branduolinė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „branduolinė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „branduolinė“.
TATENA vadovas įspėja dėl didėjančio karinio aktyvumo prie Zaporižios elektrinės
Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) vadovas trečiadienį įspėjo dėl didėjančio karinio aktyvumo prie Ukrainos Zaporižios atominės elektrinės ir išreiškė viltį, kad Rusija ir Ukraina susitars dėl saugumo principų.
„Akivaizdu, kad karinė veikla intensyvėja visame regione“, – lankydamasis šioje elektrinėje naujienų agentūrai AFP sakė Rafaelis Grossi.
Suomijoje suteiktas leidimas krauti kurą į atominės jėgainės reaktorių
Suomijos branduolinės energetikos priežiūros tarnyba išdavė leidimą krauti kurą į Olkiluoto atominės elektrinės 3-iąjį reaktorių, penktadienį pranešė visuomeninis transliuotojas YLE.
Radiacinės ir branduolinės saugos valdyba (STUK) nurodė, kad naujasis reaktorius atitinka saugumo reikalavimus ir kad į reaktorių galima pradėti krauti branduolinį kurą.
Rusija surengė išskirtines karines pratybas: išbandė branduolinę jėgą
Rusijos kariuomenė ketvirtadienį paskelbė įvykdžiusi plataus masto šalies strateginių branduolinių pajėgų karines pratybas, per kurias buvo paleista nemažai raketų. Anot Rusijos gynybos ministerijos, per mokymus karinio laivyno branduoliniai povandeniniai laivai paleido balistinių raketų iš Barenco ir Ochotsko jūrų. Be to, tolimojo nuotolio bombonešiai paleido sparnuotųjų raketų, kurios smogė specialiesiems taikiniams, pridūrė ministerija.
JAV perspėja dėl Šiaurės Korėjos
Šiaurės Korėja tebegamina skiliąsias medžiagas, trečiadienį JAV įstatymų leidėjams sakė valstybės sekretorius Mike'as Pompeo, nors šešiomis savaitėmis anksčiau prezidentas Donaldas Trumpas tvirtino, kad Pchenjano branduolinės grėsmės nebeliko. „Taip, jie toliau gamina skiliąsias medžiagas“, – M. Pompeo sakė senatoriams per įdėmiai stebėtą Senato užsienio ryšių komiteto posėdį. Liepos 12 dieną D. Trumpas susitiko Singapūre su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu.
ES ruošiamos naujos sankcijos Rusijai: „branduolinės“ priemonės kol kas nesvarstomos
Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius penktadienį nurodė, kad Europos Sąjunga parengs naują galimų sankcijų paketą Rusijai dėl jos vaidmens Ukrainos konflikte, kurios galėtų būti greitai įvestos, jeigu subyrėtų pagal vasario 12-osios Minsko susitarimą paskelbtos paliaubos.
Sirijoje mįslingomis aplinkybėmis nužudyti penki branduolinių technologijų specialistai
Ginkluoti užpuolikai sekmadienį nužudė penkis branduolinių technologijų inžinierius – keturis iš Sirijos ir vieną iranietį – per išpuolį Damasko pakraštyje, pranešė padėtį Sirijoje stebinti nevyriausybinė organizacija. Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ pirmadienį nurodė, kad tie inžinieriai buvo nužudyti, kai važiavo nedidele automobilių kolona į vieną mokslinių tyrimų centrą netoli Damasko šiaurės rytinio Barzos rajono.
Pasaulio galios ir Iranas sudarė „istorinį“ susitarimą branduoliniu klausimu
Iranas sekmadienį pasiektu susitarimu, kurį pasaulio galios vadina didžiausiu per dešimtmetį žingsniu siekiant neleisti Teheranui pasigaminti atominės bombos, sutiko apriboti savo branduolinę programą. Teheranas pabrėžia, jog susitarimu, kuriuo Iranui siūlomas ribotas sankcijų sušvelninimas, pripažįstama jo teisė sodrinti uraną, tačiau Vašingtonas neigia, kad susitarime yra paminėtas toks dalykas. Šiitiška respublika nurodo, kad jų branduolinė programa yra skirta vien taikiems tikslams.
ES nebeįsileis Irano gamtinių dujų
Vokietijos užsienio reikalų ministras Guido Westerwelle pranešė, kad Europos Sąjunga (ES) uždraudžia Irano gamtines dujas importuoti į ES šalis. Tokiu būdu siekiama sustiprinti spaudimą Iranui, kad šis sutiktų bendradarbiauti diskusijose dėl branduolinės programos, skelbia AP.
Be kita ko, G. Westerwelle taip pat nurodė, kad ES užsienio reikalų ministrai pirmadienį per susitikimą Liuksemburge svarsto ir kitų sankcijų įvedimą.
Beveik visų ES branduolinių jėgainių saugumą reikia stiprinti
Remiantis streso testų dėl branduolinių jėgainių Europos Sąjungoje (ES) rezultatais, beveik visų jėgainių saugumą reikia stiprinti.
„Remiantis streso testų rezultatais, reikia stiprinti beveik visų branduolinių jėgainių saugumą“, – teigiama Europos Komisijos ataskaitoje, kurioje taip pat pažymima, kad visos dalyvaujančios valstybės ėmėsi atitinkamų veiksmų, o reikalingų atlikti darbų kaina gali siekti 10–25 mlrd. eurų.
Minske masiškai suimami Astravo AE priešininkai
Trečiadienį Minske buvo suimta daug Baltarusijos antibranduolinės kampanijos aktyvistų, kurie ketino perduoti Rusijos premjerui Dmitrijui Medvedevui atvirą kreipimąsi prieš generalinės sutarties dėl Astravo atominės elektrinės statybos pasirašymą, praneša „charter97.org“. Tarp sulaikytųjų – kampanijos koordinatorė Tatjana Novikova, rusų fizikas Andrejus Ožarovskis, Teisinės transformacijos centro koordinatorius Michailas Mackevičius, draugijos „Ekodom“ valdybos pirmininkė Irina Suchij.
REKLAMA
REKLAMA
Japonija atnaujins antrojo reaktoriaus veiklą
Japonija trečiadienį atnaujins antrojo reaktoriaus veiklą po to, kai dėl Fukušimos krizės buvo uždarytos visos šalyje esančios atominės elektrinės. Ohi jėgainės 4-asis reaktorius, esantis 370 kilometrų atstumu nuo Tokijo, bus paleistas 21 val. vietos laiku, informavo elektrinės operatorė „Kansai Electric Power Co“. Elektrinės 3-iasis reaktorius buvo aktyvuotas šio mėnesio pradžioje. Tokiu sprendimu siekiama išvengti galimo elektros stygiaus.
Japonija: į demonstraciją prieš atominę energetiką atėjo 170 tūkstančių
Pirmadienį Japonijos sostinėje į demonstraciją prieš atominę energetiką susirinko daugiau kaip 170 tūkstančių žmonių. Tokius duomenis žurnalistams pateikė renginio organizatoriai. Kepinanti saulė ir plius 35 laipsniai Celsijaus nesutrukdė žmonėms, panorusiems išsakyti savo nepasitenkinimą.
„The Economist“: Vokietijos energetikos gigantai, tik neminėkite atomo
Vokietijos elektros energijos kompanijoms nelengva prisitaikyti prie šalies sprendimo atsisakyti branduolinės energijos. Kai prieš metus, po Fukušimos katastrofos, Vokietija nusprendė, kad iki 2022 m. palaipsniui atsisakys branduolinės energijos, ekonomistai susirūpino. Ar šalis sugebės pakeisti savo 17 branduolinių jėgainių, kurios 2010 m. aprūpino 23 proc.
Visagino merė: nauja AE – investicija į Lietuvą
Seimo patvirtintas Visagino atominės elektrinės (AE) projektas yra didžiulis laimėjimas tiek Visaginui, tiek ir visai Lietuvai. Apie tai pokalbis su Visagino miesto mere Dalia Štraupaite. Pasak jos, Visagino AE yra investicija į Lietuvą ir jos ateitį. Merė džiaugiasi, kad projektas patvirtintas, ir įsitikinusi, kad visos diskusijos apie elektrinės saugumą ir nepelningumą yra tik politinės provokacijos. Elektrinė – ateities klausimas – Seimas patvirtino Visagino AE projektą.
Švedijoje šalia didžiausios atominės elektrinės rastas sprogmuo, sustiprintas saugumas
Šalia didžiausios Švedijos atominės elektrinės sunkvežimyje buvo rasta sprogstamoji medžiaga. Visose branduolinėse jėgainėse sustiprintas saugumas, skelbia BBC. Per įprastą transporto priemonės patikrinimą „Ringhals“ atominėje elektrinėje po sunkvežimiu buvo rastas kumščio dydžio gabalas. Policija informavo, kad pirminiai tyrimai patvirtino, jog tai - sprogstamoji medžiaga. Saugumas visose branduolinėse jėgainėse buvo sustiprintas iki pirmo lygio, teigė policijos pareigūnai.
Maskvoje prasidėjo diskusijos dėl Irano branduolinės programos
Rusijos sostinėje Maskvoje prasidėjo dar vienas derybų dėl Irano branduolinės programos etapas, skelbia BBC. Dvi dienas truksiančios diskusijos tarp Irano ir šešių galingiausių pasaulio valstybių – Didžiosios Britanijos, JAV, Kinijos, Rusijos, Prancūzijos ir Vokietijos – prasidėjo 7 val. Grinvičo laiku. Prieš tai pastaruosius du mėnesius diskusijos dėl branduolinės programos vyko Stambule ir Bagdade.
Fukušima pamiršta: Japonija vėl paleis du branduolinius reaktorius
Japonija paskelbė atnaujinsianti dviejų branduolinių reaktorių veiklą, skelbia BBC. Visos šalies jėgainės buvo uždarytos po Fukušimos katastrofos praėjusiais metais. Ohi jėgainėje Fukui prefektūroje esantys reaktoriai bus vėl paleisti per tris savaites, praneša šalies pareigūnai. Japonijos ministras pirmininkas Yoshihiko Noda kviečia paremti šį žingsnį, sakydamas, kad šią vasarą Japonija kenčia nuo energijos stygiaus. Vis dėlto plačiai pasklidusi neigiama visuomenės nuomonė išlieka.
Baltarusijos AE reaktorių paleidimo terminai gali keistis
Baltarusijos atominės elektrinės reaktorių atidavimo naudoti terminai gali keistis. Pagal generalinės sutarties projektą pirmąjį reaktorių planuojama paleisti 2018 metais, o antrąjį – 2020 metais. Tai trečiadienį naujienų agentūrai BELTA pareiškė AE statybos direkcijos valdybos viršininkas Sergejus Galančiukas. „Rengdami generalinę sutartį, mes numatėme tokius terminus“, – sakė jis.
Iranas pradėjo kurti branduolinius povandeninius laivus
Iranas pradėjo kurti branduoline energija varomus povandeninius laivus, naujienų agentūra FARS citavo Irano laivyno vado pavaduotoją viceadmirolą Abbasą Zaminį, praneša „RIA Novosti“. Kalbėdamas apie didėjantį Irano pajėgumą šalyje kuriamų povandeninių laivų srityje, A. Zaminis teigė, kad islamiškoji respublika jau žengė pirmuosius žingsnius kurdama branduoline energija varomus laivus. „Šiuo metu yra pirmasis branduolinių povandeninių laivų kūrimo lygis“, – sakė viceadmirolas.
Estai abejoja dėl Visagino AE
Estija vis dar turi abejonių dėl Visagino atominės elektrinės projekto. Tuo tarpu Lietuvoje dėl pasipriešinimo projektui įtariamas kaimynas iš Rytų, praneša telegraf.lv. Estų energetikos kompanijos „Eesti energia“ vadovas Sandoras Liivis nėra įsitikinęs, kad nauja branduolinė elektrinė būtų komerciškai naudinga, nors ir neabejoja, kad Baltijai tai yra itin svarbus projektas, nes jis yra nesusijęs su rusiškomis dujomis.
Šiaurės Korėja pasiskelbė branduoline supergalia
Šiaurės Korėja priėmė šalies konstitucijos pakeitimą ir pasiskelbė branduoline supergalia, praneša telegraf.lv. Šis simbolinis žingsnis yra skirtas pažymėti, kad branduoliniai ginklai yra svarbiausia korta diplomatiniame Šiaurės Korėjos žaidime. Apie tai, kad Šiaurės Korėja yra branduolinė galia, ji jau buvo pareiškusi 2005 metais. 2006 ir 2009 metais buvo vykdomi branduoliniai bandymai, į kuriuos Jungtinių Tautų Saugumo Taryba reagavo sankcijomis.
Iranas: Vakarų šalių spaudimas ir gąsdinimai – bevaisiai
Bagdade prasidėjus šešių galingiausių pasaulio valstybių ir Irano atstovų susitikimui dėl Teherano branduolinės programos, Irano užsienio reikalų ministras pareiškė, kad Vakarų spaudimas yra bergždžias, skelbia BBC. Irano prašymu susitikimas vyksta Irako sostinėje Bagdade. Diskusijos prasidėjo praėjus dienai, kai Jungtinių Tautų (JT) atominės energijos agentūros vadovas bandė susitarti su Irano vyriausiuoju derybininku branduoliniais klausimas dėl priėjimo prie šalies karinių poligonų.
JAV dar kartą įspėja Šiaurės Korėją dėl branduolinių bandymų
JAV pasiuntinys Šiaurės Korėjai pirmadienį įspėjo Pchenjaną, kad dar vienas branduolinis bandymas bus rimta klaida, skatinanti pasaulį susivienyti siekiant griežtos bausmės, skelbia AP. Glynas Daviesas tai pareiškė po susitikimo su Pietų Korėjos ir Kinijos pareigūnais. Analitikai ir šalių vyriausybės tampa vis labiau susirūpinę, kad Šiaurės Korėja po balandžio 13 dieną įvykusio nesėkmingo raketos paleidimo gali surengti trečią branduolinį bandymą, kaip 2006 ir 2009 metais.
Iranas bando paslėpti branduolinių bandymų pėdsakus
JAV saugumo institutas teigia, kad komercinių Žemės palydovų darytose nuotraukose matyti nauja veikla Irano kariniame komplekse, dėl kurios kyla įtarimų, kad Iranas bando išvalyti bazę prieš Jungtinių Tautų atominės energijos agentūros patikrinimą. Iranas šį pranešimą atmetė kaip ir ankstesnius kaltinimus dėl „Parchin“ karinio komplekso. JT Atominės energijos agentūra (TATENA) įtaria, kad komplekse buvo vykdomi su branduolinio ginklo kūrimu susiję bandymai.
Iranas teigia, kad niekada nenutrauks branduolinės programos
Iranas pareiškė penktadienį niekada nenutrauksiantis savo urano sodrinimo programos ir nematantis priežasties uždaryti Fordo branduolinį bunkerį. Praėjusį mėnesį amerikiečių pareigūnas teigė, kad JAV bei jų sąjungininkės reikalaus Irano sustabdyti aukštesnio lygio urano sodrinimą bei nedelsiant uždaryti Fordo bunkerį. „New York Times“ pranešė, kad Vakarų derybininkai spaus Iraną galiausiai panaikinti bunkerį šalia Komo miesto, kuris buvo naudojamas prieš dvejus metus pradėtam urano sodrinimui.
Černobylio metinių dieną – siaubą keliantys prisiminimai
Ankstyvą 1986 metų balandžio 26 rytą sprogo ketvirtas Černobylio atominės elektrinės reaktorius. Dabar, praėjus 26 metams, daug kam šis įvykis atrodo kaip tolimas praeities epizodas, tačiau tiems, kurie gyvena Ukrainos teritorijoje, jis dar ilgus metus primins apie griaunančią branduolinės energijos galią, praneša „Wired Magazine“.
Pamėgo turistai
Černobylis – didžiausios pasaulio istorijoje branduolinės katastrofos vieta – jau ilgą laiką jis pritraukia nuotykių ieškotojų, kurie...
Baltijos AE: prieštaringi pranešimai apie „pirmąjį“ betoną
Karaliaučiaus srityje statomos atominės elektrinės pirmojo reaktoriaus pamatams išlieta pirmieji 1200 kubinių metrų betono, pranešė subrangovinė organizacija „Titan-2“. Pasak pranešimo, balandžio 21 dieną uždaroji akcinė bendrovė „Titanstrojmontaž“, kuri priklauso holdingui „Titan-2“, pirmojo reaktoriaus pamatams ėmė lieti betoną. Betoną į statybos aikštelę tiekia gamykla UPP, priklausanti akcinei bendrovei SUS.
Ukraina nori „atgaivinti“ Černobylio apylinkes
Ukraina kuria vyriausybės programą, kurios tikslas – sutvarkyti radiacija užterštas Černobylio branduolinės jėgainės apylinkes, pirmadienį pranešė ministras pirmininkas Mykola Azarovas. Pasak ekspertų, radiacijos lygis Černobylio zonoje pastaraisiais metais stipriai sumažėjo.
Indija išbandė branduolinį užtaisą galinčią nešti tarpžemyninę raketą
Indija pirmą kartą išbandė naują, branduolinį užtaisą galinčią nešti ilgojo nuotolio raketą. Už karinių technologijų plėtrą atsakingos agentūros (DRDO) duomenimis, bandymas buvo sėkmingas. 17 metrų ilgio ir 50 tonų sverianti „Agni V“ tipo raketa, kurios veikimo nuotolis yra mažiausiai 6 400 km, 8.05 val. vietos laiku (4.35 val. Vidurio Europos vasaros laiku) buvo paleista iš bandymų poligono prie rytinės Orisos valstijos krantų, pranešė raketą kūrusi DRDO.
Rusiška romantika: Baltijos AE statys ir studentai
Baltijos atominės elektrinės statybos direkcija ir Karaliaučiaus studentų ir jaunimo organizacijos susitarė, kad šią vasarą statybvietėje darbuosis studentų būrys, o ateityje jų galės būti ir daugiau. Pranešama, kad pirmajame būryje bus 25 studentai. Dėl to susitarė atominės elektrinės statybos direkcija, Karaliaučiaus srities studentų būrių štabas ir srities jaunimo reikalų agentūra. „Vaikinai dirbs prižiūrimi patyrusių meistrų – globėjų. Galbūt vėliau mums patikės ir sudėtingesnių darbų.
Izraelis: atakos prieš Iraną galimybė lieka
Izraelio gynybos ministras antradienį pareiškė, kad šalies karinių veiksmų prieš Iraną galimybė lieka, nepaisant to, jog šiuo metu vyksta derybos dėl Teherano branduolinės veiklos. Be to, ministras pareiškė labai abejojąs derybų sėkme.
Kim Jong Ilas testamente prašė stiprinti šalies branduolinį potencialą
Buvęs Šiaurės Korėjos gydytojas, kuris dirbo pagal šalies lyderių gyvenimo ilginimo programą, bet 2011 metais pabėgo į užsienį, teigia turįs Kim Jong Ilo testamento tekstą, praneša naujienų agentūra „France Presse“, remdamasi Japonijos savaitraščiu „Shukan Bunshun“.
Lee Yun Keolas papasakojo, kad gruodį miręs Šiaurės Korėjos lyderis ragino savo bendražygius nenutraukti masinio naikinimo ginklo kūrimo.
Po gaisro vienoje Prancūzijos atominių išsiveržė radioaktyvus vanduo
Prancūzijos Penly atominėje jėgainėje po gaisro užfiksuotas radioaktyvaus vandens nutekėjimas. Ketvirtadienį šioje jėgainėje įvyko du nedideli gaisrai, kurie buvo nuslopinti, o reaktorius užfiksavus nelaimingą atsitikimą išsijungė automatiškai, praneša naujienų agentūra AFP.
Po gaisro užfiksuotas nedidelis radioaktyvaus vandens nuotėkis. Penly jėgainės vadovybė tikina, kad taip nutiko dėl to, kad gaisro metu sandarumą prarado viena iš reaktoriaus aušinimo vandeniu jungčių.
Karas su Iranu pareikalautų ne daugiau kaip 300 izraeliečių gyvybių
Pasaulis su nerimu žvelgia į galimą karinį konfliktą tarp Izraelio ir Irano. Jis gali turėti padarinių visam regionui. Tačiau Izraelis teigia žinantis, ko galima laukti – bent jau savo šalyje.
Izraelio saugumo pajėgų ekspertai, anot žiniasklaidos, skaičiuoja, kad karo su Iranu atveju Izraelyje žūtų ne daugiau kaip 300 žmonių. Be to, būtų šimtai sužeistųjų.
A. Lukašenka užsimena apie antrą AE
Baltarusija galėtų statyti antrą atominę elektrinę, pareiškė šalies vadovas Aliaksandras Lukašenka antradienį per susitikimą su Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generaliniu direktoriumi Yukiya Amano, praneša naujienų agentūra „BelTA“.
„Jeigu sulauksime iš Jūsų atitinkamos paramos ir sąlygų, esame pasirengę ir antrąją atominę elektrinę Baltarusijoje pastatyti, – sakė A. Lukašenka.
Žydai: smūgis Iranui geriau nei jo branduolinė grėsmė
Beveik du trečdaliai Izraelio žydų mano, kad puolimas Irano branduolinei programai sustabdyti Izraeliui būtų mažiau žalingas nei pati branduolinio ginklo grėsmė, rodo apklausa.
65 proc. apklaustųjų sutiko su teiginiu, kad gyvenimas bijant branduolinio kaimyno atsieitų daugiau nei ataka prieš Irano branduolinės programos objektus.
Su šiuo teiginiu nesutiko 26 proc. respondentų, o 9 proc. apklaustųjų nebuvo apsisprendę.
Rusija ir JAV – už Irano branduolinės problemos sprendimą diplomatinėmis priemonėmis
Rusija ir JAV pritaria tam, kad derybos dėl Irano branduolinės problemos būtų vedamos formatu „penki plius vienas“, o pati problema sprendžiama diplomatinėmis priemonėmis.
Tai pirmadienį Seule po derybų su Rusijos prezidentu Dmitrijumi Medvedevu pareiškė JAV prezidentas Barackas Obama.
Fukušimoje radiacija tūkstantį kartų viršija normą
Praėjus metams po branduolinės katastrofos Fukušimos jėgainėje aplinkosaugos organizacija „Greenpeace“ už 60 km esančiame to paties pavadinimo mieste nustatė smarkiai padidėjusią radiaciją, praneša agentūra AFP.
Vienoje miesto daugiaaukštėje automobilių stovėjimo aikštelėje radiacijos lygis siekė 70 mikrosivertų per valandą. Viename nuotėkų kanale netoli gyvenamųjų namų šis rodiklis buvo 40 mikrosivertų per valandą.
Fukušima: svajonė, kuri žlugo
Milžinišką jėga, slypinti atomo branduolyje, galėtų dykumą paversti žeme, ištirpdyti sušalusius polius, ir visą pasaulį paversti Edeno sodu. Taip 1908 metais rašė chemikas Frederickas Soddy. Žvelgiant iš karinės pusės, ši galia grasino visiškai priešingomis pasekmėmis – dėl pajėgumo sodus paversti dykumomis. Idealistai tikėjosi, žvelgiant iš civilinės pusės, kad ji galėtų sukurti balansą, suteikdama pigų, neišsenkantį ir saugų elektros šaltinį ilgam laikui. Tačiau ji to nepadarė.
Izraelis prašė JAV ginklų Irano puolimui
Izraelis prašė JAV patobulintų bombų požeminiams bunkeriams naikinti ir lėktuvų, taip siekdamas sustiprinti savo pajėgas Irano požeminių branduolinių teritorijų puolimui, informavo Izraelio pareigūnas.
„Toks prašymas buvo pateiktas“ Izraelio ministro pirmininko Benjamino Netanyahu vizito šią savaitę Vašingtone metu, teigė pareigūnas, patvirtindamas žiniasklaidos pranešimus.
TATENA: Iranas bando paslėpti branduolinių bandymų pėdsakus
Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) teigia, kad prieš inspektorių vizitą Iranas bando sunaikinti bandymų su raketų branduoliniais užtaisais pėdsakus, rašo „telegraph.co.uk“.
Kai TATENA inspektoriai praeitą mėnesį lankėsi Irane, jiems nebuvo leista apsilankyti Parchino karinėje teritorijoje. Dabar Teheranas iš dalies nusileido ir leis agentūros ekspertams vieną kartą apsilankyti Parchine.
Slaptas JAV žvalgybos dokumentas: tikima Iranu, o ne Izraeliu?
Jungtinės Amerikos Valstijos, nepaisydamos viešų spekuliacijų apie potencialų karinį smūgį Iranui ir savo pajėgų koncentravimą prie jo sienų, iš tiesų netiki, kad Teheranas savo branduoline programa siekia pasigaminti atominę bombą. Apie tai rašoma dienraštyje „The Los Angeles Times“, kuris remiasi slapta amerikiečių tarnybų ataskaita, praneša „Newsru“. Šis dokumentas, parašytas praeitais metais šešiolikos JAV žvalgybos agentūrų, patvirtina amerikiečių žvalgų išvadas, padarytas dar 2007-aisiais.
N. Sarkozy: seniausia šalies atominė elektrinė nebus uždaryta
Seniausioje šalies branduolinėje jėgainėje netikėtai apsilankęs Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy pareiškė, kad ji nebus uždaryta.
„Šios atominės elektrinės uždaryti neketinama. Kodėl reikėtų ją uždaryti dėl politinių priežasčių? Tai būtų didžiulė klaida“, – sakė N. Sarkozy kalbėdamas su Fesenheimo jėgainės darbuotojais.
Fesenheimas yra seniausia Prancūzijos branduolinė jėgainė. Ji yra prie pat Vokietijos sienos.
Nauja Šiaurės Korėjos branduolinė jėgainė yra nesaugi, teigia ekspertas
Branduolinės energetikos ekspertas ketvirtadienį sakė, kad Šiaurės Korėja skubiai stato urano kuru varomą branduolinį reaktorių, kuris yra nesaugus.
Siegfriedas Heckeris nuo 2004 metų Šiaurės Korėjos branduolinės jėgainės statybvietėje lankėsi keturis kartus. Paskutinį kartą jis ten nuvyko 2010 metų pabaigoje ir yra paskutinis Šiaurės Korėjos jėgainę matęs užsienio ekspertas. Telefonu naujienų agentūrai „Reuters“ S. Heckeris sakė, kad reaktorius gali turėti techninių trūkumų.
Prancūzija prieštarauja bet kokiam Irano puolimui
Užsienio reikalų ministras Alain Juppe antradienį sakė, kad Prancūzija „labai sunerimusi“ dėl galimos karinės Irano branduolinės programos pusės, tačiau prieštarauja bet kokiam Irano puolimui, nes tai gali padaryti neatitaisomos žalos.
A. Juppe išsakė susirūpinimą dėl spėliojimų, kad Izraelis rengia puolimą prieš Irano branduolinių tyrimų infrastruktūros objektus.
Rusija: Izraelio kariniai veiksmai prieš Iraną būtų klaida
Kariniai veiksmai prieš Iraną būtų „labai didelė klaida su nenuspėjamais padariniais“, įspėjo Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, praneša BBC.
Pasak S. Lavrovo, diplomatija, o ne išpuoliai, yra vienintelis būdas išspręsti Irano branduolinės programos problemą.
Tai buvo pareikšta po Izraelio prezidento Shimono Pereso teiginio, jog smūgis Iranui yra vis labiau tikėtinas.
Iš Fukušimos nutekėjo dvigubai daugiau radioaktyvių medžiagų nei manyta
Fukušimos branduolinės katastrofos metu nutekėjo dvigubai daugiau radioaktyvių medžiagų, nei iš pradžių apskaičiavo Japonijos valdžia. Medžiagų kiekis sudaro apie 40 procentų Černobylio katastrofos teršalų kiekio.
Cezio nuotekos lygis buvo skaičiuojamas daviklių tinklo. Andreas Stohlis, Norvegijos Oro Tyrimų Instituto studijos autorius teigia, kad Japonijos vyriausybės paskaičiavimai rėmėsi tik pačioje Japonijoje suskaičiuotais duomenimis, tačiau neatsižvelgė į nuotekas į jūrą.
JAV: derybos su Šiaurės Korėja Ženevoje buvo konstruktyvios
Jungtinių Valstijų ir Šiaurės Korėjos delegacijų susitikimas šią savaitę Šveicarijos sostinėje Ženevoje buvo konstruktyvus, tačiau nedavė konkrečių rezultatų, pareiškė JAV valstybės departamento atstovė, informuoja „RIA Novosti“.
„Mūsų nuomone, susitikimas buvo konstruktyvus, buvo aptarti visi klausimai (...). Buvo susitarta dėl kai kurių dalykų, tačiau svarbūs klausimai liko neatsakyti, - sakė Viktoria Nuland (Victoria Nuland). – Dabar mes manome, jog mums reikia grįžti namo, įvertinti v...
Šiaurės Korėjos ir JAV derybos juda teigiama linkme
JAV diplomatai sakė, kad pirmoji tiesioginių derybų Ženevoje su Šiaurės Korėja diena buvo naudinga, informuoja BBC.
Susitikimo tikslas – atnaujinti derybas dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos nutraukimo. Tai jau antras toks susitikimas per mažiau nei tris mėnesius. Vyriausiasis JAV derybininkas Stephenas Bosworthas sakė, kad pokalbiai krypsta teigiama linkme. Pasak jo, šalys išsiaiškino kai kuriuos nesutarimus.
Buvęs JT inspektorius: Iranas iki 2013–ųjų nepagamins atominių bombų
Mažai tikėtina, jog Iranas galėtų pagaminti atominių bombų iki 2013 metų, pareiškė buvęs Jungtinių Tautų (JT) vyresnysis branduolinių reikalų kontrolierius, paneigdamas įtarimus, jog tai galėtų įvykti per kelis mėnesius, jeigu Teheranas nuspręstų vykdyti branduolinių ginklų programą.
Ollis Heinonenas, remdamasis turima informacija apie Irano veiklą, teigė, jog šaliai reikėtų kelerių metų siekiant išplėtoti branduolinių raketų gamybą.
„Tada dar reikėtų jas dislokuoti, o tai užimtų laiko.