branduoliniai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „branduoliniai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „branduoliniai“.
Buvęs NATO karinis vadas: Vakarų baimė dėl branduolinio karo užkerta kelią tinkamam atsakui prieš Putiną
Baimė dėl branduolinių ginklų ir Trečiojo pasaulinio karo visiškai atgrasė Vakarus, tačiau nė trupučio neatgrasė Vladimiro Putino, kuris prieš Ukrainą pradėjo brutualią invaziją, sako buvęs NATO ginkluotųjų pajėgų vadas Philipas Breedlove.
„Perdavėme iniciatyvą priešui“, - neseniai interviu Radio Free Europe/Radio Liberty Gruzijos tarnybai sakė buvęs NATO karinių pajėgų vadas.
P. Korėja sustabdė du branduolinius reaktorius
Pietų Korėja sustabdė du branduolinius reaktorius, nes paaiškėjo, kad kai kurios juose naudotos detalės nebuvo tinkamai patikrintos, informuoja BBC.
Vyriausybė informavo, kad šios detalės nebuvo pagrindinės ir kad pavojaus saugumui nėra. Kai kurios detalės, tarp kurių yra ventiliatoriai ir energijos tiekimo jungikliai, neturėjo reikiamų branduolinės pramonės sertifikatų.
Iranas pradėjo kurti branduolinius povandeninius laivus
Iranas pradėjo kurti branduoline energija varomus povandeninius laivus, naujienų agentūra FARS citavo Irano laivyno vado pavaduotoją viceadmirolą Abbasą Zaminį, praneša „RIA Novosti“. Kalbėdamas apie didėjantį Irano pajėgumą šalyje kuriamų povandeninių laivų srityje, A. Zaminis teigė, kad islamiškoji respublika jau žengė pirmuosius žingsnius kurdama branduoline energija varomus laivus. „Šiuo metu yra pirmasis branduolinių povandeninių laivų kūrimo lygis“, – sakė viceadmirolas.
Paaiškėjo, kiek pasaulyje yra branduolinių ginklų
Pasaulyje sumažėjo branduolinių užtaisų skaičius. Tai teigiama pirmadienį Stokholmo taikos tyrimo instituto „Sipri“ pateiktoje ataskaitoje apie ginklavimąsi ir nusiginklavimą 2012 metais. Kartu joje pažymima, kad branduolinės valstybės savo ginklų arsenalą nuolat modernizuoja. Šiuo metu pasaulyje 8 šalys parengtyje laiko 4 400 branduolinių ginklų, beveik pusė jų netgi yra „padidintoje parengtyje“, rašo ekspertai.
Šiaurės Korėja pasiskelbė branduoline supergalia
Šiaurės Korėja priėmė šalies konstitucijos pakeitimą ir pasiskelbė branduoline supergalia, praneša telegraf.lv. Šis simbolinis žingsnis yra skirtas pažymėti, kad branduoliniai ginklai yra svarbiausia korta diplomatiniame Šiaurės Korėjos žaidime. Apie tai, kad Šiaurės Korėja yra branduolinė galia, ji jau buvo pareiškusi 2005 metais. 2006 ir 2009 metais buvo vykdomi branduoliniai bandymai, į kuriuos Jungtinių Tautų Saugumo Taryba reagavo sankcijomis.
JAV dar kartą įspėja Šiaurės Korėją dėl branduolinių bandymų
JAV pasiuntinys Šiaurės Korėjai pirmadienį įspėjo Pchenjaną, kad dar vienas branduolinis bandymas bus rimta klaida, skatinanti pasaulį susivienyti siekiant griežtos bausmės, skelbia AP. Glynas Daviesas tai pareiškė po susitikimo su Pietų Korėjos ir Kinijos pareigūnais. Analitikai ir šalių vyriausybės tampa vis labiau susirūpinę, kad Šiaurės Korėja po balandžio 13 dieną įvykusio nesėkmingo raketos paleidimo gali surengti trečią branduolinį bandymą, kaip 2006 ir 2009 metais.
Vokiečiai Izraeliui perdavė branduolinius ginklus galintį gabenti povandeninį laivą
Ketvirtadienį Vokietijos Kilio mieste buvo surengta ceremonija, skirta Izraeliui perduoti „Dolphin“ klasės povandeninį laivą, kuris gali gabenti branduolinius ginklus, skelbia „RIA Novosti“. Vokietijoje pastatytas „Tanin“ povandeninis laivas operacijas pradės vykdyti nuo 2013 metų, kai bus baigti visi bandymai. „Tanin“ yra ketvirtas Izraelio gynybos pajėgų povandeninis laivas. Tai yra viena iš brangiausių gynybos sutarčių. Jo statyba kainavo 500 mln.
Kinija nori, kad JAV ir Rusija drastiškai sumažintų savo branduolinį arsenalą
Kinija paragino JAV ir Rusiją gerokai sumažinti savo branduolinių ginklų arsenalą. Pekino teigimu, visos branduolinio ginklo valstybės turėtų įsipareigoti nepradėti pirmos naudotis jais. Turėtų būti atsisakyta priešraketinių sistemų, kurios griauna pasaulio strateginį balansą, per susitikimą branduoliniais klausimais Vienoje sakė vyresnysis Kinijos pareigūnas. Per dvi savaites truksiančias diskusijas bus aptariama branduolinio nusiginklavimo sutartis.
Šiaurės Korėja netrukus surengs dar vieną branduolinį bandymą
Šiaurės Korėja beveik užbaigė pasiruošimą trečiam branduoliniam bandymui, kuris gali įvykdyti „netrukus“, informavo šaltinis, artimas Pchenjanui ir Pekinui. Šiaurės Korėja pareiškė praėjusią savaitę, kad ji yra pasiruošusi imtis atsakomųjų veiksmų, susijusių su nesėkmingo raketos paleidimo tarptautiniu pasmerkimu. Tai sukėlė įtarimų, jog šalis, nepaisydama Jungtinių Tautų sankcijų, ruošiasi trečiam branduoliniam bandymui.
V. Putinas: Rusija neatsisakys branduolinių ginklų
Rusija neatsisakys branduolinių ginklų, kol bus sukurti panašaus poveikio konvenciniai ginklai, penktadienį pareiškė ministras pirmininkas Vladimiras Putinas, skelbia „RIA Novosti“.
Premjeras pripažino, kad Rusijos užsienio partneriai „yra labiau pažengę tam tikrose srityse, ypač precizinio tikslumo ginklų srityje“.
Modernūs konvenciniai užtaisai, pasižymintys galingumu ir tikslumu, „savo poveikiu yra panašūs į masinio naikinimo ginklus“, sakė V. Putinas.
REKLAMA
REKLAMA
TATENA pranešimas: ar Iranas jau turi branduolinių ginklų? (papildyta 11:57)
(Papildyta 11:57 val. ) Jungtinių Tautų (JT) branduolinių programų priežiūros agentūra turi informacijos, jog Iranas vykdė testus, „susijusius su branduolinio sprogmens plėtra“, praneša BBC.
Paskutiniajame savo pranešime Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) informavo, jog buvo išsiaiškinta, kad Iranas naudoja kompiuterio modelius, kurie gali būti naudojami tik branduolinio ginklo kūrimui.
Pasak korespondentų, TATENA pranešimas apie Iraną yra griežčiausias kada atliktas.