pakeisti kelis kasdienius savo įpročius.
Pavojingų cheminių medžiagų kokteiliais kvėpuojame kasdien
Dažnai nė nesusimąstome, kokie cheminių medžiagų kokteiliai mus supa kasdien. Tai ir naudojama buitinė chemija, ir oro gaivikliai namuose, kvapnių medžiagų mišiniai automobiliuose, tualetuose, deginamos kvapiosios žvakės, smilkalai. Šių produktų sudėtyje esančios medžiagos – toksiškos, sukeliančios alergijas, vėžinius susirgimus. Baltijos aplinkos forumo Lietuvoje atstovai teigia, kad buitinės chemijos sudėtimi domėtis būtina.
Šiaulių rajone buvo gaminamos garsių ženklų buitinės chemijos klastotės
Muitinės kriminalistai, policininkai ir prokurorai Šiaulių rajone, Bubių kaime aptiko nelegalų buitinės chemijos gamybos fabriką. Jame masiškai falsifikuota žinomų pasaulio kompanijų produkcija: „Ariel“, „Lenor“, „Vanish“, „Fairy“ ir kt. Fabrike ir sandėliuose rasta beveik 150 tonų žaliavos ar iš jos pagamintų produktų, kurių bendra vertė – apie 300 tūkst.
Buitinė chemija: švarina, tačiau ir nuodija
Margarita Pūdžiuvienė Kasdieninėje mūsų aplinkoje gausu cheminių medžiagų, kurios vienaip ar kitaip kenkia sveikatai. Skalbikliai, indų plovikliai, įvairūs valikliai, nors švarina aplinką, kartu nuodija mus pačius.
Patarimai namų šeimininkei: paprasti skalbimo stebuklai
Lietuvoje buitinės chemijos pramonė atsirado tik XIX amžiaus pabaigoje. Anksčiau neturėjome skalbimo miltelių, kuriuos kiekvienas drąsiai naudojame šaindien. Drabužius mūsų protėviai mirkydavo pelenuose, norėdami išbalinti juose pavirindavo. Skalaudavo upėse, nes ten minkštas vanduo. Iškabindavo džiūti lauke ant virvės, ten patalynė dar pabaldavo nuo saulės, o vėjas ją iškedendavo kaip džiovyklėje. Skalbinius išlygindavo kočėlu ir sulankstę į spintą įdėdavo laukuose priskintų kvapnių žolelių.
Lenkija maitina lietuvius
Nuvertėjęs zlotas vėl kaitina lietuvių kraują. Kol šalies prekybininkai aiškina, kad Lietuvoje maisto kainos vienos mažiausių Europoje, į Lenkijos pasienio miestus ir miestelius ir savaitgaliais, ir darbo dienomis plūsta pigesnio maisto pasiilgę lietuvaičiai. Nuvertėjusi Lenkijos valiuta sugrąžino lietuvius į 2009-uosius, kai atpigęs zlotas lietuvaičiams leido nušluoti lenkų prekybos centrų lentynos, o Lietuvos verslininkai dejavo, kad tokia padėtis juos stumia prie bankroto.
REKLAMA
REKLAMA
Kaip rūpintis namų švara neteršiant gamtos?
Šiandien net nepastebime, kaip esame skatinami vartoti viską, bet esame per mažai informuoti apie tai, ką vartoti yra tikrai būtina, o ko galime ir atsisakyti. Parduotuvių lentynos nukrautos įvairiomis švaros prekėmis, tačiau kurios iš tiesų yra kenksmingos? Ar mes tai žinome? Ar tiesiog esame persisotinę klaidinga informacija, jog švara visuomet yra sveikata?
Dauguma kasdien namuose naudojamos buitinės chemijos - kenksminga žmogaus sveikatai bei gamtai.
9 ekologiški dalykai, galintys pakeisti buitinę chemiją
Smilkalai, alunitas, kanapės, ėriuko oda ir kiti devyni dalykai, galintis iš mūsų buities išstumti buitinę chemiją ir kitus pavojingus pramonės dalykus.
Muilo riešutai (nuo 64 litų už 500 gramų)
Muilamedžio vaisiai – vienas iš seniausių žinomų buitinių ploviklių. Muilo riešutai buvo žinomi senovės Indijoje ir dar Kolumbo neatrastoje Pietų Amerikoje. Žvelgiant šiuolaikinio žmogaus akimis, šių riešutų išvaizda (jie labiau primena džiovintas uogas nei riešutus) visiškai nereprezentatyvi.