birutė kulnytė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „birutė kulnytė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „birutė kulnytė“.

Svarbi žinia, norintiems išvysti Vasario 16-osios aktą

Lietuvos nacionalinio muziejaus vadovė Birutė Kulnytė pirmadienį pareiškė, kad norintiesiems Signatarų namuose pamatyti tik Vasario 16-osios aktą įėjimas yra nemokamas. Taip ji tikslino Signatarų namų vedėjos Meilutės Peikštenienės pasisakymą, kad šio muziejaus lankytojai turi susimokėti už galimybę pamatyti ekspoziciją. „Signatarų namuose sudarytos visos galimybės aktą pamatyti nemokamai“, – BNS sakė B. Kulnytė.
Aktualijos 2018-03-19

Prabilo apie padėtį Gedimino kalne: bus dar ir nuošliaužų

Situaciją dėl pasikartojančių nuošliaužų Gedimino kalne Vilniuje specialistams pavyko stabilizuoti, tačiau nuošliaužų prasidėjus pavasariui dar gali būti, neatmeta kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. Ministrė žurnalistams teigė, kad kalnas šiuo metu dar tvarkomas, stiprinant jį įtvirtinti du rostverkai, įrengti kalno vibraciją matuojantys detektoriai. „Visos pagrindinės grėsmės yra pašalintos.
Aktualijos 2017-02-17

Į ką krypsta griūvančio Gedimino kalno kaltųjų ieškančios akys?

Nuošliaužas Gedimino kalne Vilniuje sukėlė prieš 16 metų pastatyti betoniniai žiedai, jie pajudėjo ir sukėlė avariją, teigia Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė. Geologai savo ruožtu įspėja apie dar vieną gresiančią nuošliaužą. „Matome, kad grunto masyvas, esantis šlaito viršuje spaudžia šiuos rostverkus (viršutinį šlaitą prilaikančius betoninius žiedus – BNS), sutrūkinėjusi yra armatūra.
Aktualijos 2016-12-07

Vilniaus valdžia neranda bendro sutarimo dėl paminklo Jonui Basanavičiui

Kultūros ministerija ir Vilniaus valdžia kol kas neranda bendro sutarimo dėl paminklo tautos patriarchu vadinamam Jonui Basanavičiui. Kultūros ministro Šarūno Biručio sudaryta komisija apsisprendė, jog paminklas visuomenės ir kultūros veikėjui Jonui Basanavičiui turėtų iškilti Konstantino Sirvydo skvere ir ragina, kad sprendimas būtų patikėtas visai Vilniaus miesto savivaldybės tarybai. Sostinės vadovybė paminklą siūlo statyti kitoje vietoje, prie Lietuvos nacionalinės filharmonijos.
Aktualijos 2015-11-21

Kaip rusai lietuvišką sijoną išsivežė

Kai patys dar nekaupėme savo krašto etnografinių eksponatų, pasirodo, carinės Rusijos mokslininkai vyko į ekspedicijas po Lietuvą ir iš mūsų krašto prisivežė tokių retenybių, kokių dabar net mūsų muziejai neturi. Tačiau atgauti jų nėra kaip, mat įsigyta legaliai. Iki šiol daug kam atrodė, kad lietuvaitės ir vasarą dėvėjo tik sunkius, šiltus vilnonius raštuotus tautinius sijonus, nes tik tokie mūsų muziejuose išlikę.
2009-11-04

Ch. Frenkelio viloje – muziejaus bičiulių vakaras ir unikalaus paveikslo sugrįžimas

2008 m. gruodžio 19 d., penktadienį, Šiaulių „Aušros“ muziejus Ch. Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) rengia tradicinį Muziejaus bičiulių klubo vakarą. Jo metu bus pasveikinti nauji klubo nariai, tarp kurių – ir maestro Saulius Sondeckis. Bičiulių klubo vakaro programoje – šventinis koncertas ir ,,Aušros“ muziejaus eksponato – unikalaus restauruoto XVIII a. nežinomo dailininko dvipusio paveikslo ,,Švč. Dievo motina su kūdikiu“ ir ,,Dievas Tėvas laimina Šventąją šeimą“ pristatymas.
2008-12-17

Parodoje išskirtinė Trakų parapinės bažnyčios istorija

Gruodžio 18d. 16val. Lietuvos Nacionaliniame muziejuje , Arsenalo g.1, atidaroma paroda, skirta Trakų parapinės bažnyčios 600 metų jubiliejui. Spaudos konferencija 15 val., dalyvauja Lietuvos Nacionalinio muziejaus diektorė Birutė Kulnytė, Trakų bažnyčios klebonas Valdas Girdžiušas, dailės istorikė Giedrė Mickūnaitė, menotyrininkė Sigita Maslauskaitė ir kiti. Trakų pusiasalio parapinės Švč.
2008-12-12

Kultūros mecenavimo atvejai – pavieniai

Pašnekovai vieningai teigia, kad Lietuvoje nėra kultūros mecenavimo tradicijų, tad ir kalbėti tegalima apie pavienius mecenavimo atvejus. Tam nebuvo palanki istorinė situacija, be to, pasak ekonomisto Vytauto Kančio, nepalankus kultūros politikos reguliavimo modelis. „Privatus kapitalas turi turėti naudą iš mecenavimo, pavyzdžiui, nuolaidų. Tuomet į biudžetą bus surenkama mažiau lėšų, tad valstybė pati finansuoja kultūros sferą“, – sako jis.
2008-11-23

Pristatoma paroda „Kuršiai – baltų vikingai“

Šiandien lapkričio 19d. 16val. Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Arsenalo g.1, atidaroma Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Latvijos nacionalinio istorijos muziejaus bendra baltų archeologijos paroda “Kuršiai – baltų vikingai“. Spaudos konferencija tą pačią dieną, 15 val. Dalyvauja Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė, Latvijos nacionalinio istorijos muziejaus direktorius Arnis Radinš, parodos kuratorė Eglė Griciuvienė ir kt.
2008-11-19

Lietuvos ambasadorius apdovanotas Latvijos Trijų Žvaigždžių ordinu

Latvijos ordinų kapitula nusprendė apdovanoti Lietuvos ambasadorių Antaną Vinkų aukščiausiu šalies valstybės apdovanojimu - trečio laipsnio Trijų Žvaigždžių ordinu už nuopelnus Latvijai. Kapitulos pranešime sakoma, kad ketvirto laipsnio Pagyrimo kryžiumi taip pat apdovanota Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė. A.Vinkus Lietuvos ambasadorius Latvijoje paskirtas 2006 metais. Lapkričio viduryje jis pradės vadovauti Lietuvos ambasadai Maskvoje.
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos nacionalinis ir Rusijos etnografijos muziejai sutarė bendradarbiauti

Sankt Peterburge pasirašyta ilgalaikė Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Rusijos etnografijos muziejaus bendradarbiavimo sutartis. Kaip pranešė URM, sutartis, kurią ketvirtadienį pasirašė Rusijos etnografijos muziejaus direktorius Vladimiras Grusmanas ir Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė, numato muziejų bendradarbiavimą keičiantis kolekcijomis, ekspozicijomis, organizuojant bendrus renginius, atliekant mokslinių meno tyrimus.
2008-10-24

Į Lietuvą sugrįžo dailininko P.Kalpoko paveikslas "Signatarai'

Po beveik septynių dešimtmečių iš JAV į Lietuvą sugrąžintas ir Vilniuje pirmą kartą eksponuojamas dailininko Petro Kalpoko paveikslas "Signatarai".Kaip spaudos konferencijoje pirmadienį pasakojo Lietuvos nacionalinio muziejaus (LNM) direktorė Birutė Kulnytė, monumentali drobė buvo nutapyta specialiai 1939 metais Niujorke vykusiai Pasaulinei parodai, kurioje tarp kitų 60 tautų savo šalį pristatė ir lietuviai.
2007-02-12
Į viršų