biology letters
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „biology letters“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „biology letters“.
Koalos medžiais naudojasi kaip šaldytuvais
Melburno universiteto (Australija) mokslininkai nustatė, kad koalos, valandų valandas kybančios medžiuose, kai kuriuos iš jų naudoja kaip natūralius šaldytuvus, gelbstinčius per karščius nuo per didelio skysčio praradimo. Australijos mokslininkai infraraudonųjų spindulių vaizdo kameromis stebėjo apie 30 šalia Melburno gyvenančių koalų. Paaiškėjo, kad per didelius karščius jos susimeta į storų medžių kamienus.
Moterys iš vyro veido supranta, ar jis yra linkęs į neištikimybę
Moterys, žvelgdamos į svetimo vyro veidą, supranta, ar jis yra linkęs į neištikimybę. Tuo tarpu vyrai pagal moters veidą retai nuspėja, ar jos yra neištikimos, parodė australų mokslininkų atliktas tyrimas, kuriuo remiasi agentūra „dapd“. Jo metu moterys vertino joms nepažįstamų vyrų nuotraukas ir stebėtinai dažnai teisingai įvardijo, ar jie yra neištikimi.
Mokslininkai mano aptikę seniausią dinozaurą
Maždaug Labradoro retriverio dydžio gyvis ilgu kaklu ir ilga uodega gali būti seniausias žinomas dinozauras, teigia tyrėjai, analizavę 4 dešimtmetyje Tanzanijoje aptiktus suakmenėjusius kaulus. Tais laikais, kai dinozauras, pavadintas Nyasasaurus parringtoni, vaikščiojo Žeme, ji turėjo atrodyti kitaip nei dabar. Jis gyveno prieš 240–245 mln. metų, kai planetos kontinentai dar buvo sukibę ir sudarė sausumos masyvą Pangėją.
Aptikti 7 mln. metų senumo dramblių pėdsakai
Mokslininkai Jungtiniuose Arabų Emyratuose aptiko 7 mln. metų senumo dramblių pėdsakus. Tai yra seniausi kada nors rasti tokie kojų atspaudai, rašo britų mokslo žurnalas „Biology Letters“, kuriuo remiasi agentūra AFP.
Atitinkamam tyrimui vadovavo Faysalas Bibi iš Gamtos pažinimo muziejaus Berlyne. Mokslininkai priėjo prie išvados, kad pėdsakus prieš 7 mln. metų purve paliko mažiausiai 13 skirtingo amžiaus dramblių kaimenė.
Šylantis klimatas keičia avių spalvą
Dėl šylančio klimato laukinės avys ne tik tampa mažesnės, bet ir keičia savo spalvą, pastebėjo mokslininkai.
Pirmiausiai mokslininkai pastebėjo, kad per švelnesnes žiemas Hebridų salose (D. Britanija) avys vidutiniškai per metus sumenksta 100 g. Tačiau net ir silpnesnės ir mažesnės avys pergyvena žiemą, priduria jie.
Trys ketvirtadaliai izoliuotose Hebridų salose besiganančių avių yra tamsiakailės, o likusios turi smėlio spalvos kailį.
Delfinai apkursta nuo karinių laivų sonarų
Nuo kariniuose laivuose naudojamų sonarų delfinai laikinai praranda klausą, atskleidė JAV atliktas tyrimas . Pasak mokslininkų, tai gali paaiškinti, kodėl šie jūrų gyvūnai neretai būna išmetami į sausumą, rašo „Daily Telegraph“.
Delfinai bendrauja naudodami gamtinį sonarą, o kur kas galingesni antvandeninių ir povandeninių karinių laivų sonarai juos baugina ir trikdo, teigia mokslininkai.
Moterų neištikimybę lemia hormonas
Kai kurių moterų neištikimybę lemia moteriškas seksualinis hormonas, parodė JAV atliktas tyrimas.
Moterys, kurių estradiolio koncentracija yra didelė, turi daugiau meilės romanų už tas, kurių atitinkamas rodiklis yra žemas. Be to, pirmosios yra patrauklesnės ir gyvenime turi daugiau nuolatinių partnerių, rašoma specializuotame žurnale „Biology Letters“.
Tyrimo metu Teksaso universiteto Ostine mokslininkai matavo 52 moterų estradiolio koncentraciją.
Genetiškai pakeistų augalų sėklos žemėje išlieka mažiausiai 10 metų
Kai kurių genetiškai modifikuotų augalų sėklos dirvožemyje gyvybingos gali išlikti mažiausiai 10 metų, nors laukas buvo apdorotas herbicidais, nustatė Švedijos mokslininkai.
Švedų mokslininkai ištyrė eksperimentinį lauką, kuriame prieš dešimt metų buvo pasėti genetiškai pakeisti rapsai, ir aptiko, kad nepaisant visų apsaugos priemonių jie čia vis tebeauga, pranešė BBC.
Augalininkystės specialistai šiame lauke ne vienerius metus atkakliai bandė sunaikinti likusias rapsų sėklas.
Vyrų grožis prieš pinigus: kaip iš tikrųjų veikia santuokų rinka
Britų psichologų atliktas naujas santuokų rinkos tyrimas atskleidė, kad svarbiausias dalykas santuokoje – ne vyro išvaizda, o jo turtas, skelbia dienraštis „Daily Telegraph“. Nors iki šiol atlikta daug laboratorinių tyrimų, kuriais buvo siekiama išsiaiškinti, ar iš tikrųjų moteris labiau traukia ne daili vyro išvaizda, o jo padėtis visuomenėje, turtas ir valdžia, naujasis tyrimas aiškiai liudija, kaip iš tikrųjų veikia santuokų rinka.
Praktiškoji evoliucija: kodėl vyrai sukasi apie jaunas?
Vyrai, kurie sukasi apie jaunesnes už save moteris, ir vyresnius vyrus besirenkančios merginos taip elgiasi ne tik dėl kultūrinių stereotipų. Ir vienų, ir kitų teikiama pirmenybė partnerio amžiui susiformavo evoliucijos eigoje, teigia britų dienraštis „The Times“. Mokslininkų teigimu, vyrai ir moterys vaikų turi daugiau tais atvejais, kai tėvas būna keleriais metais vyresnis už motiną.
REKLAMA
REKLAMA
Rykliams "tėčiai" nereikalingi - patelės gali daugintis ir be patinų
Viena kūjaryklių patelė, kuri palikuonių susilaukė be jokio apvaisinimo, uždavė mokslininkams sunkių klausimų dėl didelių stuburinių dauginimosi, rodo trečiadienį paskelbtos tyrimo išvados.Tos kūjaryklių patelės jaunikliai neturi jokio "tėvo" DNR, skelbia mokslininkai iš Šiaurės Airijos ir Jungtinių Valstijų.Tai pirmas žinomas ryklių vienalyčio dauginimosi atvejis, kuris taip pat kelia susirūpinimą dėl genetinės nykstančių ryklių sveikatos.